svilušky pod kůží?



host - 62.192 (?)
20.5.2015 11:28

V posledních letech pro nás bylo utrpení jezdit na chalupu, kde máme zahradu a stromy, protože jsme se vždycky vraceli poštípaní. Já mám navíc citlivou pleť, a tak jsem si ty štípance dost užila, že jsem skoro chtěla "vyletět z kůže". Zjistili jsme, že jsou to svilušky-sametky. Osvědčilo se mi preventivní potírání těla Alpou s vyluhovaným hřebíčkem. Letos jsem si našla, že dravý roztoč Typhlodromus pyri má účinost i na svilušky, tak jsem jej v únoru aplikovala na keře a stromy a doufám, že bude po sviluškách. Později sdělím. Má s tím někdo zkušenost? Olga z Prahy 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
host - 148.180 (?), 6.7.2013 13:42

Někde jsem se dočetl, že sametky jsou druhem svilušek. Při jejich napadení se mi osvědčilo: tzv. Tygří mast, která bývala běžně k dostání. Nyní používám a s lepším účinkem namočení místa francovkou. Protože se rychle odpařuje, zamáznu to mastí Camperol. Obyčejně už to nemusím ani opakovat.

Kf

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.236 (?), 13.12.2010 11:00

Náhodou jsem při hledání jiného problému narazila na tuto diskuzi a nyní jsem zjistila od čeho jsme také poštípaní, ale proč píšu,  na jiné diskuzi asi přišli tomu na "kloub", vyzkoušíme příští sezonu. Nevím jestli se vložení připojí:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.236 (?), 13.12.2010 11:15

Jenom chci doplnit, že na diskuzi s názvem "Sametka podzimní" paní Hledíkova na straně 7 a 8 má myslím recept, jak na ně. Rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 13.12.2010 17:22
Dobrý podvečer.Postřik trávy K-Othrine 25 SC se nám v letošním roce velmi osvědčil. Od ošetření zahrady nebylo po sametkách i klíšťatech ani památky a komáři se přistěhovali až v samém závěru sezóny, ale v míře velmi malé. Je pravda, že trávníky udržujeme po celé ploše 8arů velmi nízké, ale to jiné roky nestačilo. Klíšťat a sametek bylo hodně. Také je večer velká pohoda, když můžete sedět venku aniž by vás komáři sežrali. Semtam se nějaký nahodile objevil, ale tomu jsme říkali turista. Dále množství postřiku v lahvičce vystačilo na téměř dvojnásobek uváděné plochy. Byli jsme velmi spokojeni a příští rok ošetříme pozemek opět. Zdraví MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.114 (?), 8.9.2012 21:27

dobrý den,

Taky mne ty potvory začaly žrát. Manželku ožíraly pravidelně každý veekend na chtě, a na mne jaksi nechodily. Dnes jsem na sobě našel několik štípanců, a jen jeden strašně svěděl. Pomohla horká koupel se sprchou.

zkuste to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.156 (?), 7.9.2013 10:54

Dobrý den, Letos konečně na všechny štípance a svilušky zabírá Psilo-balzám, a to okamžitě. Svědění krásně odeznívá :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milkoextra - (7) - 70.250 (?), 20.9.2014 11:39

Pročetl jsem si pár příspěvků a drbu se po celém těle :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.241 (?), 18.1.2015 13:29
Než vyjdete na parcelu, nastříkejte sebe a prádlo a oděvy, které máte na sobě přípravkem proti klíšťatům. Po návratu domů stejně ještě osprchovat. Je to osvědčené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.192 (?), 20.5.2015 11:28

V posledních letech pro nás bylo utrpení jezdit na chalupu, kde máme zahradu a stromy, protože jsme se vždycky vraceli poštípaní. Já mám navíc citlivou pleť, a tak jsem si ty štípance dost užila, že jsem skoro chtěla "vyletět z kůže". Zjistili jsme, že jsou to svilušky-sametky. Osvědčilo se mi preventivní potírání těla Alpou s vyluhovaným hřebíčkem. Letos jsem si našla, že dravý roztoč Typhlodromus pyri má účinost i na svilušky, tak jsem jej v únoru aplikovala na keře a stromy a doufám, že bude po sviluškách. Později sdělím. Má s tím někdo zkušenost? Olga z Prahy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pcnatko - (17) - 43.115 (?), 20.5.2015 15:20
Něco jsem si o nich na základě vašeho příspěvku načetl a vypadá to nadějně. V letním období se u bojíme větrat, protože nám ty breberky vánek hodí i do baráku a ráno se všichni škrábou :-( Škoda, že ten dravec se musí aplikovat v prosinci až únoru, kdy si na nějaké svilušky určitě ani nevzpomenu. Možná, kdyby tuto diskusi oživil někdo v zimě a náhodou bych na ní natrefil :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika