Nejranější odrůdy slivoní



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 138.3 (?) 
3.7.2018 8:48

Vypadá to nejspíš na Ontario. Plod cca 50 g, rané zrání, bujný růst, navíc sazenice pocházela z "komerčního" sadu před pár desítkami let. Jen papírově by mělo zrát až na počátku srpna, ale v letošní sezoně je asi možné vše.

Nově kupované Ontario jsem dal loni do obce rodičů na mez, tak uvidíme až se rozroste a přinese ovoce. Pokud ho kolemjdoucí nechají vyrůst - ne jako tento Plumcot na fotce ze suché stráni ve městě.

Mittw.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 168.81 (?), 3.7.2018 11:43

Dobrý den pane Mittwochu. Tak si myslíte, že je to Ontário. Loni jsem si totiž narouboval „něco“ velmi podobného ze sousední vsi. Právě pro tu ranost. Popis, všechny údaje, vašich obou příspěvku a foto, souhlasí. Že je to ale Ontário, mě nenapadlo (má zrát v srpnu). Musím se na matečný strom hned zajed podívat. JZ Morava 450 m/m. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.3 (?), 3.7.2018 13:39

Popisem odpovídá. Obyč. slíva to nebude, jelikož to má rynglovité listy, bujný růst. Velké, ojíněné plody, rané, dužnina i při přezrání částečně ulpívá na pecce. Ta se podobá i vyobrazené pecce Ontaria v Říhovi. Na nic podobnějšího jsem v pomologiích nenarazil. Ta ranost mě však též zaráží...

Mitt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 3.7.2018 13:55

Nevím, jak máíte velkou ruku, ale Ontario má u nás o dost větší plody.. Navíc je ještě zcela nezralé. Přitom Č. raná a Katinka promodrávají, Herman zralý, Juna téměř taky. Žlutoplodých slív je mnoho, Ontario je jen jednou z nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 3.7.2018 23:10

Vážení, předem tohoto příspěvku přijměte prosím moji omluvu za můj češtin v příspěvku předchozím (ten jed).
Tak jsem zajel k zmíněnému stromu v sousední vsi. Slívy ještě zralé nejsou. Letos není přeplozený a tak jsou blumy trošku větší. Doplnil bych tedy popis, že odrůda se mi jeví docela se střídavou plodností. Stromek byl zakoupen v běžném prodeji počátkem 90ých let. Na svůj věk, je to hodně veliká slivoň (to jsem u sebe docela podcenil). Ovoce nazrává, je zelené, ale už ho nakusuje hmyz. Chuť nakousnutých, spadlých je zatím silně kyselá, ale je cítit i sladkost. Myslím, že po uzrání bude chuť výrazná, sladká s kyselinkou. Zrání odhaduji tak za týden, deset dní. To by bylo tu zhruba dva týdny po Hermanu. Ještě doplním, říkají, že po uzrání dlouho nevydrží. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 4.7.2018 8:50

Ještě bych chtěl doplnil, že mám i plodící Katinku a byl jsem se tedy na ní podívat a její dozrávání se mi zdá zhruba stejné jako u této žluté blumy. Budou tedy u nás zrát asi stejně. JZ Morava 450 m/m JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 11.7.2018 18:47

Byl jsem se dnes podívat na zralost slívy, o které si myslím, že společně píšeme s panem Mittwochem. Letos je barva víc do zelena. Čistě žlutých je zatím málo. Řekl bych, že je to tak začátek zralosti. Pro srovnání: posledních pár Hermanů ještě drží, chutné Katinky už docela lehce padají.
Cestou jsem dostal k ochutnání nevelkou (asi jak Herman), kulovitou, červenofialovou „blumu“ za staršího stromu. Chuť jako trošku kyselejší Herman. Také začíná zrát. Co by to mohlo být? JG
(Poslední cca 4 roky se zajímám o „rané švestkoviny“ v okolí na doplnění odrůd ke švestkám na staré zahradě. Místo projasnění „odrůdové skladby“ mám ale v odrůdách stále větší chaos.) blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 1.7.2018 21:16

čačanská raná dozrála, málem jsem to propásl. Vypadají pořád takové narůžovělé a najednou měknou. Letos jsou plody zcela zdravé bez postřiků.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.194 (?), 2.7.2018 13:22

Trochu odbočím od tématu. Loni mně nějaký nenechavec sklidil část úrody švestek a všechny tatarovy hrušky. Dost mně tím namích, protože tatarka konečně zarodla a já samozřejmě ani nevím jak chutná. Není nějaký vhodný prostředek, kromě brokovnice, který by nezvaného hosta či hosty odradil od návštěvy sadu? Předem děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 3.7.2018 8:03

mimo temu, prva uroda toptaste zacina vyfarbovat, prva uroda hanita este nie..oba stromky z plantexu na st.julien. ako je to u vas? standard alebo zamena odrod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika