Ryngle kvete - neplodí



host - 216.226 (?)
19.4.2013 12:48

Je samosprašná?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 211.7 (?), 19.4.2013 12:26, zobrazeno: 10365x

Dobrý den, máme jednu ryngli, která každý rok krásně kvete, ale nerodí. Má někdo nějaké zkušenosti co by mohlo pomoci, tip na nějaký postřik atd.?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 19.4.2013 12:29

Může to být pilatka. Dovede zlikvidovat 100 % květů. Calypso, Mospilan  aj. při dokvétání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.226 (?), 19.4.2013 12:48

Je samosprašná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.4.2013 13:40

Už zde to téma dlouho nebylo. Není vám divné, že máme plno cizosprašných ovocných druhů a odrůd a tyká se to vždycky ryngle?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 19.4.2013 14:40

Ségra měla zelenou renklódu, a ta kvetla jako o život a nikdy nic neměla. Když ji postříkali proti pravděpodobné pilatce, tak se větve pod tíhou ovoce lámaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.66 (?), 21.4.2013 11:57

Je to tak, mám stejné zkušenosti. Mám v sadu Althanovu a zelenou renklodu. Althanovu renklodu musím každoročně stříkat v období dokvětu proti pilatce, pak je strom každoročně plný a je nutno dělat probírku. Pokud se nestříkalo, nebylo než do buchet a někdy ani to ne - všechny plůdky opadaly a na každém byla dírka... 

Ale je také zajímavé, pro mne celkem nepochopitelné, že zelenou renklodu asi pilatky tolik rády nemají... Tyto stromy v mém sadu není nutno stříkat a každoročně je úroda veliká (pokud nepřijde mráz, nebo kroupy...). Máte někdo podobnou zkušenost, třeba i u švestek??? Nebo znáte na toto někdo odpověď - já to fakt nechápu, že je to tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 21.4.2013 21:13

Pilatky milují především velkoplodé odrůdy Althanovu, Čačanky a pod.
Zelenou renglódu jsem nikdy nepěstoval, pamatuji si ji jen z mládí a to už je hóóódně dávno. Nevím, jestli je větší, než Althanova a také kdy kvete. Možná, že to by mohly být ty důvody. Jinak nevím.

U pilatky jabloňové u mne vždy vedl Rubín. Loni jsem však nějak odflákl ošetření Jonalordu a propad plůdků s dírkou byl docela požehnaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.226 (?), 21.4.2013 21:56

Mám Althanovu, poměrně velký strom, na jedné větvi je přeroubovaná čačanská raná. Althanova neplodí vůbec, maximum jsou asi čtyři ryngle, čačanská větev je každým rokem obsypaná. Těsně vedle této ryngle je mirabelka nancyská, každým rokem rovněž obsypaná. Asi o padesát metrů mají sousedi zelenou renklodu, plodí jak blázen. Proti pilatce nestříkám ani já ani sousedi.  Takže tomu nerozumím už vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 21.4.2013 22:36

Althanova je zvlastna odroda, neviem ci sa niekto hlbsie zaoberal jej neplodnostou. No viem o jednom strome ktory ma viac ako 10 rokov, a este poriadne nezaplodil, zvlastne je ze mozno ani nie o 100 metrov dalej, stromcek tej istej odrody, asi 5-7 rocny plodi hojne (neopelenim to nebude, lebo naôkol je kopa dalsich odrôd, pilatkou takisto, lebo ani jeden pokial viem, nie je osetrovany).

Na môj strom sa zatial nemôzem stazovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika