Jofela



Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.5 (?)
4.10.2017 19:59

Nemáte někdo zkušenost, jak jsou potomci Joja - Jofela a Joganta odolní proti rakovinnému odumírání větví peckovin a proti moniliovému úžehu? S tím byly u joja podle mnoha pěstitelů problémy...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.9.2017 17:29

Mám přeroubované Jojo několika citlivými odrůdami a strom roste normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 30.9.2017 18:54

Otazka ale je, ci na tych neJOJO castiach je sarka, alebo nie. Ci je odroda citliva alebo nie, nehra rolu.  Vzhladom na mechanizmus hypesenzitivity ocakavam, ze infikovany letorast by mal odumriet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
SSLS - (2) - 179.195 (?), 30.3.2020 10:11

Dobrý deň, chcel by som sa informovať a prosím o rekaciu pánov vysloužil a Milan Fiala, mám toho viac. Mám starý sad durandzií, boli to kedysi odkopky z medzí za čias mladosti starého otca, ktorý ich vykopal a nasadil na pozemok voľne dostupný divo žijúcej zveri. Záhradu momentálne užívam ja a niektoré slivky boli suché, niektoré by som chcel zanechať ako úctu k starému otcovi. Na jeseň som na voľné miesto v sade nasadil Toptaste 2ks na myrobaláne. Teraz chcem zase nejakú nasadiť a na jeseň pokračovať, dúfam, že mi moje plány nezradia ľudia keďže záhrada je voľne prístupná, zatiaľ od jesene mi ich nikto nezobral, som zvedavý, kedy to príde. Záhrada je asi 430 m.n.m. severná strana, pred 6 rokmi sa z tých starých durandzií ešte pálila slivovica, takže ešte niečo zarodia. Plánujem teraz vysadiť teda jednu slivku aspoň v tomto jarnom období, ale neviem čo konkrétne, rozhodujem sa Valjevka, Stanley, Gabrovská, Jofela? Slivky zo záhrady by som chcel využívať hlavne na pálenie ale aj iné využitie môže byť... Ďakujem veľmi pekne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.5 (?), 4.10.2017 19:59

Nemáte někdo zkušenost, jak jsou potomci Joja - Jofela a Joganta odolní proti rakovinnému odumírání větví peckovin a proti moniliovému úžehu? S tím byly u joja podle mnoha pěstitelů problémy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 7.10.2017 14:04

Jofela dnes posledné plody obrané sladkosť 29Brix primerané kyselinky proste špica, nehnije žiadna monilia po 2 týždňoch daždivych to vydržala.Zobral som 10 plodov kámošovi čo robí stromky pre plantex veselé koštovali Jofelu viacerí boli ňou nadšení.Mali už vela stromkov vyoraných tak som kupil ešte 3 Jofeli a hrušku QTEE, zbytok dokupim o 2 týždne až bude všetko vyorané.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.204 (?), 8.10.2017 11:46

Pokial je to mozne zverejnit a ak som to spravne pochopil - mohli by Ste prosim napisat kde je mozne zohnat Jofelu v okoli Trnavy? V ponukovom liste Plantexu som Jofelu ani Haromu nenasiel.

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.10.2017 12:42

Klivia Bratislava-Rusovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 8.10.2017 13:23

Jofelu mal aj kamoš Janko Šoka z krakovan, ale všetka sa mu minula mne sa podarilo kúpit 3 kusky.Telef. som z kamošom od Levic Jofelu má stale na strome, trošku sa už od vrchu plodov scvrkava ale je chuťovo výborna, tiež testuje dokedy vydrží. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 205.204 (?), 8.10.2017 13:44

Škoda že ju p. Šoka nedal do cenníka, čo má na stránke. Ale asi toho mal len pár kúskov, keď sa mu už minula, tak to chápem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Peter zo Skalice - (7) - 95.239 (?), 21.10.2017 14:36

Jofelu majú aj v Strážnici, asi 10 zákrskov s veľkým terminálom.Viac ich asi nebolo.Kupoval som dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika