Lipnická švestka



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 218.8 (?) 
7.1.2018 11:26

"Odrůdové zkoušky se provádějí v Praze-Ruzyni".

Odrůdové zkoušky ovocných dřevin se v Praze-Ruzyni neprovádějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 7.1.2018 16:37

Pane Fiala, nevím jakou dedukcí pan Vysloužil usoudil že kritizuji Vaši činnost.Tak to neni.Zato se zde setkávám stále dokola o nekritické propagaci jistého šlechtění a co je zahraniční nebo jiného českého šlechtění to je prý odsouzeno k vykopání.Kdyby ti pánové tušili jaká je skutečnost a ve svém zápalu bezhlavě kupují ty propagované.No praxe je naučí, že takový Admirál má sice proklamovanou dlouhou dobu skladování ale málokdo se zřejmě osobně přesvědčí.Taková hořká pihovatost klidně zlikviduje význámou část už na stromě a další dokoná ve skládce (sekundární průběch poruchy).Mimo jednoho názoru tady čtu z praxe ty o napadení chorobou. Ale jistě je to z mé strany konspirační teorie.- Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.1.2018 16:58

Takže jestli tomu rozumím, tou brutální a nekritickou propagací myslíte jablka vyšlechtěná ve Střížovicích, tedy Šampion, Rubín,  Topaz, Rubinola, Admirál, Sirius, Opál,  Merkur, Lucy a další.
   Mohu odpřísáhnout, že ve Střížovicích jsem nikdy nebyl, žádného z tamních šlechtitelů osobně neznám, nikdy jsem od nich nedostal ani proutek, natož halíř.  Všechno, co jsem o tamních odrůdách napsal, jsou poznatky z vlastní zahrady. Nemohu za to, že mi ta jablka chutnají a rozhodně nejsem sám.   Propojení s jakoukoli šlechtitelskou stanicí vzniklo jen a pouze v některých hlavách. 
   Pro pořádek uvedu, že jsem opakovaně vyzdvihnul coby svoje srdeční odrůdy i Angold, Discovery, Desert, Delor, Dione, Diadém - z úplně jiných míst původu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.31 (?), 11.10.2020 20:24

Dobrý den,

nejnovější příspěvek je více než 2 roky starý.Chci se zeptat vás co Lipnickou švestku máte na aktuální hodnocení.Jste spokojeni?Mám možnost vysadit pouze 2 stromy, hledám ovocný strom s max. výtěžností na pálenku.Nemám zkušenosti, budou to mé první vysazené stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.219 (?), 14.10.2020 19:45

Mám vysazené čtyři stromky ale pět let po výsadbě neplodí. Mají stejné podmínky jako ostatní švestky, které pravidelně a hojně plodí. Nemůžu doporučit, budu je dávat pryč, přeroubovávat je se z časových důvodů nevyplatí. Když letos nasadím nové tak za dva roky mám první plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.172 (?), 22.5.2021 21:01

Před čtyřmi roky jsem vysadil 7 stromků...

Loni jsem konečně ochutnal první 4 plody, což není ani 1kus na 1 strom!

Ale dobře už bylo!!

Letos nesklidím ani ň!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?), 23.5.2021 7:18

Mám Lipnickou už asi pět let, roste hezky, snad až příliš bujně. V posledních třech letech kvetla, neochutnal jsem však ještě. Včil odkvétá. Dostala poslední varování a šanci. Jinak na podzim půjde. Taková byla kolem ní sláva a propaganda. Dívám se, že nejsem sám, kdo naletěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 23.5.2021 7:50

Lipnické jsem před třemi lety přerouboval Dolankama a vloni poprvé zarodily, švestky okolo 40gramů aromatické, delikátní chuti.Lipnické téměř nekvetly nebo květy pomrzly.Pár malých plodů (do 20 gramů) jsem přeci jen dopěstoval.Fádně přeslazené bez švestkové příchuti, takže panu Chovancovi nevěřím ani to že se dá z tohohle paskvilu vyrobit výborná a aromatická slivovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.14 (?), 22.7.2021 16:52
Jak to vidíte s Lipnickou? Loni v pozdním jaře zasazený kontejnerovaný stromek na st. Julienu roste velmi slušně. Loni byl mokrý rok, letos občas nárazově proleji několika konvemi. Dokonce je na stromku pár plodů, tak jsem zvědavý, zda vydrží a jaké budou. Zatím jediná pozorovaná nevýhoda je chutnost pro mšice. Na sousední, už plody vybarvující, Katince skoro nic, Lipnická mladé výhony obaleny. Má zajímavý, dosti rozevlátý, hasbitus. Roste spíš "dokulata", jako broskev nebo jabloň. To Katinka vedle bude klasické švestkové pomelo. Takže, jsem v očekávání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 20.8.2021 15:03

Lipninická ani po letech nejeví nějaké zlepšení, takže na podzim bude nahrazena něčím perspektivnějším.Mizerná plodnost, malá velikost, dužina řídká velmi sladká bez náznaku nějaké švestkové příchuti.

Lipnická
Lipnická
Lipnická
Lipnická
Lipnická
Lipnická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika