Najlepšie slivky



host - 110.208 (?)
12.11.2010 16:14

citam ze mate zasadenu odrodu Toptaste... ako dlho? Ja mam 20 sliviek Toptaste ale este len necely rok... viete mi poslat nejake hodnotenie kvality sliviek a odolnost na sarku? Dakujem, Ing. Halas

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 24.183 (?), 13.11.2010 19:19

Také u mě Stanley vypadá jinak než na vaší fotce. Slivoň na fotce mi připomíná Čačanskou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 14.11.2010 23:50

Ta Tophit vypadá na fotce lákavě... Na zahradě mám Hanitu, Tuleu Gras (obě jsou chuťově velmi dobré, aromatické), měla jsem i Gabrovskou. Ta byla spíš sladká a měla méně výraznou chuť - vzala si ji ode mne sousedka.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tryska - (6) - 156.31 (?), 23.8.2015 13:27

Dobrý den,

spíše bych to viděl na top taste, nespletl jste se?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.208 (?), 12.11.2010 16:14

citam ze mate zasadenu odrodu Toptaste... ako dlho? Ja mam 20 sliviek Toptaste ale este len necely rok... viete mi poslat nejake hodnotenie kvality sliviek a odolnost na sarku? Dakujem, Ing. Halas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.188 (?), 13.11.2010 18:47

Najviac skúseností nájdete na týchto stránkách, žiadne odborné štúdie v našich podmienkach ešte neprebehli, tá, čo robia Holovousy bude ukončená 2012. Predbežne ju tu diskutujúci hodnotia ako dobrú, nikto ale nepíše, že by z nej už pálil...

Na tých troch mojich som žiadne viditeľné príznaky šarky zatiaľ nepozoroval. Úrodu-ako píšem vyššie-čakám až budúci rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 13.11.2010 19:02

Já pomalu odepisuji Domácí - jedna čtvrtina stromu /jedna větev/ je silně napadená šarkou /ostatní méně/ a letos ta čtvrtina byla mizerné chuti i trvanlivosti na stromě. Vedle mám Stanley bez šarky, ale není to česká poctivá švestka. Taky roste jako z vody, a co s takovým přerostlým stromem a kvantem plodů /slivovici jsem nezkoušel/. U nás je šarka i na meruňkách, tak si moc vyskakovat nemůžu. KUKY z HK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 13.11.2010 19:27
Šarka je lehce přenosná, nedá se nijak vyléčit a nakažené stromy by se měly zlikvidovat, protože jinak slouží jako zdroj infekce pro široké okolí.Mohou se lehce nakazit všechny švestky, meruňky i broskvoně.Některý rok jsou projevy infekce slabé a pak spousta zahrádkářů váhá s likvidací stromů.Pokud se však nemocné stromy nezlikvidují, dříve či později onemocní i stromky nově vysazené, nebo ty, které ještě nemocné nejsou.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.38 (?), 13.11.2010 19:54

No jakou chuť teda opravdu má Topteista.Víme to?Co už víme je, že bude asi opravdu sladká 22-30 BRIXu.Ale jestli je taky aromatická, chuťová,ne jenom cukernatá-to považuji za néméně duležitou informaci.Ještě mi nerodila, s napětím čekám úrodu až za dva roky.

Taky neznám intenzitu růstu.Někde píši, že je málo vzrůstná, jinde zase, že je bujně rostoucí i na zakrslé podnoži.Tak nevím.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.2 (?), 16.11.2010 9:02

K tomu rastu -mám Toptaste na Wangheimovej a rast je veľmi bujný, zo všetkých sliviek, čo mám, najsilnejší. A to na suššom svahu a v nedobrej pôde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 13.11.2010 21:02

Bohužel kolem je spousta poloudržovaných zahrad, kde se nějaká šarka absolutně neřeší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika