Najlepšie slivky



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?) 
16.11.2010 12:17

Z biologického hlediska souhlas, (hledisko licenčně právní nekomentuji). Závěr předposlední věty však platí pouze za podmínky, že podnož v celé době života stromu nikdy nebude infikována. Lze to zaručit? Co třeba kořenové výmladky podnože, či neodstraněné vlky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 16.11.2010 12:30

Co se týče infekce podnože, resp. kořenových výmladků v době života stromu ,  tu nemůžeme vyloučit, ani když si stromek přivezeme z Fytosu či přímo z Giesenheimu. U stromků štěpovaných těsně nad kořenovým krčkem je snad riziko sníženo na minimum.
   Pokud bychom pohlíželi na věci striktně z hlediska licenčně právního, měl by se asi zakázat volný prodej roubovacích nožů, pásek a vosku. Množit a prodávat ovocnou sadbu obecně nemůže každý, kdo vlastní kus zorané půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 16.11.2010 14:20

Rouboval jsem už před pěti lety všechny dostupné novinky tolerantních odrůd i JOJO.Všechny na stejné podnože.JOJO se bezvadně ujala- jako všechny-jen do dvou let jeho rouby odumřely, ovoce jsem se nedočkal.Zatímco ty ostatní jdou a bez problémů plodí.JOJO bych dnes pěstoval snad jen jako pravokořenný strom, riskovat a čekat, zda podnož neonemocní se mně podruhé nechce.Pravdu asi máme všichni.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 16.11.2010 14:36

Hmm, má ještě někdo podobnou zkušenost?
  Před 4 lety, v době prvotního nadšení z rezistentní odrůdy jsem naštěpoval Jojo na plno výmladků za vsí a na mezích pod zavirovanými starými švestkami.  Dnes už z chuti a sladkosti plodů tak nadšený nejsem, asi bych dnes volil jiné odrůdy. Nicméně stromky zatím rostou a některé i plodí. Jak budou pokračovat,  nevím, šlo prakticky výhradně o myrobalány, u nichž je popisovaná vysoká míra tolerance

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 16.11.2010 16:17

Tuto zkušenost já nemám. Nicméně bych chtěl ještě připomenout zajímavou informaci o probíhajícím testování geneticky upraveného klonu švestky domácí. Tato informace od pana "hosta 82.2" z dnešního dopoledne zde mírně zapadla vlivem probíhající jistě zajímavé diskuse o vlastnostech odrůdy JOJO. Zde je odkaz na výše zmiňovaný článek.

Jedná se o soubor formátu Power Point, tedy obrazovou prezentaci odborného článku již zmiňovaného doc. Poláka. Zajímavé čtení. Pokud se potvrdí očekávané předpoklady úplné rezistence, a rovněž i další potřebné vlastnosti, svítá naše zuboženému švestkovému království po mnoha letech opět na lepší časy! Bohužel, ve článku se nezmiňují chuťové vlastnosti uvedeného klonu C5. Lze doufat, že se od staré klasické "domácí" nebudou lišit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 16.11.2010 18:01

Nechci Vám kazit prvotní nadšení, ale od jednoho nejmenovaného důvěryhodného zdroje z VURV jsem slyšel, že s kvetením a následnou plodností to není žádná sláva. O chuti plodů zatím nic nevím, zkusím se lépe poptat...

 Něco se mi plete, že jako výchozí materiál pro gen. mod. byla použita odrůda Stanley. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Pokusím se zjistit více.

Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 16.11.2010 23:12

Podle přednášky by se mělo jednat o klon domácí švestky, tedy ne Stanley. Zaráží mě, že je uváděn jako cizosprašný, zatímco obyčejná domácí je spolehlivě samosprašná. Bude-li se podobně jako v opylovacích poměrech lišit v plodnosti a chuti, je otázkou, zda to bude taková spása. Další věc je, za jak dlouho se objeví mutovaný virus, který si s rezistencí poradí. Vzpomeňme, jak krátce trvalo, než strupovitost prolomila rezistentní gen Vf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 92.52 (?), 18.11.2010 13:38
Slivka Elena onicom Tuleu Gras info clanok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 92.52 (?), 18.11.2010 13:50

Slivka Elena o ničom, Tuleu Gras foto-info

TULEU GRAS
TULEU GRAS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 92.52 (?), 18.11.2010 14:56

Americká Slivka rezistent HONEY SWEET Ukážka foto šarky marhúl a sliviek.


HONEY SWEET
HONEY SWEET
HONEY SWEET
HONEY SWEET
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika