Bystrická slivka



host - 43.70 (?)
29.2.2012 16:57

V sadě mám čtyři Domácí ale abych pravdu řekl, nepoznám nebo nevím, co je myšleno kořenitou chutí. Chutnají skvěle, hlavně v loňském roce byly výborné. Zavzpomínal jsem na léta dětství, kdy měly obdobnou né-li stéjnou chuť.  PaR

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 27.2.2012 19:10, zobrazeno: 48411x

Zásilkové prodeje nabízejí tento typ Domácí švestky z hodnocením chuti: vynikající, s kořenitou, muškátovou příchutí. Může to někdo potvrdit? Je to opravdu taková "pecka"?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 28.2.2012 15:02

Ja som bol vždy v tom, že bystrická je to isté, čo u vás v ČR domáca. Dobrá chuť, v mojej oblasti tradičná, hojne aj dnes ešte pestovaná, kvôli silnému tlaku šárky však už bez šance na úspech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 28.2.2012 18:22

Domácí švestka, která je nabízena v prodejnách ovocných stromků tady v okolí, je pro mě jen průměrná, málo uspokojivá. Kdybych nevěděl, že existují typy s kořenitou příchutí, tak bych po nich nepátral. O Bystrickém typu, právě tohle píšou, tak mě zajímá jestli to je pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 28.2.2012 22:53

Myslím, že pravdu má p. 134.38 Bystrická a Domácí jsou synonyma. Alespoň já jsem mezi nimi žádný ozdíl nenašel. Obě mají řadu klonů a místních variet, včetně těch s muškátovou příchutí. 
   Nicméně informace od zásilkových prodejen bych bral s velikou rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 28.2.2012 23:08

Ale já přece vím, že Bystrická je synonymum pro Domácí švestku, ale nemusí jít o chuťově úplně stejný typ, který se tady prodává. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.2.2012 6:58

To určitě nemusí. V zhledem k tomu, že většina zásilkových prodejen nabízí sadbu z dovozu, je to velmi pravděpodobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.15 (?), 29.2.2012 12:10

Já osobně vidím největší problém v šíření jediného či několika málo klonů Domácí (Bystrické) na úkor ostatních. Chápu, že ozdravit zavirovaný materiál není levné, ale osobně mě to mrzí. Sám jsem si objednal ze Sempry ´Domácí´, ale její chuť mě zklamala. V širším okolí jsou výrazně povedenější klony, bohužel zašarkované.sad S Bystrickou zatím zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.206 (?), 29.2.2012 12:53

V Atlase odrůd ovoce od Dvořák a kol.sa píše,,Domácí švestka má mnoho typů, z nichž nekteré lze pokládat za samostatné odrůdy´´.V Maďarsku som si všimol že predávajú zvlášť odrodu Bystrická, a Bystrická muškátová.Pohodu praje Stano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 29.2.2012 16:57

V sadě mám čtyři Domácí ale abych pravdu řekl, nepoznám nebo nevím, co je myšleno kořenitou chutí. Chutnají skvěle, hlavně v loňském roce byly výborné. Zavzpomínal jsem na léta dětství, kdy měly obdobnou né-li stéjnou chuť.  PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 29.2.2012 17:17

Pokud jste spokojený, podělte se s její chutí někde na výstavě a hlavně ji udržujte, případně ji rozmnožte (naroubováním např.na broskvové semenáčky, nebo na jiné(myrobalán, odkopky).V prodeji o Domácí často vůbec nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika