Nezabúdli ste na sýkorky?



host - 164.4 (?)
15.2.2012 20:36

dnes byl u nás krom jiného krásný dlask

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 15.2.2012 19:24

  Sojka byla ještě před před asi 10 lety řazena mezi škodnou pernatou zvěř a myslivci ji tudíž lovili, protože dělala škody v hnízdech dalších ptáků, včetně zpěvných.Jak už bylo přede mnou uvedeno, živí se i vejci a mláďaty ptáků. Dnes je celoročně hájená a dost přemnožená.

  Podobné škody dělají i straky.  Ty se sice mohou lovit od srpna do února, ale protože se vyskytují hlavně na nehonebních pozemcích (např. zahrady a parky), je jejich odlov poměrně malý. V naší oblasti je silně přemnožená. Kdysi se mohla lovit celoročně.

  Sojky i straky patří do čeledi krkavcovitých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 192.118 (?), 15.2.2012 19:37

Také připojím pár fotek. Při mrazech okolo-15°C kosice z krmítka neodlétala, ani když jsem chodil metr okolo ní.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.2.2012 19:16

Milá paní Lído, chápu smutek nad zabitým ptáčkem. Sojky, stejně jako sýkorky ale do přírody patří a že se ptáci navzájem požírají, to už tak prostě je a je to asi dobře.
   Sojka nepochybně víc ptáků zachrání než sežere. Svým typickým zaskřehotáním upozorní na nevítaného návštěvníka lesa. Jen se mi zdá, že její hlas slýchám v posledních letech čím dál méně často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.4 (?), 15.2.2012 20:36

dnes byl u nás krom jiného krásný dlask

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 15.2.2012 21:01

U nás se sojky stěhují z lesů do měst, i ornitologové si stěžují, že vytlačují drobné pěvce.  Jen kolem v naší ulici jsem jich loni napočítala šest.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 182.54 (?), 15.2.2012 21:16

Pre Marvellu: Rád Vam verím, že sú sojky a straky zvedavé a priletia do krmítka. Strakapúdi tiež v núdzi a v mraze vyzobávajú lojové gule. Krásne straky u nás stretávam iba na cestách, kedy na poslednú chvíľu odskočia pred idúcim vozidlom. Hodujú totiž na rozplácnutých ježkoch, túlavých mačkách či zrazených zajacoch. Myslím, že v prírode plnia spolu s dravcami úlohu akejsi kafilérie- likvidujú kadávery. Ale aj tak najviac závidím Nocenke. V sortimente vtáctva okolo krmítka môže súperiť so ZOO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 16.2.2012 7:56

U nás nejsou straky a sojky hlavním problémem. Na jaře vyvedou kuny mladé a populaci především sýkorek a vrabců, které celou zimu přikrmuji, silně zdevastují. K mláďatům do budek se snaží proklovat i strakapoudi. Řeším to oplechováním, zavěšením nebo hroty. Ale volně hnízdící ptáci mají smůlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
martina244 - (9) - 4.131 (?), 21.3.2012 10:49

Taky ptáčkům sypu od podzimu do krmítka, aby se jim u mě líbilo a na oplátku mi od jara sbírali breberky :-) Na to, že jsem celý život v Praze, sleduju jak se mění složení druhů. Dřív jsem tu měla sýkorky, kosy a vrabce. Poslední dobou přibyla spousta strak, sojky a od loňska se mi sem slétají hrdličky. Nedávno se mi jedna zašprajcla v krmítku :-) Jo a té sojce - dneska jsem koukala z okna na dvě a měly v zobáku nejspíš žalud nebo oříšek :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
martina244 - (9) - 4.131 (?), 21.3.2012 10:54

Ještě jsem chtěla napsat, že si u nás kosáci dělají každoročně hnízdo pod střechou skleníku. Sice jim tam dávám vodu, část střechy zastíním než vyletí a snažím se větrat, ale stejně nechápu, že tam v tom vedru ti mladí přežijí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.3.2012 15:47

Díky založení tohoto vlákna, jsem si začal více všímat ptactva, než v minulosti. Je zajímavé, že hned po skončení těch silných mrazů se tady objevilo mnoho sýkorek, které začali být nejhojnější snad úplně všude. Sojky teď byly vytlačeny strakami. Co se týče kosů, tak mi někdy připadá, jako kdybych měl pod stromky puštěné slepice. Rozhrabávají mulč a hledají něco k snědku. Zase mají ale velmi hezký hlasový projev. Sýkorky ho mají rozmanitější. Ani jsem nevěděl, že sojka umí tak zvláštně změnit hlas, který připomíná malé děcko. Vím, že to umějí kočky, ale na sojku jsem hleděl dost překvapeně. Zřejmě jim začaly námluvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika