Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
11.8.2022 20:55

Každoročně hojná úroda HANITY (President x Aurerbacher) na podnoži wangenheimova.

Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 141.162 (?), 13.8.2022 19:09

Takže zraje teď, současně s Čačanskými?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.8.2022 21:07

Momentálně se dá protrhávat k přímému konzumu Oullinská renglóda, Topfive, Čačanská lepotica a bylo pár plodů Hanky. Pochutnávám si nejvíc na téch pékných "habánech" Čačanské lepotice. Nepovedly se vždy, ale je to většinou ta známá, navinule sladká, typická "čačanská" chuť na kterou jsem zvyklý, nemůžu si pomoct. Dobré švestky, zrající v dobrý čas. yes Škoda, že se mně nepovodlo "zprovoznit" už druhý stromek Čačanské najbolji, taky bych si dal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.8.2022 17:05

Nějaké Hanity už taky měknou. HANITA (President x Aurerbacher). Možná by nebylo od věci zkusit ten Aurerbacher.

Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.8.2022 17:21
V Německu se dá koupit, pokud máte zájem. Jinak co se týká odkopkových pravých švestek raného druhu, které se u nás pořád ještě po příkopách dají nabudovat, tak už jsou plody z poloviny zralé na zemi. V porovnání s Hanitou ovšem néně než poloviční velikosti, ale zase mají méně kyselin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.8.2022 17:34

Já jen, že mě zajímá po kom má Hanita takovou řízně švestkovou chuť. Po Presidentu to nebude.

HANITA (President x Aurerbacher)
HANITA (President x Aurerbacher)
HANITA (President x Aurerbacher)
HANITA (President x Aurerbacher)
HANITA (President x Aurerbacher)
HANITA (President x Aurerbacher)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 24.8.2022 21:10
Pane Petře, na vaši počest připravuju Hanitu s Topgigantem a doslazené Toptaste. Je tam trochu renklod, ale to by nemělo vadit, opravdu jen pár kg, protože se letos opravdu v mém sadě nazadařilo a renklotovice opravdu nebude. Jinak Hanita letos nepřeplodila, plody jsou o 100% větší a chutově TOPKA. To že se nedostala žádná ochutnávaka u nás na krám je škoda, ale mě to žíly netrhá. Zdravím z Chřibů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.8.2022 10:36

Zdravím, pane z Buchlova. Myslíte povidla? Relativně vydatný déšť způsobil u Hanity částečně popraskání plodů, celkově u všeho způsobila voda zhoršení chuti. Jelikož jí má HANITA dosti výraznou, je na tom asi nejlépe. Poměrně stabilně výraznou chuť má i ten Topstar. Zimměrova pevná, chruplavá, šťavnatá, ale švestkové aroma velmi slabé. Moniliová hniloba má všude hojné žně. Protože jsem letos vůbec nestříkal rajčata a stále drží, tak se na všechny postřiky asi už vykašlu. Už ani nevím, kdy jsem, co stříkal naposledy. Snad proti obaleči švestkovému, ale to už je dávno. Taky je to vidět. Jablek se všude válí požehnaně. Padají švestky, hrušku Muškatelku tureckou jsem na roubu opět propásl. Co se dá dělat, není na světě jen zahrada. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 25.8.2022 10:50

Pane Petře, ve sklenicích se to skladuje také. :-) Ze švestek nejvíc praská Toptaste, u Hanity to bylo jen ojedinělé, Topgigant nepraská vůbec. U nás napršelo pouze kolem 30 mm a to jsem do toho ještě zaléval aby nepřetékaly nádoby. Na rozdíl od meruněk mají švestky přeci jen lepší voskový potah, tak k ovlivnění chutě u nás zatím nijak nedošlo. Zem totálně vyprahlá vše zhltla jak malinu. Musím zaklepat, že moniliovou hnilobu mám na stromech pouze ojediněle i co se Joja týká. Při deštích ale popadalo spoustu červavých švestek, nestříkal jsem vůbec obaleče a ty následně na zemi plesnivěly. Vyhrabal jsem s trávou troje kolečka, ale stromy to ani nepoznaly, že by ubylo. ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.8.2022 13:24

U některých odrůd je to šílené. Například jedna z odrůd Jolina nebo Joganta (nepoznačil jsem si je) má na stromku prakticky všechny plody mumifikované, ale takový Stanley, který by měl údajně trpět hodně moniliovou hnilobou, je odolnější. Vision - krásné velké plody ale nezbude z něj díky moniliové hnilobě prakticky nic. Tady by se postřik asi vyplatil. V současné době se není čemu divit, když i přes plné slunce dosahuje vlhkost 70%. To se to pak krásně hnije, že. Ale ty rajčata mně nejdou do hlavy, že už nejsou dávno "zu grunde". Maximálně nějaké to Kumato, ale to vem čert. Přitom na Vysočině jsou bramborové natě již dávno plísní bramboru, zdevastované. Opravdu jsem takovou výdrž neodolných odrůd rajčat nečekal. Náhoda? (Goldkrone, Start, Mandat, Sweet Milion, Orkádo, Grandenberry, Bejbino, Rubinka)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika