Roubováni švestek



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?)
6.12.2008 9:55

Mám strach, aby mi startifikovaná jádra nesežraly myši, proto je smíchám s pískem vložím do květináče a ten zasadím do záhonu. Taky proto, aby se mi nepomíchaly jablka s hruškami, myrobalány se St. Julieny, Wangheimkami Duranciemi a ptáčnicemi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 16.7.2008 8:06
Myslím, že podmínkou úspěchu je mít dostatečně silné - asi jako tužka - a zavčas (v prosinci) nařezané rouby. Netřeba je uchovávat v lednici, stačí zapíchnout do země ve stínu. Roubovat kopulací lze poměrně brzy - počátkem března Roubovat lze na třešeň i višeň. I mladá višeň, kterou máte bude nejspíš naštěpovaná na třešni - ptáčnici (možná mahalebce, Colt či jiné). Pokud ji chcete naroubovat jen na jednu z větví, pak raději na višeň - obě odrůdy budou mít podobnější vzrůstnost. Na třešni by slaběji rostoucí větev višně skomírala. Chcete-li přeroubovat celý stromek, je to jedno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?), 20.7.2008 12:25
Po mých zkušenostech můžu říct, že višně mají horší afinitu jako podnož než třešně.Zkusil bych letní roubování a v případě neúspěchu opakovat na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.138 (?), 2.12.2008 14:45

Zdravim vyššie som sa dočítal ako vypestovať z kôstiek rastlinky. Mám otázku, čo sa týka stratifikácie.  Po sklizni som ich držal na spodku v chladničke a ptm keď primrzlo uložil do kvetináča s pieskom a zemou, a zakopal do záhradky. Lenže teraz sa roztopil sneh a teplota dosahuje od 4 do 8 stupnou celzia a ma to trvať dlhšie.  Mala by prebehnúť stratifikácia aj za takýchto podmienok správne alebo aké iné metódy mám podniknúť? Napr. použiť mrazničku?

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.12.2008 16:53

Myslím, že tyto teploty ke stratifikaci bohatě dostačují. Jsou krajiny, kde v zimě teploty vydrží dost vysoko nad nulou a peckoviny vyklíčí taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.51 (?), 5.12.2008 13:59

Já pecky vyberu z plodů a hodím těsně ke kmeni stromu na zahradě, případně trochu zahrabu nebo přikryju menším kamenem. Volím strom jiného druhu, aby se mně nepletly s místními. Na jaře po roztátí pecky prostě vyhrabu, vždycky tam nějaká zbude, takže zádné speciály v ledničce atd. Pro nějaké vzácné pecky by se snad mohl udělat sáček z polypropylénové černé tkaniny, pecky v něm buď zašít nebo zalepit tavným lepidlem, aby se náhodou nevytratily nebo k nim nepřibyla nějaká byčejná a nechat prostě zahrabáno nekdě na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 6.12.2008 9:55

Mám strach, aby mi startifikovaná jádra nesežraly myši, proto je smíchám s pískem vložím do květináče a ten zasadím do záhonu. Taky proto, aby se mi nepomíchaly jablka s hruškami, myrobalány se St. Julieny, Wangheimkami Duranciemi a ptáčnicemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.122 (?), 15.3.2009 17:41

mám okousanou kuru po zimě na dvou mladých stromkách, dají se použít z nich rouby nebo už je pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.3.2009 22:44

Pokud není kůra na letorostech scvrklá a dřevo suché (což asi není), lze je jako rouby použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.208 (?), 16.3.2009 14:20

Máte lepšie skúsenosti s vrúbľovaním sliviek kopuláciou alebo počas miazgy za kôru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 16.3.2009 14:56

Jednoznačně kopulací. 
  Na rozdíl od jádrovin mám úspěšnost roubování za kůru podstatně menší, nehledě na problémy s hojením větších ran na podnoži

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika