Lipnická švestka



host - 165.49 (?)
18.8.2015 7:26
Pane Chovanče zdravím a přeji hodně úspěchů Vám a hlavně Lipnické švestce. K těm podnožím: Vzhledem k poloze mého sadu nemám rád a ani nemůžu pěstovat nižší tvary. Buď sucho nebo mokro a zvěř. Rafael.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 33.1 (?), 17.8.2015 19:55

Proč Vás odrazují podnože? St. julian, Wavit a Krymsk1, znáte snad lepší podnože pod švestky? Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.49 (?), 18.8.2015 7:26
Pane Chovanče zdravím a přeji hodně úspěchů Vám a hlavně Lipnické švestce. K těm podnožím: Vzhledem k poloze mého sadu nemám rád a ani nemůžu pěstovat nižší tvary. Buď sucho nebo mokro a zvěř. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 18.8.2015 8:15

Podle toho, jak mi Lipnická roste, se, pane Rafaeli, nemusíte obávat nižšího tvaru ani na slabší podnoži. Neumím si představit její růst na myrobalánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.49 (?), 18.8.2015 12:51
Pane Miloši, děkuji za poznatek. Víte, mám velmi špatné zkušenosti s nevhodnými podnožemi. Po pravdě napsáno hlavně s nejrůznějšími odkopky, ale i tak mám ze slabších podnoží strach. Ještě dodnes nemám všechny ty staré "pokusy" vykáceny. Jen živoří a zabírají místo... Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.1 (?), 19.8.2015 21:30

Dobrý den, bujnější podnože jsou myrobalán a Adesoto. Na myrobalánu mám velké stromy, ale tam je problém s postřikem proti pilatce. Vrcholky jsem nenastříkal ani motorovým rosičem, takže spodní větve jsou pod tíhou plodů ohlé k zemi a vrch koruny je prázdný. Stromky chce hnojit a plody budou. Pokud potřebujete vyšší korunu, není problém ji vyvést. Jak St. julian tak Wavit jsou výborné podnože kladně ovlivňující jak brzkou tak i vysokou plodnost. Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 20.8.2015 17:13
Zdravím. No, rosič "dosáhne" dost vysoko. Anebo se s ním dá vylézt na vlečku nebo na traktor:-))))) * Nicméně zkusím ten St. julian nebo Wavit. Ale běda Vám pane Chovanče jak mi to neporoste anebo se mi ten vzrůst nebude líbit!!! :-)))))))) * Ale teď vážně: Chtěl bych Vás poprosit o odbornou radu: Kterou podnož byste mi doporučil do suché kamenité půdy a kterou do vlhké jílovité? Děkuji. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.94 (?), 5.10.2015 15:11

Dobrý den, má někdo nějaké nové, aktuální informace o této odrůdě? Jestli letos někdo sklízel, a jak to dopadlo. Rád bych si objednal tuto odrůdu (n.v. 350m n. m., Plzeň Sever).

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 15.10.2015 0:33

Nikdo nic?  Chci si pro alespoň jednu dojet, co kdyby náhodou...? Že jo?   Ať nepálím naftu zbytečně.     Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.10.2015 10:19

Vzhledem k tomu, že poprvé se prodávala předloni, tak asi jediný, kdo sklidil a něco napálil je pan Chovanec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.213 (?), 25.10.2015 10:51

Myslím, že to bude ako s argutou Mafil.Proste niečo čo už máme iba sa to ináč voláenlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika