Lipnická švestka



host - 165.49 (?)
18.8.2015 12:51
Pane Miloši, děkuji za poznatek. Víte, mám velmi špatné zkušenosti s nevhodnými podnožemi. Po pravdě napsáno hlavně s nejrůznějšími odkopky, ale i tak mám ze slabších podnoží strach. Ještě dodnes nemám všechny ty staré "pokusy" vykáceny. Jen živoří a zabírají místo... Rafael
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 33.1 (?), 17.8.2015 19:55

Proč Vás odrazují podnože? St. julian, Wavit a Krymsk1, znáte snad lepší podnože pod švestky? Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.49 (?), 18.8.2015 7:26
Pane Chovanče zdravím a přeji hodně úspěchů Vám a hlavně Lipnické švestce. K těm podnožím: Vzhledem k poloze mého sadu nemám rád a ani nemůžu pěstovat nižší tvary. Buď sucho nebo mokro a zvěř. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 18.8.2015 8:15

Podle toho, jak mi Lipnická roste, se, pane Rafaeli, nemusíte obávat nižšího tvaru ani na slabší podnoži. Neumím si představit její růst na myrobalánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.49 (?), 18.8.2015 12:51
Pane Miloši, děkuji za poznatek. Víte, mám velmi špatné zkušenosti s nevhodnými podnožemi. Po pravdě napsáno hlavně s nejrůznějšími odkopky, ale i tak mám ze slabších podnoží strach. Ještě dodnes nemám všechny ty staré "pokusy" vykáceny. Jen živoří a zabírají místo... Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.1 (?), 19.8.2015 21:30

Dobrý den, bujnější podnože jsou myrobalán a Adesoto. Na myrobalánu mám velké stromy, ale tam je problém s postřikem proti pilatce. Vrcholky jsem nenastříkal ani motorovým rosičem, takže spodní větve jsou pod tíhou plodů ohlé k zemi a vrch koruny je prázdný. Stromky chce hnojit a plody budou. Pokud potřebujete vyšší korunu, není problém ji vyvést. Jak St. julian tak Wavit jsou výborné podnože kladně ovlivňující jak brzkou tak i vysokou plodnost. Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 20.8.2015 17:13
Zdravím. No, rosič "dosáhne" dost vysoko. Anebo se s ním dá vylézt na vlečku nebo na traktor:-))))) * Nicméně zkusím ten St. julian nebo Wavit. Ale běda Vám pane Chovanče jak mi to neporoste anebo se mi ten vzrůst nebude líbit!!! :-)))))))) * Ale teď vážně: Chtěl bych Vás poprosit o odbornou radu: Kterou podnož byste mi doporučil do suché kamenité půdy a kterou do vlhké jílovité? Děkuji. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.94 (?), 5.10.2015 15:11

Dobrý den, má někdo nějaké nové, aktuální informace o této odrůdě? Jestli letos někdo sklízel, a jak to dopadlo. Rád bych si objednal tuto odrůdu (n.v. 350m n. m., Plzeň Sever).

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 15.10.2015 0:33

Nikdo nic?  Chci si pro alespoň jednu dojet, co kdyby náhodou...? Že jo?   Ať nepálím naftu zbytečně.     Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.10.2015 10:19

Vzhledem k tomu, že poprvé se prodávala předloni, tak asi jediný, kdo sklidil a něco napálil je pan Chovanec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.213 (?), 25.10.2015 10:51

Myslím, že to bude ako s argutou Mafil.Proste niečo čo už máme iba sa to ináč voláenlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika