Jofela



host - 234.50 (?)
23.9.2018 18:29

Mám Toptasty ale nie som s nimi spokojný čo sa týka odolnosti na jarné mrazy a naviac Toptaste trpí aj moníliovým úžehom. Minulý rok kvety zmrzli. Pan Vysloužil ako sa vám javí Jofela u vás v odolnosti v kvete na jarné mrazy v porovnaní s Toptaste?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 46.45 (?), 20.9.2018 12:28
Ďakujem Vám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 18.104 (?), 20.9.2018 18:45

Dnes som telef. z kámošom od Levíc je aj medzinárodný degustátor, debatovali sme o odrodách, ktoré sme si nechali a vykopali chuťovo stále najlepšia je slivečka Jofela má aj bystrické ale tie neboli také dobré.Vravel záleží na pôde, podpníku, nadmor.výška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.174 (?), 20.9.2018 20:46

Dobrý večer, zaujímalo by ma ako je to s moníliou plodov u Bystrickej a Jofely ak by sa na nich nerobil postrek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.194 (?), 20.9.2018 23:17

Dobrý den, zrovna objednávám 20 ks stromků odrůdy Jofela na podnoži docera. Výsadba bude provedena v jedné řadě. Prosím bude stačit jejich rozestup 6 metrů od sebe?

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.103 (?), 22.9.2018 23:24

Když jsem obnovoval sad, byl jsem mladý a velmi nedočkavý a tak...

Sázel jsem vše v rozestupu cca 3-3,5m. S tím, že až se to v budoucnu rozroste, tak každý druhý strom v řadě skácím. Někde jsem to udělal, ale většinou ne a tak vznikla džungle.

Další důvod toho byl otevřený sad na samotě u lesa v polích. A zvěř silně láká jakýkolív osamělý stromek tak i proto jsem se snažil o hustější výsadbu.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.183 (?), 22.9.2018 22:49

Pan Vysloužil, mám veľmi dobré skúsenosti s Katinkou čo sa týka moníliovej hniloby plodov. Netreba u nej vôbec robiť postrek proti tejto chorobe a to ju mám 14 rokov. Ako je to s Jofelou? Je aspoň tak odolná na moníliovú hnilobu plodov ako Katinka alebo ju treba postrekovať?    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.183 (?), 22.9.2018 22:50

Pan Vysloužil, ja mám veľmi dobré skúsenosti s Katinkou čo sa týka moníliovej hniloby plodov. Netreba u nej vôbec robiť postrek proti tejto chorobe a to ju mám 14 rokov. Ako je to s Jofelou? Je aspoň tak odolná na moníliovú hnilobu plodov ako Katinka alebo ju treba postrekovať?    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.9.2018 9:04

Po 2 úrodách Jofely z malého stromečku nevím. Pravda, Katinka hnije málo, ale v tu dobu monilie ještě tolik neřádí. Z pozdních odrůd mi přijde nejodolnější Těchobuzická, která nehnije prakticky vůbec. 
   Proti monilii nestříkám. Abych se přiznal, letos jsem za švestky, co napadla monilie rád, aspoň nemusím řešit, co s nimi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.50 (?), 23.9.2018 18:29

Mám Toptasty ale nie som s nimi spokojný čo sa týka odolnosti na jarné mrazy a naviac Toptaste trpí aj moníliovým úžehom. Minulý rok kvety zmrzli. Pan Vysloužil ako sa vám javí Jofela u vás v odolnosti v kvete na jarné mrazy v porovnaní s Toptaste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.45 (?), 24.9.2018 19:22
Myslím že táto celá.diskusia vykopala už hodne stromkov... taktiež plánujem na jeseň vykopať 4 trojročné gabrovske a nahradiť ich jofelou a 3 haganty nahradiť jogantou... Len dúfam že je to lepšia voľba Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika