Očkování vegetativně množených podnoží



host - 6.16 (?)
25.3.2013 22:14

Dřevité řízky se odebírají v zimě. Pro tvorbu kalusu potřebují nahřát bázi. Na jaře se naškolkují, udělají kořeny, prochcípou a na konci vegetace s nima lze zase hýbat.

Váš systém mi moc nesedí. Před vyrytím a očkováním (v srpnu v ruce) se odlistili? Takhle to dělají v Jirkově?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 6.16 (?), 24.3.2013 23:12

Mě zase přijde logičtější naškolkovat zakořenělé řízky a v srpnu je v terénu naočkovat. 

Ty řízky se odlistily? Jak vysoké byly špičáky příští rok?

Věřil bych, že v Kalifornii na panenské půdě pod závlahou ten rok pěstování ušetříte, ale v Chomutově?... V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 25.3.2013 11:28

Řízky byly bezlisté, dřevnaté cca 25 - 30 cm dlouhé, po zakořenění (kořenění v dolních zhruba 5 cm) vysazeny (nad zemí zůstalo těch 20 - 25 cm řízku), z nich vyrostl výhon (podobně jako na fotografii) - potom se očkovalo těmi dvěma zmiňovanými způsoby. Řízky byly vysazeny z jara tzn., že se muselo řízkovat asi v roce před tím. Očkoval se: 1) narostlý výhon (poměrně silný-očkovatelný, délka kolem 30 cm), který narostl od jara do konce srpna a 2) dřevnatý řízek.

Mně přišlo lepší očkovat právě ten jednoletý mladý výhon, než starší "dřevo" (řízek). Zarazilo mě, že ty řízky při zakořeňování nebyly více utopeny - kořenová soustava by byla bohatší a nadzemní část řízku by "nevyčuhovala" moc ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.16 (?), 25.3.2013 22:14

Dřevité řízky se odebírají v zimě. Pro tvorbu kalusu potřebují nahřát bázi. Na jaře se naškolkují, udělají kořeny, prochcípou a na konci vegetace s nima lze zase hýbat.

Váš systém mi moc nesedí. Před vyrytím a očkováním (v srpnu v ruce) se odlistili? Takhle to dělají v Jirkově?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 26.3.2013 11:28

To není můj systém, já byl jen jako náhodný divák. V Jirkově to nebylo. Řízky nebyly olistěné, měly pouze olistěné 1 - 2 výhony, které narostly během vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika