Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 33.3 (?) 
29.8.2017 20:47

Kdyz jste odbornik na svestky co byste mi rekl na svestku Valor pochazim od Prerova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.8.2017 22:29

Valor viz. vlákno VALOR. Dneska jsem jedl shodou náhod úplně poslední Hanitu. Pro mě nemá smysl vůbec dál diskutovatsmiley. To je největší šlechtitelská trefa, co se týče švestkové chuti. Chutnal jsem dneska i přezrálé Valory, Topgiganty, Topstary a Topkingy. Po Hanitě daleko nic a pak snad v pořadí Valor, Topking, Topgigant, Topstar. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 30.8.2017 10:46

Dekuji za radu na podzim si ji koupim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.8.2017 11:47

Musíte se ale připravit na to, že ty nejchutnější odrůdy mají i svoje nedostatky. U Hanity je to větší citlivost na suchou skvrnitost listů, snad i nižší plodnost. U mě má šarku jen na listech, i když to v minulých letech už vypadalo i na plody. V chuti nemá u novodobých kříženců zatím konkurenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 30.8.2017 15:23

"To je největší šlechtitelská trefa, co se týče švestkové chuti".

Co je to švestková chuť? Většina ji má spojenou pravděpodobně s nejrozšířenější Domácí švestkou. Její chuti se ta Hanity až tak moc nepodobá. Tím nechci říci, že je horší. Obě, podobně jako třeba Č. rodna, jsou chuťově jiné, ale výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.8.2017 15:41

Nepodobá, Hanita je leckdy i lepší. Nakonec se Domácí švestce nepodobá ani chuť Presenty. Já bych nejšvestkovitější švestkou vyhlásil HANITU. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 30.8.2017 21:31

Tak jasnou odpoved je dobra nebo neni a co podle vas doporucujete moje nadmorska vyska je 280m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.8.2017 21:54

Metry nehrajou roli, naopak Hanita dozrává včas, takže by ji mohl klidně zkusit i Bunny pod Tatrami. Mám ji i na Vysočině v 600 metrech druhým rokem a dírkovitost má, jak je vidět, všude stejnou. Pokud chcete jen jedinou švestku, tak se rozhodněte pro jinou odrůdu. Pokud jste "palič" tak Hanita pro tyto účely potřebné cukry údajně nemá. Hanita je pouze pro fajnšmekry a nemůže splňovat všechno všem. Zkuste Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.208 (?), 29.2.2016 10:28

Dobrý den, možete mi prosim vas odpovedat či sa tie toptasty oddeluju od kostky? Chcela by som ich tento rok zasadiť a toto je dost doležité. Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 249.8 (?), 29.2.2016 11:16

Dobry den, plody meho TopTastu se oddeluji pekne od kostky, ale je tu dost dalsich pestitelu, u ktery duznina na kostce ulpiva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika