Nahrada za švestku domácí



host - 43.70 (?)
11.9.2011 7:46

"Myro"-máte na mysli myrobalány plodové nebo Toptasty na myrobalánové podnoži? Toptasty jsem kupoval u zásilkové firmy JUKKA, myslím Uherský Ostroh(nevím přesně) a ve školce v Malenovicích ve Zlíně. PaR

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 151.38 (?), 29.8.2011 20:16

Jak už jsem psal výše-tyhle Německé odrudy vybarvují dříve, než je jejich konzumní zralost.Jestli je Toptaste v tuto dobu tvrdé, no nevadí, pokud nepadá, a to nepadá! Zajímalo by mě, jak dlouho vydrží na stromě, zda-li třeba přez polovinu řijna, nebo do konce?To by byla zajimavá informace.To, že je v tuto dobu modrá, nic nevypovídá, ale že má velkou cukernatost i při nezralosti(tvrdosti) je pozitivní informace.Vždyť nastane doba, kdy i ona změkne, nevadí,že to bude později, ale jaké bude mít aroma pak je taky dost důležité.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.181 (?), 30.5.2012 18:14

Tak jsem si přečetla tolik názorů a zdá se mi, že začnu shánět tu Hanitu. A poraďte, je dobrá do polohy kolem 450 m.n.m.? Jablonec nad Nisou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 224.32 (?), 3.6.2012 21:30

Z Jablonce nad Nisou do Železného Brodu jsem nedávno šel. Moc pěkný kraj. Hanitu jsem tady "tlačil" hlavně já, kvůli vysoké kvalitě plodů, tedy pro mě. Ve vyšších polohách k ní měli zdejší pěstitelé nějaké připomínky. Z chorob je citlivější k suché skvrnitosti. Ale nikdy to nebylo tak hrozné, aby se musel aplikovat postřik. Společně s Hanitou preferuji ještě Gabrovskou. Co se týče těch připomínek k Hanitě, tak by ve vyšších polohách neměla mít tak vyjímečnou chuť, jako tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.188 (?), 28.8.2011 8:23

Nejjistější způsob je nechat si poslat na jaře rouby ze Sempry a naroubovat nějakou vhodnou podnož. Hotové stromky se prodávají jen výjimečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 36.70 (?), 25.8.2011 10:40

velmi dobrou spíše vyjímečně, než leckdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 29.8.2011 15:42

U mně Toptasty dozrávají nyní, odlučitelnost u zralých plodů, které spadnou na zem je velice dobrá, na to si stěžovat nemůžu ale chuť mně letos zklamala. Zaplodily velmi dobře a po postřiku Horizonem je monilia zanedbatelná ale chuť nic moc.   PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 10.9.2011 8:42

Musím doplnit, že se chuť Toptastů se o 100% zlepšila. Vlna veder minulých dnů jim velmi prospěla a jsou výborné, sladké. Hodnotil jsem je brzy. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 10.9.2011 19:37

taky bych rad toptaste, muzu vedet, kde se daji sehnat myro.vubec nikde nejsou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 11.9.2011 7:46

"Myro"-máte na mysli myrobalány plodové nebo Toptasty na myrobalánové podnoži? Toptasty jsem kupoval u zásilkové firmy JUKKA, myslím Uherský Ostroh(nevím přesně) a ve školce v Malenovicích ve Zlíně. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 17.9.2011 8:18

Poslední Toptasty ještě dozrávají a jsou opravdu dobré,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika