Nahrada za švestku domácí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 238.154 (?) 
22.8.2011 15:37
A ktreou mate Petre na mysli? Honza z Vysociny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 151.38 (?), 22.8.2011 16:08

Podívte se na příspěvek ze dne 17.8.,hosta 43.70 - tenhle:

Gabrovská je u mne citlivá na šarku, příznaky na listech i plodech, monilia téměř žádná, plodnost a chuť výborná. Toptast zatím šarce odolává záleží jak dlouho. Plodí hodně a pravidelně, chutná taky dobře ale na monilii je celkem citlivý. Stanley bez šarky, monilia snesitelná, plodnost vysoká a pravidelná ovšem chutná mdle, u mne dobře nevyzraje. Vše na myrobalánech. Hanitu nemám, nemohu posoudit.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
duran - (41) - 30.90 (?), 24.8.2011 16:19

U mě je číslo jedna domácí. Pár plodů napadených šárkou opadne, ale v tuto dobu už to je chuťovka. Nic se jí nevyrovná a dále sadím další.

K tomu jsem dolnil pár duracií a toptaste.

Ještě mám Stanley, jako dekorace je supr ale chuť dobrá jen při úplné zralosti a připomíná mi spíše ringle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 36.70 (?), 24.8.2011 17:18

Já mám Stanley raději v době, když při zmáčknutí plodu slupka jen nepatrně povolí, není již zcela tvrdá a není ještě moc měkká. V této zralosti vydrží pár dnů. Dužnina je ještě pevná a leckdy má i velmi dobrou chuť. Když je už měkká, je sladčí, ale s fádnější chutí. V tomto stavu, kdy je už měkká, je velmi dobrá v buchtách. Pokud je nechcete do buchet, nesmí se moc dlouho s utržením otálet. Stanley už svou chuť nezlepšuje, pouze změkne a podle mě,  to pak už není ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.214 (?), 24.8.2011 19:26

Petře z Pardubic,

mám dotaz:  nevíte, jak je k mání Chrudimská (Vaňkova)? Mám poblíž chalupu a chtěl bych jí tam nasadit. Loni jsem jí marně scháněl. Přivítal bych i případné zhodnocení kvality.

PS U Vaňků v CHrudimi ji neměli...

Díky Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 25.8.2011 8:46

Chuť plodů Chrudimské je velmi dobrá, dokonce i těch s šarkou. Ze všech slivoní letos nejvíc hnily na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 36.70 (?), 25.8.2011 10:52

Tam ji nemají nikdy. Ovocné stromy jsou tam na okraji zájmu. Pokud vím, tak se dá sehnat jen vyjímečně. Jednou jsem objevil prázdný kotec po Chrudimské v Litomyšli. Letos to ale nebylo. Tento rok už ji opět neměli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.214 (?), 25.8.2011 16:06

 Díky za rychlou odpověď. Protože jste ji také sháněl, předávám své letošní tipy: měli by ji mít v Holovousích (očka i stromky)  a ve školce Malochýn (to je u Ždírce nad D.)...) Stromky kolem 10.10.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.70 (?), 25.8.2011 17:06

Díky. Do Holovous už nejedu. Jednak mám tam odtud zašárkovanou Radku a jednak maloodběratelům stromky neschovávají. A buď je nemají ještě vykopané anebo už všechny prodané. Takže zbytečná cesta. Nejvíce jsem spokojen se zásilkovým prodejem. I ten Malochýn připadá v úvahu.         Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.70 (?), 25.8.2011 17:25

Opět připomínám, že můj názor je ten, že ze současných odrůd je jasně nejlepší Hanita, co se týče chuťových vlastností. Jsou dobré švestky, ale na ni žádná nemá. Bez spousta z nich bych se obešel a nahradil je právě Hanitou. Nevím jak na Vysočině, ale tady je to jasná jednička. Opravdový přínos ve švestkových odrůdách. Každý rok stejná kvalita.      Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika