Přezrálé švestky na stromě



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
17.9.2009 7:57

Možné to je, ale řekl bych, že suchem to spíš není. U nás je spodní voda dost vysoko,  slivoně jmám v nejvlhčím místě zahrady, jev se týká jen některých plodů. Hádám, jestli to není počáteční fáze jiné formy hniloby než typická kroužková monilie.. Předpokládám, že kdybych nechal plody na stromě, skončí jako typické mumifikované. Je pravda, že na duranciích něco podobného taky pozoruji, ale ty nejsou ještě zralé

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.212 (?), 16.9.2009 19:56, zobrazeno: 4247x

Při sběru švestek do sudu pozoruji, že některé plody - evidentně zralé, scvrkávající se kolem stopky, nespadnou, nejde je ani setřást, je třeba je utrhnout. Slupka takových švestek nenese žádné známky postižení monilií, ale dužina začíná od pecky mírně hnědnout.  Nejvýraznější je to na odrůdě Wangheimova, čerstvě i na Bluefre. Setkal se s podobným jevem ještě někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 16.9.2009 20:27

Nevím, tady u nás už dlouho nepršelo. Půda je jak kámen a ovoce předčasně dozrává. Půjdu se podívat na švestky jestli se tu taky nechovají divně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 50.72 (?), 16.9.2009 21:24

Snáď to bude spomínaných suchým rokom. Niečo podobné mám na mojich duranciách, mnoho uschnutých plodou sa nachádza v korune, ale pri potrasení hákom padajú v poriadku a taktiež sa nejedná o moniliu. Počas roka som zavlažoval ihneď, pokiaľ nepršalo týždeň(vody mám odsť), no asi to veľmi nepomohlo. Tento rok určite dozrejú aj Durancie, ktorých mám najviac o dosť skôr. Neviem či sa mi podarí celé zaplodenie udržať na stromoch do 1. mrazov. Moja závlaha možno pomohla len udržaniu plodov na stromoch, jedine.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.9.2009 7:57

Možné to je, ale řekl bych, že suchem to spíš není. U nás je spodní voda dost vysoko,  slivoně jmám v nejvlhčím místě zahrady, jev se týká jen některých plodů. Hádám, jestli to není počáteční fáze jiné formy hniloby než typická kroužková monilie.. Předpokládám, že kdybych nechal plody na stromě, skončí jako typické mumifikované. Je pravda, že na duranciích něco podobného taky pozoruji, ale ty nejsou ještě zralé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika