Domácí švestka a Domácí velkoplodá



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.120 (?) 
25.9.2013 20:28

Ano, chuť vynikající. A líbí se mi i určitá variabilní chuťová "nadstavba" jednotlivých klonů Domácí. Bohužel mi jediný strom té "pravé" Domácí odchází a myslím, že letošní rok byl asi její poslední.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 26.9.2013 8:25

Letos opravdu bida s domaci,2.stare stromy letos prakticky nic, pritom mely kvalitni pripravu-ledek.celrit, hnuj,uvidime, co prinese nasledujici rok..predesle roky rodily celkem slusne, ale to nesmela byt pilatka, jeden rok si vzpominam, ze jsme odvezdli 2.kolecke zelenych plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 26.9.2013 8:36

Letošního roku k nám byla šarka vcelku milostivá. Vidím to na zbylých větvičkách citlivých odrůd, které jsem přerouboval tolerantními. I plody těchto původních švestek (Domácí, Tulu gras, Hamanova) jsou vcelku kvalitní, i když drobné známky choroby patrny jsou - jako na Mikešově pecce. Přesto mě to nezviklá, abych se k nim vrátil. Nechci čekat na příhodný rok a sbírat popadané nezralé a pokřivené plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 27.8.2015 19:17

Podívejte, jak si nejchutnější švestka všech dob stále plodí, ač se škodliví činitelé snaží sebevíc. Zavirované stromy plné svilušek, hálčivců a jistě i obalečů rodí stále ty svoje plody, jejichž chuť se snaží marně napodobit týmy všemožných odborníků, ale vždy tomu prostě bude něco chybět. Buď věčná sláva Domácí švestce. Fotky jsou pořízeny u polní cesty na Kokořínsku 26.8. 2015.














Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.8.2015 10:03

Budu-li parafrázovat revmatickou horečku (která líže klouby a hryže srdce), tak hálčivci, obaleči a svilušky Domácí švestku lížou, virus šarky ji hryže. Po delsí době jsem předloni opět vysadil stromek Domácí, letos přinesla první pokroucené plůdky. Vidím, že to nebyl dobrý nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 28.8.2015 11:22

Doc. Sus z trojice polskych klonu chvalil Nectavit. Desetilete stromy se v jejich pokusnem sadu zatim stale drzi - PPV proste. Promise a Tolar nikoliv, stejna jako cela rada dalsich odrud. Stale by to za vyzkouseni jinde.

Zdravi M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.9.2015 23:33

Vegetativní odnože po cca. 8-12 letech po přesazení.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 196.17 (?), 27.9.2015 17:51

Nezbývá, než panu Walterovi blahopřát k nejlepším švestkám, kterým se nic nevyrovná. V Litomyšli jsem kdysi koupil Domácí velkoplodou, přesto se mi zdají plody jaksi menší a protáhlejší, než ty u cest. S tím Tolarem to také není moc dobrá zpráva. Kdo máte možnost zajet si někam na Domácí švestky, tak si zajeďte, aby jste poznali, jak chutná pravá nešizená švestka. Myslím, nešizená všelijakým křížením.

Domácí švestka (Olešnice okres Blansko)
Domácí švestka (Olešnice okres Blansko)
Domácí švestka (Olešnice okres Blansko)
Domácí švestka (Olešnice okres Blansko)
Domácí švestka (Příhrazské skály)
Domácí švestka (Příhrazské skály)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.205 (?), 7.10.2015 7:08

Mám otázku na majstrov:

ktorá z týchto odrôd je najbližšie chuťovo domácej slivke?

1. Gabrovská

2. Čacanská rodna

3. Wangenheimova

alebo nejaká iná?

Chcem si vysadiť zopár stromov a neviem sa rozhodnúť pre odrodu - som cca 400 mnm na kopci - slnko celý deň - myjavské kopanice.

Idem sadiť duranzie, belice (špendíl žlutý) asi po 5kusov, ďalej 2ks Katinky (nech je niečo aj skoršie) a chcem niečo najviac podobné domácej slivke, len sa neviem rozhodnúť.

Ďakujem vopred za rady.

Palo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.10.2015 8:32

1. Gabrovská, těsně následována 2. Čačanská rodna, s velkým odstupem 3. Wangheimova (ač ji mám rád, Domácí chuťově konkurovat nemůže). 
   Existují chuťově podobnější odrůdy (Hamanova, Tulu gras, aj.), ale s podobnými neduhy jako Domácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika