Střih podzimní výsadby najaře?



host - 122.200 (?)
9.3.2009 22:14

Do květu bych to nenechával a ostříhal bych je hned jak budou trochu narašené. Stříhání v květu je nejlepší z hlediska hojení ran, ale u mladých stromků se jedná pouze o tenčí větvě, které se hojí dobře i při dřívějším řezu. Pro klid duše můžete rány zatřít latexem smíchaným s některým baktericidním přípravkem (např. Kuprikol) nebo stromovým balzámem. Pokud byste stříhal až v květu, tak by se zas tak moc nestalo, akorát byste ustřihl konce větví, které by byli více narašené a zůstali by méně narašené pupeny v níže položených částeh větve, které znovu samozřejmě vyraší také, ale budou mít menší zpoždění oproti dřívějšímu řezu. Jirka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
onry - (14) - 136.70 (?), 9.3.2009 14:33, zobrazeno: 4250x

V prosinci jsem vysadil pár stromků švestky a meruňky. Korunky byly ostříhány jen tak aby se vešly do balíku.U jabloní zastříhávám kurunku hned při vysazení, ale tady jsem si nebyl jistý a nechal to až na jarní období, ale teď mi známí radí ať to nechám až do květu. Jen mám obavu zda to kořeny utáhnou.Jedná se o cca 50-60% větví, které by se měly odstranit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.200 (?), 9.3.2009 22:14

Do květu bych to nenechával a ostříhal bych je hned jak budou trochu narašené. Stříhání v květu je nejlepší z hlediska hojení ran, ale u mladých stromků se jedná pouze o tenčí větvě, které se hojí dobře i při dřívějším řezu. Pro klid duše můžete rány zatřít latexem smíchaným s některým baktericidním přípravkem (např. Kuprikol) nebo stromovým balzámem. Pokud byste stříhal až v květu, tak by se zas tak moc nestalo, akorát byste ustřihl konce větví, které by byli více narašené a zůstali by méně narašené pupeny v níže položených částeh větve, které znovu samozřejmě vyraší také, ale budou mít menší zpoždění oproti dřívějšímu řezu. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 10.3.2009 13:13

Myslím si totéž co Jirka. Jabloně zasazené v prosinci bych ostříhal až nyní. Peckoviny buďto taky nebo v začátku rašení. Ponecháním řezu do doby květu by se asi omezily přírůstky v prvním roce. Kořenů je ještě málo a živiny poslané do pupenů k vyrašení by se odřezáním ztratily. V dalších letech u dobře zakořeněných stromků už bude lepší kvůli hojení ran a klejotoku řezat peckoviny později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika