Lipnická švestka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
15.11.2016 17:21

Takže co mám doma zase za bordel???

Odpovězte mi      Děkuji

To byste měl asi napsat panu Chovancovi, jak může někdo tady na fóru vědět, co máte doma?
   Osobně soudím, že plodnost bude spíš střední a že to bude odrůdová vlastnost. Jde o palírenskou odrůdu, kdyby byla plodnost vysoká, logické by bylo množit ji na bujných myrobalánech, aby stromy byly větší a plodů do kvasu víc. Slabší podnož by měla plodnost zvýšit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 33.1 (?), 4.1.2017 16:41

Važeny pane, na našich stránkách jsou fotky jak ze sklizně, tak i velikost plodů. U 12 letých stromů byla v roce 2015 sklizeň 65 kg na stromek, nic netajím kdo přijel a chtěl vidět a ochutnat, tak viděl a ochutnal. Bohužel v r 2016 byla sklizeň mizerná, v květu bylo -5°C a to je schono přežít málo odrůd. V lokalitách, kde je pilatka se musí bezpodmínečně stříkat, jinak je po výnosu. Kdo chce mít výnos, musí se o stromky starat a to neplatí jen o Lipnické. Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.1 (?), 4.1.2017 16:29

Tak toto je správně, je to hodně bujná odrůda, ale není důvod se obávat zlomení, první roky se musí vyvázat k tyčce. Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.1 (?), 4.1.2017 16:31

Špatně jsem umístil odkaz, mělo to výt výš k tématu přírustek. Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.1 (?), 4.1.2017 16:23

Lipnickou švestku jsme prodávali na wavitu za 220 Kč a ne za 240 Kč, tak co tady píšete za nesmysly? Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.1.2017 17:18

Dosud jsem Lipnickou švestku neochutnal (snad letos), tak nevím, jaká bude. Ale její rozjezd považuji za dobře maketingově zvládnutý. Všichni o ni vědí, kdo ji chtěl koupit, ten ji dostal. Kde jsou ostatní česká novošlechtění? Kde se prodávají Amátky, Vítky a další? Jak je možné, že mnohem úspěšnější na našem trhu jsou šlechtitelé nejen z Německa (což o to) ale i ze Srbska a Rumunska?  Snad poslední českou prodávanou slivoní je Těchobuzická (oprášené staré odrůdy jako Chrudimská nepočítám). 
    Za mě říkám - víc takových Lipnických, a to i s vědomím, že nakonec možná zklame. Ona ani ta Těchobuzická žádnou díru do světa neudělala. Ke cti slouží i to, že barevná cedulka L. je i po letech čitelná. Visačky z mnoha našich renomovaných školek se po půlroce mění v čistě bílé papírky (asi vědí proč). Výměna náplně v tiskárně za lepší je zřejmě v naší zemi neřešitelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 4.1.2017 19:17

Dobrý den.

Taky jsem zakoupil tento zázrak. Budu ji mít 3 rokem, koupil jsem ji jako špičák, takže na nějakou úrodu si ještě počkám. Škoda, že neměli jinou podnož než st Julien. Myslím, že Vítek prodává zahr. Dryáda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.41 (?), 4.1.2017 19:48

Já nevím, nechce se mi nad tím dlouze přemýšlet a spisovat něco...
*
Jen mi tak přišlo, že místo aby jsme byli p.Chovancovi vděční za jeho švestku, přivítali ho tady, zatáhli ho do nějaké smysluplné diskuze, tak tady musí jen čelit nejrůznějším narážkám a dohenestacím jeho Lipnické.
Proč jste tak zlí, nepřejícní, nebo co?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
krekaříček - (36) - 179.2 (?), 6.1.2017 18:36

Asi někdo očekává, že mu stromek za dva roky vyroste a začne mít 100kg výnoslaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.1.2017 12:09

Ad krekaříček:
Co máte proti podnoži St. Julien? Já ji považuji za jednu z nejlepších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika