Althanova ryngle



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?)
10.10.2012 16:33

Pokud nebude v blízkosti žádný opylovač (Zelená renklóda, apod.), tak opravdu budete bez plodů. Já už osm let čekám, abych nějaký ten plod z této slivoně ochutnal. Strom je to pěkný, zejména když kvete a tak jsem to začal řešit výsadbou další ryngle- Malvazinkou.

              Mr Big

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 9.10.2012 20:53

Netvrdím, že nemáte pravdu, ale moje slivoně jsou tak nejméně 1km vzdálené od nějakého pole a divil byste se, jak bývají v květu obalené včelami. Alespoň do doby, než rozkvetou jabloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 16.5.2013 17:23

Tak se asi nějakého toho plodu z Althanovy dožiju. Ale musel jsem se přičinit. V roce 2009 jsem vysadil cca 4 m od Althanovy Malvazinku. Stromek moc nerostl, je stále malý, ale letos poprvé zakvetl 26-ti květy. A na přilehlé straně k němu je na Althanově ryngli plno malých plůdků. Dokonce i na té Malvazince něco je. Alelůjá.

                            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.30 (?), 10.10.2012 14:23

Dobrý den, mám stejný problém jako pan Honza a navíc jsem naprostý amatér. Takže chápu dobře, že když budu mít na zahradě jen a pouze Slivoň Althanovu, tak bude bez plodů? V okolí též nic není, zahrada je u Vltavy a z druhé strany je pole. Děkuji a omlouvám se, pro zkušené pěstitele, za hloupý dotaz.

Věra Barnášová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3250) - 5.149 (?), 10.10.2012 16:33

Pokud nebude v blízkosti žádný opylovač (Zelená renklóda, apod.), tak opravdu budete bez plodů. Já už osm let čekám, abych nějaký ten plod z této slivoně ochutnal. Strom je to pěkný, zejména když kvete a tak jsem to začal řešit výsadbou další ryngle- Malvazinkou.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.46 (?), 28.10.2012 9:02

Koupil jsem také Althanovu ryngli, může k ní být jako opylovač mirabelka Bellamira?

Mirek 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika