Falešný Dapple Dandy



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
1.7.2020 13:42

Hlavně je tam rozdíl v barvě dužniny. Zatímco u mojí "blumy" je žlutooranžová, u Santa Rosy je červená. Červená dužnina vypadá lákavě, ale třeba ten Black Gigant s červenou dužninou není nic zvláštního. Nejzajímavější na té mojí "blumě" je ta netradiční tropická příchuť.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 1.7.2020 13:42

Hlavně je tam rozdíl v barvě dužniny. Zatímco u mojí "blumy" je žlutooranžová, u Santa Rosy je červená. Červená dužnina vypadá lákavě, ale třeba ten Black Gigant s červenou dužninou není nic zvláštního. Nejzajímavější na té mojí "blumě" je ta netradiční tropická příchuť.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 10.8.2020 20:24

Zdravím všechny příznivce falešného pluotu Dapple Dandy. Chtělo by se říct, že udělal letos mnohem víc radosti než nepovedená Katinka, kdyby ovšem nebylo na stromku 5 a půl plodu, což má k radosti daleko. Plody dozrávají hodně nestejnoměrně. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 107.45 (?), 10.8.2020 23:11

jojo, jarni mrazik, taky to u mne letos blumy, japonky a pluoty dost odskakaly.

K te Katince, to je zajimava svestka, mam ji letos obsypanej strom a ac na prvni skousnuti je to takova nemastna, neslana, mdla chut, neco mne ji nuti jist dal a dal a vic a vic. Rekl bych ze minimalne pro mne je dost navykova a z lednicky ted mizi mnohem rychleji nez svestka Victorie, broskev Krasava nebo hruska Seckel. Konkuruje ji aktualne u mne v chuti akorat hroznove vino ze skleniku. Shrnul bych to jako mdla, ale navykova chut...

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 29.4.2022 23:15

Koupil jsem nový stromek Dapple Dandy na podzim. Teď na jaře vyrazila snad z každého pupenu "bujná kštice" listů a rozdíl od starého stromku nevidím. Květy taky stejné, jen snad s kratší stopkou. Listy jsou stejné i u ostatních švestkomeruněk. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 15.8.2022 23:15
Letos jsem se konečně dočkala nějaké úrody na švestkomeruňkách koupených před pár lety. Melitopolski se ukázala jako pravá, ale na jaře většina květů pomrzne. Flavor supreme je nakonec žlutá, takže možná je to Flavor Queen (ale různě weby se nějak neshodnou s dobou zrání) a Dapple Dandy je asi moc červená, takže spíš Flavor Supreme? Zatím z obou padají postupně jen červivé plody a kdoví, jestli vůbec budou nějaké nečervivé.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 17.8.2022 22:35

Král Zikmund při popravě Jana Roháče z Dubé zasípal se zaťatou pěstí: "Všichni jste Roháči". A u mě se zase zdá, že všechno je FORTUNE. Ty růžovo červené plody připomínají Fortune a ta jemná dužnina Flavor Queen taky. Falešná Dapple Dandy vzhledem i chutí připomíná taky Fortune, tak nevím. Snažil jsem se zachytit na jaře květy a nejsem si jistý, jestli to nebude všechno Fortune. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 7.3.2023 19:00

Zdravím všechny příznivce falešné Dapple Dandy. Co se týče dalšího pokusu dopracovat se k pravé švestkomeruňce Dapple Dandy, tak nový stromek má rašící pupeny zelené, stejně jako například Fortune, starý je má do růžova. Nový stromek má ale kůru na kmínku do fialova, starý světle hnědou jako Fortune (mladší dřevo). Tak nevím. Bude to ale podle vzhledu nějaká jiná odrůda než původní falešný Dapple dandy. Fotky by byly asi výstižnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 14.5.2023 16:07

Fotky kůry obou stromků.

Dapple Dandy č.2 (staršídřevo)
Dapple Dandy č.2 (staršídřevo)
Dapple Dandy č.1 (mladší dřevo)
Dapple Dandy č.1 (mladší dřevo)
Dapple Dandy č.2 (mladší dřevo)
Dapple Dandy č.2 (mladší dřevo)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 28.7.2023 23:12

Všechny ty švestkomeruňky a asijské švestky mají vesměs chuť a konzistenci dužniny jako myrobalán třešňový.Rozdíl je v příchuti jako u této odrůdy, která má už mnou několikrát zmiňovanou exotickou příchuť.  

Dapple č.1
Dapple č.1
Fortune
Fortune
Dapple č.1
Dapple č.1
Fortune
Fortune
Dapple Dandy č.1 (exotická příchuť)
Dapple Dandy č.1 (exotická příchuť)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 31.7.2023 14:43

Konzistence dužniny možná myrobalánová, ale jinak jsem rád, že ten stromek stále mám, a že jsem se neunáhlil s jeho zrušením. Exotická vůně a příchuť lákavá. Nakonec to bude zajímavější ovoce než nějaká průměrná meruňka nebo broskvoň. Dapple Dandy č.2 ještě nevybarvuje.

Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Dapple č.1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika