Příspěvky uživatele - čmelda

Je to spartan?, 1.9.2023
Zdravím Vás, Potřeboval bych poradit od zkušenějších pěstitelu. Mam doma od podzimu 2021 stromek. Dle štítku by to měl být spartan. Letos mi už zakvetl, a ja se rozhodl, že necham pár plodu na ochutnání. S vrcholicím létem jsem ale začal... celý příspěvek >
Stimulace poškozených kořenu, 22.5.2022
Zdravím Vás, Mám poměrně jednoduchou otázku, zjistil jsem poškození kořenu ovocného stromku. Stromek není uplně zničen, jen jeden z kořenu okousán. Dá se nějak podpořit růst nových kořenu? Nějaké hnojivo, slepičince, atd? nerad bych o stromek... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloni, 2.2.2022 Obsahuje fotku
Zdravím Vás, Rád bych Vás poprosil o pomoc s určením jablíčka na obrázku. Je to z aleje na Opavsku. O jabloně se nikdo nestara, a plodí každoročně, poměrně hojně, a i když jich hodně opadá, tak ještě zustane spousta dobrých na stromě.I když na... celý příspěvek >
Hryzec a pořád hryzec, 25.4.2021
Dobrý den,  jelikož nechci zakládat nové téma, obracím se na Vás s prosbou o radu. Při dnešní oblídce švestek jsem zjistil že mi ty potvory pravděpodobně užrali tři z pěti stromku. U jednoho jsem si to následně potvrdil jeho vyvrácením do... celý příspěvek >
Získaní odkopku z koruny, 27.1.2020
Dobrý den, mám takový možna blbý dotaz, Mám doma 5. let starý stromek švestky domácí na mirobalanu. Lze nějak z koruny namnožit odkopky? Vím že není infikovaný (zatím) a nebudu používat různé neznáme švestky kolem cest. Odkopky proto že nechci mít... celý příspěvek >
Škůdce?, 6.5.2018 Obsahuje fotku
taky to tak vypada, ale neumím si představit kdo by to záměrně lámal... nějaci ptáci? Přidám fotku kde je vidět poškození pupenu, pupeny sjou jakoby vylomeny nebo užrané či co.
Škůdce?, 6.5.2018 Obsahuje fotku
Zdravím všechny nadšene zahradkáře, již několikrat po sobě se mi na švestce Gabrovské objevilo tohleto poškození výhonu a takové zasýchaní větviček (viz foto). Myslíte že to je nějaký škůdce? Mechancky na to snad nikdo nešahá, stromky jsou daleko... celý příspěvek >
Zničené pupeny, 10.8.2017
Zdravím, mám takový problém s neznámým "škudcem". Minulý rok na podzim jsem rouboval tchanovy jablon, kterou před tim očesal sekačkou. Na jaře roub vyrašil, ale jednoho dne jsem že ten poslední pupen z kterého vlastně ten výhonek roste je pryč.... celý příspěvek >
Sekačka Stiga Colector 46S - opět kolísání otáček při volnoběhu, 5.11.2016
Zdravím, předpokládam že ano, jedna se o plastový výrobek, uvnitř je jen plovák, jehlový ventil a nějaké plastové trubičky nasunute na sebe... Vše jsem měl v UV čističce. Šahat nějakým drátkem jsem tam nechtěl at něco nezničim, ale nenylo ani proč... celý příspěvek >
Sekačka Stiga Colector 46S - opět kolísání otáček při volnoběhu, 31.10.2016
Zdravím Všechny příznivce těchto stránek. Na jaře jsem si kopil sekačku Stiga collector 46S a po zhruba 3. měsících provozu mi začali při nastartování při volnoběhu kolísat otáčky. Zgruba v sekundových intervalech nahoru a dolu (bylo vydět jak se... celý příspěvek >
Více odrůd na jabloni, 21.7.2014
Zdravím všechný přítomne i nepřítomne. Rád bych si pořídil nějakou jablon na které by bylo více odrůd. Je mi jasné že by měli být možna co nejvíc podobné do vzrůstnosti.Jedna se mi spíše o techniku jak to provést.  a) mám vypěstovaný... celý příspěvek >
Suché nebo jen nemoné jablonové aleje, 16.6.2014
Zdravím, mám možna takovej blbej dotaz. Letošní rok jsem si u nás na Opavsku všiml zvláštnihi jevu. Kolem cest jsou doslova kilometry jablonových aleji naprosto bez listi. Bohužel nemám čas a odvahu zastavovat na rychlých cestach a fotit to nebo... celý příspěvek >
Očkování - které očko?, 1.9.2013
Zdravím, Rád bych se zeptal na další postup po očkování. Naučkoval jsem si dva semenáčky jabloni. Po cca třech týdnech kontrola-řapík listu upadl a očko se zda živé. Znovu jsem to převázal páskou. Bylo to správne nebo nechat raději... celý příspěvek >
Péče o neznámou odrůdu jabloně, 6.5.2013
Zdravím, silně mi to připomína Rubín, nebo nějaký klon. Počkal bych ale určitě na plody. Radim
Znáte někdo tuto odrůdu jablek?, 14.4.2013
zdravím, nemohl by to byt Gdánský hranáč? Mam možnost porovnat malinač i hranáč, rostou u nás pár desítek metru od sebe.  Radim
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika