Môžem už vrublovať?



radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 6.186 (?)
13.3.2011 18:27
Dakujem za odpoved.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 6.186 (?), 12.3.2011 19:02, zobrazeno: 11773x
Dobry vecer mame sad vo vyske 560mnm zem je este zamrznuta mozem uz vrublovat na kopulaciu? Ak nie kedy mozem zacat?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.12 (?), 13.3.2011 17:47

No, to by aj mňa zaujímalo... ozve sa niekto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 13.3.2011 18:00

Peckoviny (kostkoviny) už mám naroubované(180mnm).Ve vyšších polohách (560m) je to teď možné, i když je zamrzlá zem.Důležité je, aby   rouby peckovin nebyly narašené(puky na vrubloch nesmia odstávať).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 6.186 (?), 13.3.2011 18:27
Dakujem za odpoved.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 251.198 (?), 13.3.2011 21:20

Já bych ve vašich podmínkách ještě nějaký ten den počkal, ale pokud už se do toho chcete pustit, chybu asi neuděláte. Pokud chcete roubovat peckoviny kopulací tak asi ano, otepluje se a zem rozmrzne v krátké době. Já jsem dnes rouboval třešně, neboť jsem na někteých roubech zpozoroval první náznaky rašení. Příští víkend zkusím slivoně, o něco později i jabloně. Já jsem však v podmínkách Jihomoravské nížiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 158.241 (?), 13.3.2011 22:59

Já dnes v 550 rouboval třešně a višně (Fanal byl už mírně narašený, tak sand se chytne) - zem zmrzlá na kost. Je toho moc, času málo, tak jsem začal. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.3.2011 9:29

Zmrzlá zem ničemu při roubování nevadí. Mně tedy vadila - měl jsem uschované rouby zapíchané v zamrzlé zemi. Ale i tak jsem peckoviny narouboval. Na jabloně je čas. Tedy, je to možné i nyní, ale později je práce příjemnější a výsledek stejný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.70 (?), 14.3.2011 14:47
Odebrané rouby zapícháte do půdy a ničím je nechráníte proti zmrznutí, hlodavcům popřípadě zajícům? Jak hluboko je zapícháváte? Já jsem vloni nařezal rouby jabloní v únoru, uložil je pod koberec ve stínu na kraji potoka a všechny byly od hlodavců okousané. Jinak rouby odebírám začátkem prosince a zabalené do vlhkých novin, látky a igelitového sáčku je zakopávám již na zmíněném místě ve stínu u potoka. I tak ale někdy peckoviny naraší. Pokud máte tento způsob ověřený, rád ho vyzkouším. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.3.2011 15:04

Rouby zapíchám do půdy ve stínu asi třetinou jejich délky. Tedy, je jich hodně, takže rýčem vyryju jamku, vložím svazky roubů a zahrnu zeminou. Rouby beru v prosinci, je-li zmrzlá zem, tak počkám do oblevya rouby mám zatím v kýblu s pískem. Proti zajícům mám zahradu oplocenou. Myši mi ve sklepě ohlodají mnoho jablek, ale rouby jim nejedou. Nebalím rouby do ničedho - vyčuhují z hlíny. Před štěpováním je   namočím a umeju. Osvědčilo se mi to lépe než v igelitu v chladničce. Pokusně se mi ujmuly rouby jabloně, které byly takto zapíchnuty v zemi až do dalšího roku. 
 Jednou jsem přechovával rouby švestek v mrazáku. Úspěšnost byla ale slabá. Ujmul se jen každý 4. roub. Možná by to chtělo najít správný způsob zamrazování, stálo by to za to. Uchovat totiž peckoviny do doby roubování za kůru (dělám to až při nebo po odkvětu) je těžké. Ty slabší, nařezané v prosinci do té doby uschnou, nařezané později vyraší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.70 (?), 14.3.2011 16:09
Děkuji za poskytnuté informace. Já peckoviny za kůru roubuji jakmile mají sromy mízu a kůra se dá odchlípnout, v našich podmínkách kolem dvacátého dubna. Pokud rouby nejsou narašené mám úspěšnost asi 90%. V květu jsem to zatím nezkoušel ani u jádrovin. PaR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika