Roubováni švestek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 55.221 (?) 
16.3.2009 16:43

Môže sa robiť kopulácia aj v dobe tečenia miazgy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 68.229 (?), 16.3.2009 18:00

Ano ale nevidím žádný důvod proč nezačít dřív.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 16.3.2009 18:01

Jistěže může. Nemá to ale žádnou výhodu oproti dřívějšímu termínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 11.1.2013 9:47

Dobrý den, múže se u peckovin odebrat roub i v tuto dobu není již pozdě vzhledem k mírné zimě? Polabí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.1.2013 14:42

Pozdě určitě není, budete-.li roubovat kopulací v předjaří. Chcete-li roubovat až v květu za kůru, může být problém s uchováním, resp. narašením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.46 (?), 7.8.2013 18:58

Zdravim návštěvníky s praxí.

Zahradu máme teprve druhý rok, takže roubování je věc o které jsem slyšel že existuje, a teď něco o tom přečet. Loni jedna hodně letitá švestka měla krásné velké plody absolutně zdravé a fakt hodně, proto bych ji chtěl zachovat naroubováním na mladou, která je cca 4cm průměr kmínku a měla jen pár, malých a nezdravých. Tak bych se chtěl pokusit naroubovat ze staré na tu mladou. Starou plánuju v budoucnu pokácet, protože je na nevhodném místě, ale až za předpokladu že se mi povede ji přeroubovat na tu mladou.

Prosil bych o radu co a jak začít zkoušet. Je možné zkusit už teď? Myslím tím uříznout ze staré a hned naroubovat. Tedy jak dlouhé uříznout, seříznout i vrch a jak naroubovat? Aproppo, má vůbec nějakou šanci po přeroubování mít velké zdravé plody, když na té mladé byly samá šárka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 7.8.2013 21:36

V srpnu se dá očkovat "v druhé míze". Mám to vyzkoušené a funguje to ale nesmí být tak sucho. Po větším dešti v druhé polovině srpna odeberete očka a vsadíte do toho mladého stromku a ony budou spát ale za 14 dní dají najevo, že jsou přijaté. To cvrnkněte do řapíku a když odpadne je dobře, když je uvadnutý, tak neodpadne a očko je "mrtvé".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.46 (?), 8.8.2013 10:35

Děkuji za odpověď. Zní to jednoduše, googl na očkování našel dostatek informací a našel jsem i pár videí na youtube, moc složitě to nevypadá tak to snad zvládnu taky.

Díky za nakopnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.25 (?), 8.4.2014 18:13

V rohu zahrady máme semenáč plané svšstky. Letos je to už docela pěkná sazenice - keřík. Zkusila jsem na ni naroubovat pološvestku. Jelikož je letos jaro v předstihu, udělala jsem to za kůru, jako u jabloní. Roubované větve jsou cca 2 cm v průměru, rouby jsou silné jako tužka. S kopulací nemám zkušenosti a na tu je letos asi už pozdě. Tak budu čekat, jestli se rouby za kůru ujmou. Roubovaných větví je 5.  Jabloně tak roubuji bez problémů, ale švestka bude asi na roub za kůru citlivější.  Pokud se to ujme, dá se stromek někam přesadit (příštím rokem nebo až za 2 roky), nebo po roubování už s ním nehýbat?Také me překvapilo, že ta švestka má daleko slabší kůru než jabloň..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 8.4.2014 18:22

Na kopulaci není pozdě, pokud máte dobré rouby. Naopak, při míze je ještě úspěšnější a roub už po týdnu může rašit. Po opadu listí můžete stromek přesadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika