Nejranější odrůdy slivoní



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 20.243 (?)
1.7.2018 20:50
A teď něco ze starého soudku. Raná slíva vejčitého tvaru, žluté barvy s ojíněním a na slunečné straně červeným jemným kropenenatenim. Kutnohorsko. Bujný růst, rozkladitý habitus, velký list. Třeba někdo pozná, co by to mohlo být. K pomologiim jsem ještě nesednul. Zdraví Mittwoch



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.6.2018 16:24

Nejsem Petře příznivcem těch raných rozbředlých slív.Raději bych tu Harbellu.Michale, stromek je na St.Jul.A roste mizerně, takže jestli plody nepřekvapí pevnosti dužiny a nějakou švestkovou (né malinovou) příchutí bude nekompromisně přeroubován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.221 (?), 28.6.2018 19:04

Jiří dobré je aspoň to, že vám tú Junu nepredali na bujnom myrobaláne.                                                                                                               Michal     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
V. Krnovsko 440m/m - (5) - 114.238 (?), 29.6.2018 10:48

Zdravím,

asi největším překvapením v rannosti slivoní je u mne letos Kometa Rannaja, dvouletý sromek 6 plodů ke 40g sytě červené, překvapivě sladké plné šťávy a okamžitě snězené. ostatní ranné odrůdy se teprve vybarvují, počítám tak až za 14 dní něco ochutnám.

Leskora - báječná chuťově, Harbinger krásně vybarvený - zkouším každý den - v neděli bude tuty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 29.6.2018 15:40

Tak kupříkladu Herman není žádná rozbředlá slíva. Do tohoto stavu se prozatím nikdy nedostal, jelikož se snědl vždy v pevném stavu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 30.6.2018 10:53

Herman Petře nemám  a ani mít nebudu.Pomologicky se řadí mezi slívy.Tu rozbředlou dužinu jsem myslel všeobecně u všech raných polo-švestek.Tenhle výráz přímo nesnáším, pološvestka -hrůza, při jeho zaslechnutí se mi otvírá nůž v kapse (potom se všichni diví, že jsou vraždy)cool.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.234 (?), 30.6.2018 19:42

Katinka sa v priebehu týždňa vyfarbila. Minulý víkend bola ešte takmer zelená, dnes sú už skoro všetky plody prevažne fialové po celom povrchu. Niekoľko plodov zhodil súčasný silný vietor, ale našťastie je tento rok násada veľká, takže to veľmi nezaváži. Mám taký dojem, že Katinka skorosťou kvitnutia aj vývinu plodov akosi predbieha piliarku aj obaľovača. Toptaste mal značne viac kvetov a pri rovnakom spôsobe ochrany (neem azal, spintor, quassia amara) má plodov oveľa menej. Odhadujem prvé zrelé plody asi tak za 2 týždne. 

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 30.6.2018 21:51

Dnes sklizena většina plodů Hermana, dost plodů se už poroučela na zem. Oproti loňsku se mi zdá, že je letos v plodech méně cukrů. Možná vliv počasí, možná šarky. Katinka se vybarvuje, ale násada je letos malá, navíc ji má ráda většina škůdců.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 30.6.2018 21:56

Před chvílí jsem se najedl prvních Hermanů. Padaných, z přeplozeného stromku (roubováno 2016). Chuť fakt nic moc. Ale v červnu. JZ Morava 450 m/m. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.75 (?), 1.7.2018 18:39

Oprava. Skúsil som tie popadané Katinky a na počudovanie sa nedá povedať, že by boli nezrelé. Boli už mäkké, dužina ešte zelená, prakticky bez chuti, ako z hyper-super. Pritom neboli červivé, takže obaľovač nebol dôvodom opadu, či predčasného dozretia. Snáď tie, čo dozrejú neskôr budú chutiť lepšie.

Marhuľa Maďarská bude zrelá v priebehu týždňa, Bergarouge o týždeň. Broskyňa Favorita Morettini 3 končí, Royal Glory začína. Silný vietor z posledných dní nenarobil väčšie škody, zlomili sa len 2 preťažené výhony na vrchu Royal Glory (pri prebierke som sa k nim nedostal, lebo boli veľmi vysoko (> 4.5m)).

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 20.243 (?), 1.7.2018 20:50
A teď něco ze starého soudku. Raná slíva vejčitého tvaru, žluté barvy s ojíněním a na slunečné straně červeným jemným kropenenatenim. Kutnohorsko. Bujný růst, rozkladitý habitus, velký list. Třeba někdo pozná, co by to mohlo být. K pomologiim jsem ještě nesednul. Zdraví Mittwoch



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika