Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 249.79 (?)
5.6.2014 13:58

Beriem túto diskusiu ako zdroj informácií a skúseností. Pretože Ferramol som na Slovensku nezohnal za rozumnú cenu, hľadal a našiel som v Rakúsku. Aby som iným uľahčil hľadanie, tak som si dovolil tu do diskusie túto informáciu uviesť, a prispieť tak so svojou "troškou do mlyna". Každý si to sám zváži, či sa mu to oplatí.

Pokiaľ ide o mňa, ja to mám do Viedne 150 km, a aj keď si zarátam náklady na benzín tak sa mi to stále oplatí. 20 kg nie je problém za sezónu spolu so susedmi a známymi minúť. 

Peter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 155.121 (?), 5.6.2014 13:17

Brzy bude přípravek Desimo Duo (metaldehyd) s repelentem a dávidlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 249.79 (?), 5.6.2014 13:58

Beriem túto diskusiu ako zdroj informácií a skúseností. Pretože Ferramol som na Slovensku nezohnal za rozumnú cenu, hľadal a našiel som v Rakúsku. Aby som iným uľahčil hľadanie, tak som si dovolil tu do diskusie túto informáciu uviesť, a prispieť tak so svojou "troškou do mlyna". Každý si to sám zváži, či sa mu to oplatí.

Pokiaľ ide o mňa, ja to mám do Viedne 150 km, a aj keď si zarátam náklady na benzín tak sa mi to stále oplatí. 20 kg nie je problém za sezónu spolu so susedmi a známymi minúť. 

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.32 (?), 5.6.2014 15:41
čili než vyrábět složitou chemickou reakcí nějaký výrobek, radši si koupit hotové granule... Jo, raději něco koupit, nejraději v nějaké akci v supermarketu, přivézt odněkud ze zahraničí a tak. Připadá mi to jako velký úpadek lidí. Než se nad něčím zamyslet, popřemýšlet a vůbec vyvinout nějakou tvůrčí činnost. Max. se zmůžou někoho na netu napadnout a zesměšnit. A neví pořádně ani proč. To už by chtělo přemýšlet a to se už dnes nikomu nechce.. Psal jsem, že komerční přípravky obsahují fosforečnu železitého podle značky a výrobce cca 1-10%. Takže když to přepočtu na ty "super" ceny účinná látka v komerčních přípravcích má hodnotu 2-20Kč/1kg prodavaného výrobku. Zbytek je víceméně balast, protože ti hnusáci žerou skoro vše. Co se týká vodovzdornosti, odkazoval jsem na výrobu bowlie - návnad pro lov velkých kaprů. Těsto, surovina na ty granule se samozřejmě ve vodě rychle rozpouštět nemohou... A jak se tady psalo o přípravcích na bázi metaldehyhu... Přečtěte si něco o něm!!! A taky o fosforečnanu železitém a zjistěte si jeho nebezpečnost. * Osobně si myslím, že takové přípravky by měly být dotováné a ne prodávané tak předraženě!!! Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 5.6.2014 16:56

Pripravovat nieco doma z fosforecnanu zeleziteho je mozno ok, ak je to akoze hobby a clovek ma nejake chemicke vzdelanie. Fosforecnan by musel byt dokonale rozmiesany s plnivom, aby ho slimaky pozrali. Ale pre beznych ludi je naozaj lepsie si kupit produkt. Je naozaj zarazajuce, ze pripravok s lacnou a neskodnou aktivnou latkou je tak predrazeny. Nie je mi to zname preco. Ze by zakony trhu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.6.2014 17:40

Kdybyste se nabídl prodejci, že to budete zdarma rozvážet do skladů a prodávat zájemcům bez nároku na odměnu, jistě by ta cena byla také nižší :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 5.6.2014 17:26

Platí se know-how, ne produkt sám. I u televizoru Vám opravář často vymění pšouklý kondenzátor v ceně koruny padesát a vystaví fakturu třeba na 800,- Pokud jste znalý a zručný, přijdete si na příčinu závady a odstraníte ji lacino sám, ne? Háček je v tom, že většina laiků o funkci kondenzátoru nic neví, netuší ani, zda je jejich TV obsahuje a pozná jen to, že obraz ještě včera šel a dnes je tma. Takže jim zbývá jen zavolat toho opraváře a věřit tomu, co jim poví. Že Vy víte o chemii víc, než většina laiků, to Vám sice slouží ke cti, ale neznamená to, že se bojovníci s plži pustí do domácí výroby návnady a Neudorfští zkrachují - bohužel, nebo bohudík? Feramol kupuju taky, taky se mi zdá celkem drahý, ale škody způsobené těmi malými nenažranci to vyvažují, takže pokud nechci solit, stříhat, chovat indické běžce či zasírat záhon ještě drastičtější chemií typu Slug pellets či jak se to jmenuje, nic jiného mi nezbývá. A protože nás je takových víc, může být cena Feramolu taková, jaká je. Až o něj nebude zájem, určitě klesne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.32 (?), 5.6.2014 18:12
Nejsem žádný zkušený a ani odborně vzdělaný chemik, jen laik a amatér... Jen jsem chtěl upozornit na šíleně předražený a v domácích podmínkách snadno vyrobitelný přípravek. A taky nastínit jeho svépomocnou a jednoduchou výrobu a dokázat na praktickém příkladu jak se necháváme okrádat a kupujeme od zahraničních společností jejích úžasné a nepřekonatelné produkty... Haec habui, quae dixi Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.234 (?), 5.6.2014 20:41

Po zkušenostech s chemickými přípravky jsem si připravil ostrý bodec a každý den ráno a navečer jsem přešel celou zahradu 4000m v pravidelných pásech a všechny španělský bezdomáky napichoval na špíz a pak stáhnul přes hranu nádobky do horké vody se solí kde se krásně rozpustí a šup do kompostu.Pokud toto poctivě děláte tak u vás končí.Na rozmnožování musí zůstat nějaký dospělec.Je to už 5 roků a mám klid, ovšem namnožili se mi naši hlemýždi ale ti se dají připravit k obědu na rozdíl od našich španělských přátel.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?), 6.6.2014 8:57

...španělský bezdomáky napichoval na špíz a pak stáhnul přes hranu nádobky do horké vody se solí kde se krásně rozpustí a šup do kompostu...

Proti gustu žádný dišputát, ALE - na jedné straně se čistě a bez chemie zbavíte slimáků, na straně druhé - máte zasolený kompost. Já bych tohle nedělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.6.2014 9:32

Žádný problém. Místo kuchyňské soli - NaCl použijte draselnou sůl - KCl a máte kompost naopak přihnojený. Protože se čistý KCl špatně shání (hnojivo se stejným názvem je trochu jiné), můžete použít vápenné mléko. Slimáci se sice úplně nerozpustí, ale kompost Vám to odpustí.
   Mně na tom postupu spíš vadí to, že mnozí slimáci jsou tak drobní, že na špíz napíchnout nejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika