Prev-B2



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?)
3.8.2017 22:25

Super, velmi inspirativny navod ako na mravce, lebo doteraz som bol voci nim rezignovany - lebo chemii sa snazim vyhybat. Viem ze toto je eko. Este by som potreboval podobny tip proti krtkom. Ti takisto robia velke skody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 204.145 (?), 18.6.2014 6:37

Tieto som nemal prioritne na mysli, hoci napr Alginure tiez patri do zeleneho zoznamu. Hlavne ide o Biobit a Neem Azal, z ktorych prvy je selektivny uz svojou podstatou a druhy sa tak v praxi ukazuje, resp. oproti tvrdej chemii je minimalne skodlivy pre uzitocne organizmy. Ja ho navyse pouzivam len lokalne na vosky. Predtym som zvykol pouzivat Calypso, no napr. aj podla Minimalizace rizik pesticidů
v integrované produkci jádrovin
to dost nicilo hlavne lienky.

Ono totiz nie je problem pouzit na vsetku haved napr Calypso, Mospilan a pod,.. to su take blbuvzdorne pripravky, ale za cenu toho, ze sposobia kobercovy nalet s mnozstvom nevinnych obeti. Skutocnym umenim je dosiahnut vyborne vysledky pomocou napr. toho biobitu, madexu, pri ktorych treba sledovat mnoho dalsich faktorov, aby sa zaistila dobra ucinnost. A celkovo tie neonikotinoidy su svinstva, mal som vcely a kvoli nim uz nemam. Nie zeby priamo kvoli nim uhynuli, ale kazdy rok pocas kvitnutia repky ich to poriadne oslabovalo, ze uz som nemal chut dalej trapit/trovit ich aj seba, tak som ich predal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.6.2014 16:28

Máte už nějaké zkušenosti s Prev-B2? V obchodech vůbec neví o čem je řeč, tak nezbývá, než si ho nechat poslat z Biocontu. Nevýhodou je zřejmě skutečnost, že se tento přípravek musí preventivně používat nejspíš dosti často. Snad v průběhu vegetace každý týden? Prev-B2 nádherně voní po pomerančích a v postřikovači silně pění, snad díky obsaženému smáčedlu. Malé balení 50 ml. vystačí na 10 l postřiku. Zdá se, že netvoří tak jemnou mlhu a postřikovač je poměrně brzy prázdný. Pro častější aplikaci je třeba si objednat velké balení. Pokud by se prokázala účinnost na mšice, tak jistě není nic příjemnějšího, než aplikovat na stromy ekologický přípravek vonící po pomerančích, kde se nemusíte bát případného vlastního potřísnění, ani nechtěného potřísnění jiného porostu záludnými chemikáliemi. Za to je samozřejmě třeba si něco připlatit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.15 (?), 30.6.2014 17:28

Velkost kvapiek a intenzita ich prudu by mala byt primarne dana typom postrekovaca, pouzity postrek hra marginalnu ulohu. Ucinna latka je olej, takze predpokladam, ze podobne ako u inych olejovych pripravkov ide o zadusenie vosiek a aj ich vajicok, a je nutne dokladne pokrytie. Ucinnost by teda pri splneni uvedenych podmienok mohla byt dobra, no nepouzival by som to na vacsich plochach, lebo to je zrejme neselektivne a zabije aj uzitocny hmyz. Navyse pri tych malych baleniach je to strasne predrazene, to uz si rovno mozem urobit nieco podobne z beznych rastlinnych olejov za par korun. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.6.2016 18:50

Asi nejpříjemnější postřik, co znám. Pomerančová vůně - nádhera. Nemusíte se bát, že postříkáte něco, co nemáte, co se bude zanedlouho konzumovat. Jen škoda, že je tak drahý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 27.7.2017 13:10

Chtěl bych oživit toto téma.

Zatím jsem zkoušel jen 50ml balení a přemýšlím nad 1L.

Máte nějaké nové zkušenosti s účinky?

katoo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.120 (?), 31.7.2017 18:24

nasiel som niekde clanok od vyskumnikov o pomarancovom oleji, ktory je hlavnou zlozkou Prev-B2. Pisali, ze tento olej je velmi ucinny proti roznemu hmyzu. Napr. aj vosky, ale aj na mravce. Predpovedali, ze by mohol vo velkom nahradit dnes pouzivanu chemiu. Striekal som vosky + mravce a po postriekani boli mravce ochromene ledva chodily. Tazko to hodnotit co sa s nimi stalo, lebo okamzite prichadzaju nove mravce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.15 (?), 31.7.2017 21:36

na mravcov je vysoko účinný spinosad (SpinTor), narozdiel od Prev-B2 ním možno zlikvidovať aj kráľovnú a tým pádom celé mravenisko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 31.7.2017 23:14

Ako to aplikujete na mravcov? U mna mravce/vosky robia velke skody - potrebujem sa ich zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.15 (?), 1.8.2017 11:49

Rovnako ako vsetky tie pripravky typu "MRAVČÍ BUFET" (ked si pozriete zlozenie, ucinna latka je tam spinosad, teda je to len predrazena verzia toho, co si spravite doma so spintorom). 

Podla podmienok v zahrade (najma ci hrozi prevrhnutie/konzumacia psom/mackou/detmi) vyuzijeme bud tekutu napln - cukrova voda (2 diely vody: 3 diely cukru  - viac cukru sa uz za beznych podmienok nerozpusti, uvedena koncentracia staci, aby to zhruba tyzden az dva neskvasilo), fruktozovy sirup, iny sirup co mame bezne doma, med (toho je ale skoda), rozne medove nahrazky z hyper-super (tie tak rychlo neskvasia ako cukrova voda)... ; alebo pouzijeme tuhu napln - nieco na sposob medovocukroveho cesta (včelári poznajú). Do náplne sa primieša Spintor - koncentrácia ako pri iných aplikáciách v návode, prípadne aj vyššia. S tou koncentráciou ešte experimentujem, ale veľmi vysoká podľa mňa nie je účelná, lebo zabije mravca skôr než sa dostane späť do mraveniska, a teda nie je šanca na likvidáciu kráľovnej. Návnady treba rozmiestniť tak, aby sa nedostali do kontaktu so zvieratami/ deťmi, aby do nich nepršalo a aby boli v tieni a chlade (spinosad je UV nestabilný - to je jeho výhoda aj nevýhoda - rýchlo sa rozkladá). Ja mám misky s návnadou vnútri takého malého domčeka z nasucho naukladaných klasických pálených tehál. Je to dosť ťažké na to, aby to pes/mačka nerozobrala a cez medzery medzi tehlami môžu chodiť mravce. Rovnako dobre asi poslúži aj prevrátený väčší hlinený kvetináč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 3.8.2017 22:25

Super, velmi inspirativny navod ako na mravce, lebo doteraz som bol voci nim rezignovany - lebo chemii sa snazim vyhybat. Viem ze toto je eko. Este by som potreboval podobny tip proti krtkom. Ti takisto robia velke skody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika