Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



host - 234.28 (?)
25.8.2023 21:46
Pane Petře, moc děkuji za vysvětlení, proč nemůžete vkládat fotografie vašich stromů. Holt hustá výsadba... to pak fakt nejde... Ještě jednou díky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
host - 234.28 (?), 25.8.2023 11:46
No tak nic... Když to nejde, tak to nejde. Určitě má k tomu pan Petr vážný důvod. Jen jsem se zeptal, to snad můžu... Omlouvám se, jestli to bylo nevhodné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 25.8.2023 12:11

no já nevím, jestli to jde nebo nejde. To se musí rozhodnout pan Petr, jestli sem vloží fotky svých stromů. Nevykládejte si můj příspěvek nijak špatně, já jen píšu, že pro mě to dělat nemusí. Ona ta vaše žádost vyzněla, jako by to chtěli všichni. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 25.8.2023 12:49
Pane Waltr, množné číslo jsem použil proto, že stejnou prosbu zde vyslovil pan Mičurin... snad i další. Ale chápu, že si to musí rozhodnout pan Petr... On taky myslím psal, že není zrovna zběhlý co se týče focení. Tak to bude na něm... snad se vyjádří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 25.8.2023 12:55

Z toho co zde pan Petr z Pardubic píše mi vychází, že má na jednom stromě více odrůd a ten kdo podobné věci někdy zkoušel má představu, jak takový strom může, ale i nemusí vypadat, když na každé větvi roste něco jiného. Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.58 (?), 25.8.2023 13:11

Odhaduji, že i vy jen odhadujete, co PzP vlastně má. A ten kdo nezkoušel víceodrůdový multistrom, tak neví, jak to vypadá. Takže je zcela logické se zajímat krom plodů i o stromy, aby jeden věděl, na jak zapěstovaném stromě může takovou úrodu očekávat. Hlava mi nebere co tu všeci brojí proti zájmu o stromy? I na tom je snad něco špatně? To se mezi zahrádkáři nesmí? Nebo o co tu vlastně jde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 25.8.2023 13:23

co se týče švestek, tak já mám jen jeden takový, řekněme multistromek. Na podnož semenáč naroubovaná v 2013 Černošická švestka, do ní na terminál v 2018 Stanley, na 2 postranních větvích vlevo pak v 2022 Hanita. Zkusil jsem i Jofelu, ale roub se neujal. Foto z 10.8. Hanita dala asi přes kilo švestek, to už je sklizeno, zbytek je Stanley.  Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 25.8.2023 13:17
Tak jo, pane Bieglere. No tak nezbývá, než si představovat, jak to může, ale i nemusí vypadat... Co nadělám... nic. Když to nejde, tak to nejde...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 25.8.2023 13:30
V každém případě může být na takovém stromě ovlivněně doba zrání i kvalita a velikost plodů. A co se týká řezu stromů, můžete nechat strom polopřirozenému růstu pouze s prosvětlovacím řezem a nebo řezat podle šablony. Ani jedna možnost není špatná. Je to každého věc a pokud například odrůda Haganta postupem času příchází o větve a je to i popsáno v pomologii, pak ty stromy také jsou takové jaké jsou. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.8.2023 21:21

Vidím, že místo skvělé Hanity zase jen provokatér zapleveluje toto vlákno. Už jsem několikrát psal, že nemám hektarovou zahradu, takže se musím spokojit s tím, co mám. Tudíž s hustou výsadbou. Původně jsem chtěl neperspektivní odrůdy zrušit, ale nějak to nevychází. Budu rád anonyme 234.28, když řekneš, co jsi zač a přispěješ pěknými fotkami a zkušenostmi s odrůdou Hanita, o které je toto vlákno. Doufám, že po panu Waltrovi se nenechal otrávit různými "hovnivláčky" ani pan PP. Tímto ho zdravím, a samozřejmě i pana Bieglera. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 25.8.2023 21:46
Pane Petře, moc děkuji za vysvětlení, proč nemůžete vkládat fotografie vašich stromů. Holt hustá výsadba... to pak fakt nejde... Ještě jednou díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika