Švestka Topfive



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 19.192 (?) 
31.5.2016 8:52, zobrazeno: 24071x
Dobrý den. Na podzim bych chtěl na zahradu zasadit švestku Topfive. Bohužel na internetu se v českých školkách a zahradnictvích nenachází. Pouze na slovensku. Neměl by někdo tip kde jí sehnat u nás? Děkuji Honza
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 196.17 (?), 5.8.2016 9:35

Zajímavým momentem letošní švestkové sezóny bude porovnání kvality plodů dvou méně známých "topů" TOPFIVE a TOPSTAR. Vyfocené plody ale nebyly ještě dostatečně vyzrálé. Pro zakladatele vlákna: Topfive byl jediný stomek, který jsem si nechal zaslat přímo ze slovenského Plantexu.

Topfive
Topfive
Topfive
Topfive
Topfive
Topfive
Topfive
Topfive
Topstar
Topstar
Topstar
Topstar
Topstar
Topstar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 21.7.2017 17:14

Topfive sa nadherne vyfarbila nepoškodili ju zimné ani jarné mrazi, pldy má tento rok raz tak velké čo ma prekvapilo vôbec nieje zavlažovaná podpnik mirobalán okolo nej všetko súché.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.7.2017 9:09

Chuťově je odrůda Topfive výborná, ale vadí mi na ní jedna věc. Když se plody nádherně vybarví, musíte kolem nich ještě asi měsíc chodit a pohmatem zkoumat, jestli uzrály a změkly. Otázkou bude i citlivost k šarce.

čo ma prekvapilo vôbec nieje zavlažovaná podpnik mirobalán okolo nej všetko súché.
Jestli myslíte trávu, to je pochopitelné. Myrobalán koření hloub než tráva. Ostatní stromy jsou podle fotek docela zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 19.8.2017 8:59

Topfive je už týždeň postupne zrelá plody má tento rok ozaj nádherné velké gulate nikto by nepovedal že je to Topfive. Minule roky dostavala každý deň 20l vody plody boli ako bystrická slivka tento rok nedostala nič a je suprová.Sladkosť 27 Brix.

.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 9:40

U nas patri Topfive ke slivonim, ktere jarni mrazy neprezily. Plod neni ani jeden.V tuto dobu hraje prim tzv. Prochazkova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 31.8.2017 19:40

Posledných 20 Topfive zostalo tak som koštoval,  fantasticka chut šťavnatosť sladkosť 30Brix.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 9.9.2017 15:29

Dnes je strašne teplo 28C prišiel švagor chcel koštovať slivky začali sme koštovať a merať sladkosť Topfive 31Brix a prijemné kyselinky čo sa mi páči že to nieje cukor, Domáca 27Brix.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.9.2017 18:43

To ti Milane závidím, že znáš všechny svoje slivky. Já je mám krásně lahodně sladké, ale netuším odrůdu. První třetina však byla červivá. Věděl jsem, že to nesním a na pálenku moc nejsem. Ačkoliv měděné kotle a hady se každou sobotu prodávají na trhu (v BG). Tak jsem aspoň něco nasušil.

Švestky před sušením
Švestky před sušením
Sušení švestek
Sušení švestek
Sušené švestky
Sušené švestky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 4.7.2018 16:24

Už sa vyfarbila Topfive každý rok neskutočná úroda nevadia jej jarné mrazi.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika