Slivoň Hollywod



host - 155.62 (?)
4.6.2021 16:40

Také jsem tuto odrůdu zkoušel a po několika letech odstranil.Plody malé, červené,nešly od pecky, spíš takové třešně než slivoně, chuťově naprosto mizerné až nepoživatelné.To i plané myrobalány u cest jsou lepší.Rovněž skončil jako palivové dřevo i s načervenalými listy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 134.129 (?), 14.11.2013 11:45
Jestli hledate, pane Rosti&slaviku, neco slivonove mene tradicniho, sel bych do Bellamiry. Zvlastni aroma, supr plodnost, vetsi nez Nancy... List nebude cerveny, ale bude to k jidlu.;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 14.11.2013 13:15

Hlavně, aby to bylo k jídlu, jak říkáte.Bellamira už roste na zahradě.Taky má okrasné tmavězelené olistění.U mě má ještě v tuto dobu většinu listů na stromku.Má se dobře potvora.Máte Miragrande, nebo Melitopolski?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.219 (?), 13.5.2017 17:09

mám třetím rokem stromeček slivoně Hollywod, pokaždé plná květů, ale vše opadalo jako vloni, kvetla dlouho, byla zima, před mrazem jsem zakrývala netkanou textilií, na větvičkách není už nic jen listy, něco dělám špatně?

slivon
slivon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 13.5.2017 18:51

Zkuste zasadit raději nějakou osvědčenou modroplodou slivoň,tyhle asijské slivoně se sem nehodí, nevoní jim jarní mrazy a ani doc.Sus je nepěstuje pro jejich vysoku náročnost především na teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 85.31 (?), 13.5.2017 19:55

Dle mých zkušeností Hollywood přeplozuje, v růstové kondici se musí udržovat probírkou a hlubším řezem. Plody svou kvalitou ani velikostí nevybočují z myrobalánového standardu - občas člověk na mezi narazí na chutnější. Odrůdu mám jen na pokusy a vícekrát bych žádné myrobalány do slivoňového sadu nesázel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.5.2017 20:02

Koukám, že slivoň Hollywod má moc pěkné květy. Fakt je, že ty asijské slivoně mají s opylením problém. Letos pravděpodobně i vymrzly. Zajímalo by mě, jestli má někdo slivoň Superior, jestli by nevyfotil její listy. Zdá se, že mám místo ní nějakou obyčejnou ryngli. Listy asijských slivoní mají listy dost specifické. Nakonec je má i falešný Dapple. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 18.43 (?), 25.6.2018 20:35

Dnes poslal kámoš záhradkár nádhene foto slivky Hollywood prvá úroda, keď dozrejú zavolá aké sú chuťovo.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 48.20 (?), 26.6.2018 21:15

Chuťově, bohužel, je Hollywood prachbídný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.165 (?), 3.6.2021 8:38

Dodatečně s časovým odstupem od založení tohoto vlákna:

v mých podmínkách asi 430 m n. m. a v jílovačce a už od zasazení před 10 lety stromek Hollywoodu spíše zmírá. Na rozdíl od popisů tj. že je prý slivoň odolná mrazu tak ráda vymrzá jak v pupenech tak i ve dřevě. Takže ona popisovaná prý záplava květů se u mne jaksi nekoná: výjimkou byl loňský rok 2020 a kdy jsem se dočkal - světe div se - také asi 8 plodů. Chuťově jsou plody spíše podřadné a nejdou od pecky.

Protože se nerad vzdávám tak jsem prováděl všelijakou i alchymii s hnojením atp., vše jak se jeví ale marno. Mé úvahy, že na vině může také být použitá podnož nemohu rozvinout neboť podnož neznám. Experiment abych Hollywood přerouboval jinam asi vzdám. Také jsem přemýšlel, zda-li mně nebyla prodána jiná podobná okrasná slivoň?

Letošek 2021: i když kvůli nebývale opožděné vegetaci nedošlo u mne na zahrádce k jarnímu poškození květů mrazem a obecně, tak ale teď v zimě a po letech teplejších zim bylo tady i kolem -20 st. C, no tak právě Hollywood opět vymrzl ve dřevě (2/3 koruny pryč) a na zbytku vymrzly pupeny.

Ještě včera jsem si říkal, že stromku dám zase šanci, ale dnes odpoledne asi vezmi pilku a bude z něho palivové dřevo. 

Ode mne závěrečným verdiktem je VAROVÁNÍ!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.62 (?), 4.6.2021 16:40

Také jsem tuto odrůdu zkoušel a po několika letech odstranil.Plody malé, červené,nešly od pecky, spíš takové třešně než slivoně, chuťově naprosto mizerné až nepoživatelné.To i plané myrobalány u cest jsou lepší.Rovněž skončil jako palivové dřevo i s načervenalými listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika