Roubováni švestek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?) 
16.7.2008 8:06
Myslím, že podmínkou úspěchu je mít dostatečně silné - asi jako tužka - a zavčas (v prosinci) nařezané rouby. Netřeba je uchovávat v lednici, stačí zapíchnout do země ve stínu. Roubovat kopulací lze poměrně brzy - počátkem března Roubovat lze na třešeň i višeň. I mladá višeň, kterou máte bude nejspíš naštěpovaná na třešni - ptáčnici (možná mahalebce, Colt či jiné). Pokud ji chcete naroubovat jen na jednu z větví, pak raději na višeň - obě odrůdy budou mít podobnější vzrůstnost. Na třešni by slaběji rostoucí větev višně skomírala. Chcete-li přeroubovat celý stromek, je to jedno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?), 20.7.2008 12:25
Po mých zkušenostech můžu říct, že višně mají horší afinitu jako podnož než třešně.Zkusil bych letní roubování a v případě neúspěchu opakovat na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.138 (?), 2.12.2008 14:45

Zdravim vyššie som sa dočítal ako vypestovať z kôstiek rastlinky. Mám otázku, čo sa týka stratifikácie.  Po sklizni som ich držal na spodku v chladničke a ptm keď primrzlo uložil do kvetináča s pieskom a zemou, a zakopal do záhradky. Lenže teraz sa roztopil sneh a teplota dosahuje od 4 do 8 stupnou celzia a ma to trvať dlhšie.  Mala by prebehnúť stratifikácia aj za takýchto podmienok správne alebo aké iné metódy mám podniknúť? Napr. použiť mrazničku?

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.12.2008 16:53

Myslím, že tyto teploty ke stratifikaci bohatě dostačují. Jsou krajiny, kde v zimě teploty vydrží dost vysoko nad nulou a peckoviny vyklíčí taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.51 (?), 5.12.2008 13:59

Já pecky vyberu z plodů a hodím těsně ke kmeni stromu na zahradě, případně trochu zahrabu nebo přikryju menším kamenem. Volím strom jiného druhu, aby se mně nepletly s místními. Na jaře po roztátí pecky prostě vyhrabu, vždycky tam nějaká zbude, takže zádné speciály v ledničce atd. Pro nějaké vzácné pecky by se snad mohl udělat sáček z polypropylénové černé tkaniny, pecky v něm buď zašít nebo zalepit tavným lepidlem, aby se náhodou nevytratily nebo k nim nepřibyla nějaká byčejná a nechat prostě zahrabáno nekdě na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 6.12.2008 9:55

Mám strach, aby mi startifikovaná jádra nesežraly myši, proto je smíchám s pískem vložím do květináče a ten zasadím do záhonu. Taky proto, aby se mi nepomíchaly jablka s hruškami, myrobalány se St. Julieny, Wangheimkami Duranciemi a ptáčnicemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.122 (?), 15.3.2009 17:41

mám okousanou kuru po zimě na dvou mladých stromkách, dají se použít z nich rouby nebo už je pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.3.2009 22:44

Pokud není kůra na letorostech scvrklá a dřevo suché (což asi není), lze je jako rouby použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.208 (?), 16.3.2009 14:20

Máte lepšie skúsenosti s vrúbľovaním sliviek kopuláciou alebo počas miazgy za kôru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.3.2009 14:56

Jednoznačně kopulací. 
  Na rozdíl od jádrovin mám úspěšnost roubování za kůru podstatně menší, nehledě na problémy s hojením větších ran na podnoži

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika