Příspěvky uživatele - onry

Kiwi kolomikta - kvalita (chut) plodů, 26.10.2009
Moje kolomikty letos plodily poprvé.První plod upadl v polovině července a pak dlouho nic až v druhé pol. srpna dozráli ostatní. Protože jsem byl netrpělivý zkoušel jsem průběžně trhat z keře, ale to se opravdu nedalo jíst.Po opadu to bylo... celý příspěvek >
Červivost plodů broskvoně, 11.6.2009
Ještě jsem našel jednoho možného původce a to Makadlovka broskvoňová (Anarsia Lineatella) Ošetření je prý stejné.-při líhnutí housenek (Oleoekol  nefunguje).
Červivost plodů broskvoně, 9.6.2009
Prosím o radu. V tuto dobu se objevují každoročně na plodech dirky s klejotokem a uvnitř s červíkem. Začne to vždy na jednom a tom samém stromě a pak se to šíří na ostatní do vzdálenosti 30metrů.Ošetřeno letos důkladně proti přezimujícím škůdcům... celý příspěvek >
Jak natvarovat kiwi do podoby stromku?, 1.6.2009
Doporučuji někde v přírodě najít uschlý stromek  (jabloň, listnáč)cca 3,5m- odřít kůru případně napustit luxolem a zakopat (ideál by byla betonová patka aby to pár let vydrželo) od země nechat argutě cca 3 výhony a do 1 metru jim pomoci... celý příspěvek >
Jaká rostlina na dřevěný el. sloup?, 27.5.2009
Né každý el. sloup je majetkem rozvodné společnosti, některé si museli lidé pořádně zaplatit, případně i sehnat, koupit a zakopat!!! Je pravda že by rostlina neměla šplhat moc nahoru (u telefonu to tak vadit asi nebude) .Přikláním se k... celý příspěvek >
Bílá plíseň na plodech, 27.5.2009
Koruny jsou právě oproti jiným roků vzdušné (dokonce jsem i prolamoval letošní výhony co šly dovnitř koruny) Problém bude asi ten prostor.Jiné roky tam broskve jen vzkvétají, letos je extrém bez srážek a větru.Ale na padlí jsem si to tak říkal-... celý příspěvek >
Bílá plíseň na plodech, 27.5.2009 Obsahuje fotku
Poraďte prosím.Letos jsem si dal záležet a stříkal jsem proti kadeřavosti listů a teď jsem zjistil jinačí pohromu, že na plodech nejprve nektarinky a teď i normální broskve roste povlak bílé plísně, jde setřít, ale některé plody už podním sesychají a... celý příspěvek >
Ostružiníky beztrnné, 1.4.2009
Letos se mi podařilo hřížením získat 3 rostliny(beztrnné), dostanou je známí. Doufám,  že jim nezplaní. Řízkování loni nevyšlo- z 60 řízků zasazených v březnu se zelenaly všechny až do srpna a pak začaly vadnout. Při kontrole... celý příspěvek >
Ostružiníky beztrnné, 24.3.2009 Obsahuje fotku
Na tomto místě ani v okruhu 30m nebyla ostružina s takovými listy pěstována min.30let. Ty pichlavé výhony začaly vyrážet nejprve z kořínků pod rostlinou a postupně jsem je nacházel až v bramborách 3m kolem.Zítra se pokusím hodit sem fotky.  Tak... celý příspěvek >
Ostružiníky beztrnné, 24.3.2009
Opravdu i já jsem koupil beztrnou ostružinu s krásnými listy (roztřepené)-koupeno v zahr. centru za 250,- pěkně a moc plodila ale loni jsem ji podle návodu prostříhal a ona potvora kromě normálních beztrných výhonku udělala i nové výhony trnité... celý příspěvek >
Likvidace krtků, hryzců aj, 9.3.2009
Vypatlal jsem 2 tuby Liquid gel a málem otrávil i psa, ale krtek vždy jen utěsnil chodbičku a kutal vedle. Podle mne má krtek velmi dobrý čich a proto návnada, která voní jako žvýkačka ho musí zákonitě varovat 10m předem. Jediná osvědčená je... celý příspěvek >
Střih podzimní výsadby najaře?, 9.3.2009
V prosinci jsem vysadil pár stromků švestky a meruňky. Korunky byly ostříhány jen tak aby se vešly do balíku.U jabloní zastříhávám kurunku hned při vysazení, ale tady jsem si nebyl jistý a nechal to až na jarní období, ale teď mi známí radí ať to... celý příspěvek >
Nemoc jabloní, 8.3.2009
Mráz to asi nebude.Na sousední staré jabloni jsem loni zkoušel roubování a chytli se oba rouby (nárůst cca15cm), ale na podzim jeden začal vadnout a i celá podnožová větev změnila barvu tak jak je na fotkách a kůra doslova zhnila (byla mazlavá).Tato... celý příspěvek >
Nemoc jabloní, 8.3.2009 Obsahuje fotku
Prosím o radu.Na podzim jsem vysadil jablůňku a teď při kontrole jsem zjistil fleky odumřelé tkáně na spodku kmínku a na vrcholku. Loni mi to udělaly dva stromky opodál, ale byly starší a postižení bylo jen na konci větví a během léta se... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika