Lipnická švestka



host - 40.135 (?)
4.2.2014 11:47

Dle toho co o odrůdě Vítek vím, tak to bylo registrováno jako typ durancie k pálení- výběr z durancií. Podobně jako se před lety provedly výběry typů Domácí švestky. Tedy slivoň kulatého typu, otrněná, velmi sladká a neodlučitelná, tolerantní k šarce. david

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 1.12.2013 10:42

Měl by jste doplnit dovětek v tom smyslu, že  to není nějaký klon durancie,protože u nich jsou tyto vlastnosti běžné.Ba i durancie jsou bežné.Zajimavější by jistě byly výborné senzorické vlastnosti v nějakém klonu švestky domácí,s odlučitelnou peckou,a dřívějším dozráváním,přesně tak ,jak to uvádí prodejce u této Lipnické.Bylo by jistě užitečné,kdyby někdo nezávislý,a neinteresovaný tyto vlastnosti prověřil,a potvrdil.Jinak lze informace prodejce brát s rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.66 (?), 3.11.2018 21:39

A naco potřebujete vypeckovávat trnky na mač? To slyším poprvé za léta pálení. Nejdete na to moc vědecky? Chtěl bych Vás vidět u beček vypeckovávat cca 1500litrů. A co třeba třešně? z toho bych se zbláznil!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 1.2.2014 6:23

Není to Durancie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 1.2.2014 7:58

Prý je dobře odlučitelná od pecky, takže to "Durancie" nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.2.2014 14:27

od Durancie se liší dobou zrání a odlučitelností od pecky. Podle všeho se jedná původně o výsev pecek pološvestek k získání podnoží, ale plody jedné co se na ni nedostalo s roubem a dožila se plodnosti se zřejmě ukázala jako perspektivní natolik, že se příslušné školce vyplatí, platit si za právní ochranu slivoně množené v režimu CAC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.38 (?), 1.2.2014 18:21

Stupeň CAC není to pravé jako stupeň k licenci. CAC může být třeba strom určité odrůdy, který má školkař vysazený ve své školce a ÚKZÚZ MU na něj a na stromky z něj množené koukne. U osiv se tuším CAC nepřehlíži. Ta švestka (mluvil jsem s Bc. Janem by měla být letos uznána, jestli to bude "oficiálně" švestka nebo pološvestka se dozvíme z papírů, z tisku. Durancie to opravdu není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.2.2014 19:03

Když to povídal Bc. Jan, tak to bude pravda, ale v internetem přístupné databázi je registrace nevyplněná, pouze "ochrana práv". Tak jsem myslel, že to není chyba v databázi, ale že jede v režimu CAC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.1 (?), 1.2.2014 18:57

Jsem už před delší dobou narazil na netu na švestku Vítek.  Jednoho raději nejmenováného zahradnictví. A přijde mi to něco podobného jako ta Lipnická. Teda spíš než švestka to je asi pozdní durancie, ale jinak mi to přijde hodně tím vyselektováním podobné. Nechci zakládat nové vlákno, tak se ptám tady. V příbuzném. Víte o ní někdo něco?

Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 4.2.2014 11:47

Dle toho co o odrůdě Vítek vím, tak to bylo registrováno jako typ durancie k pálení- výběr z durancií. Podobně jako se před lety provedly výběry typů Domácí švestky. Tedy slivoň kulatého typu, otrněná, velmi sladká a neodlučitelná, tolerantní k šarce. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 14.4.2019 14:04

Tak jak si stojí Lipnická po letech? Já mám 4 stromky zasazené na podzim 2015 a až letos poprvé kvete. 3 stromky lehce, jeden trochu víc. Růst stromků je "brutální".Tak budu doufat, že letos bych třeba mohl ochutnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika