Očkování vegetativně množených podnoží



host - 6.16 (?)
24.3.2013 23:12

Mě zase přijde logičtější naškolkovat zakořenělé řízky a v srpnu je v terénu naočkovat. 

Ty řízky se odlistily? Jak vysoké byly špičáky příští rok?

Věřil bych, že v Kalifornii na panenské půdě pod závlahou ten rok pěstování ušetříte, ale v Chomutově?... V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 6.16 (?), 24.3.2013 23:12

Mě zase přijde logičtější naškolkovat zakořenělé řízky a v srpnu je v terénu naočkovat. 

Ty řízky se odlistily? Jak vysoké byly špičáky příští rok?

Věřil bych, že v Kalifornii na panenské půdě pod závlahou ten rok pěstování ušetříte, ale v Chomutově?... V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 25.3.2013 11:28

Řízky byly bezlisté, dřevnaté cca 25 - 30 cm dlouhé, po zakořenění (kořenění v dolních zhruba 5 cm) vysazeny (nad zemí zůstalo těch 20 - 25 cm řízku), z nich vyrostl výhon (podobně jako na fotografii) - potom se očkovalo těmi dvěma zmiňovanými způsoby. Řízky byly vysazeny z jara tzn., že se muselo řízkovat asi v roce před tím. Očkoval se: 1) narostlý výhon (poměrně silný-očkovatelný, délka kolem 30 cm), který narostl od jara do konce srpna a 2) dřevnatý řízek.

Mně přišlo lepší očkovat právě ten jednoletý mladý výhon, než starší "dřevo" (řízek). Zarazilo mě, že ty řízky při zakořeňování nebyly více utopeny - kořenová soustava by byla bohatší a nadzemní část řízku by "nevyčuhovala" moc ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.16 (?), 25.3.2013 22:14

Dřevité řízky se odebírají v zimě. Pro tvorbu kalusu potřebují nahřát bázi. Na jaře se naškolkují, udělají kořeny, prochcípou a na konci vegetace s nima lze zase hýbat.

Váš systém mi moc nesedí. Před vyrytím a očkováním (v srpnu v ruce) se odlistili? Takhle to dělají v Jirkově?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 26.3.2013 11:28

To není můj systém, já byl jen jako náhodný divák. V Jirkově to nebylo. Řízky nebyly olistěné, měly pouze olistěné 1 - 2 výhony, které narostly během vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika