svilušky pod kůží?



host - 165.114 (?)
8.9.2012 21:27

dobrý den,

Taky mne ty potvory začaly žrát. Manželku ožíraly pravidelně každý veekend na chtě, a na mne jaksi nechodily. Dnes jsem na sobě našel několik štípanců, a jen jeden strašně svěděl. Pomohla horká koupel se sprchou.

zkuste to

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
host - 148.180 (?), 6.7.2013 13:42

Někde jsem se dočetl, že sametky jsou druhem svilušek. Při jejich napadení se mi osvědčilo: tzv. Tygří mast, která bývala běžně k dostání. Nyní používám a s lepším účinkem namočení místa francovkou. Protože se rychle odpařuje, zamáznu to mastí Camperol. Obyčejně už to nemusím ani opakovat.

Kf

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.236 (?), 13.12.2010 11:00

Náhodou jsem při hledání jiného problému narazila na tuto diskuzi a nyní jsem zjistila od čeho jsme také poštípaní, ale proč píšu,  na jiné diskuzi asi přišli tomu na "kloub", vyzkoušíme příští sezonu. Nevím jestli se vložení připojí:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.236 (?), 13.12.2010 11:15

Jenom chci doplnit, že na diskuzi s názvem "Sametka podzimní" paní Hledíkova na straně 7 a 8 má myslím recept, jak na ně. Rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 13.12.2010 17:22
Dobrý podvečer.Postřik trávy K-Othrine 25 SC se nám v letošním roce velmi osvědčil. Od ošetření zahrady nebylo po sametkách i klíšťatech ani památky a komáři se přistěhovali až v samém závěru sezóny, ale v míře velmi malé. Je pravda, že trávníky udržujeme po celé ploše 8arů velmi nízké, ale to jiné roky nestačilo. Klíšťat a sametek bylo hodně. Také je večer velká pohoda, když můžete sedět venku aniž by vás komáři sežrali. Semtam se nějaký nahodile objevil, ale tomu jsme říkali turista. Dále množství postřiku v lahvičce vystačilo na téměř dvojnásobek uváděné plochy. Byli jsme velmi spokojeni a příští rok ošetříme pozemek opět. Zdraví MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.114 (?), 8.9.2012 21:27

dobrý den,

Taky mne ty potvory začaly žrát. Manželku ožíraly pravidelně každý veekend na chtě, a na mne jaksi nechodily. Dnes jsem na sobě našel několik štípanců, a jen jeden strašně svěděl. Pomohla horká koupel se sprchou.

zkuste to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.156 (?), 7.9.2013 10:54

Dobrý den, Letos konečně na všechny štípance a svilušky zabírá Psilo-balzám, a to okamžitě. Svědění krásně odeznívá :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milkoextra - (7) - 70.250 (?), 20.9.2014 11:39

Pročetl jsem si pár příspěvků a drbu se po celém těle :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.241 (?), 18.1.2015 13:29
Než vyjdete na parcelu, nastříkejte sebe a prádlo a oděvy, které máte na sobě přípravkem proti klíšťatům. Po návratu domů stejně ještě osprchovat. Je to osvědčené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.192 (?), 20.5.2015 11:28

V posledních letech pro nás bylo utrpení jezdit na chalupu, kde máme zahradu a stromy, protože jsme se vždycky vraceli poštípaní. Já mám navíc citlivou pleť, a tak jsem si ty štípance dost užila, že jsem skoro chtěla "vyletět z kůže". Zjistili jsme, že jsou to svilušky-sametky. Osvědčilo se mi preventivní potírání těla Alpou s vyluhovaným hřebíčkem. Letos jsem si našla, že dravý roztoč Typhlodromus pyri má účinost i na svilušky, tak jsem jej v únoru aplikovala na keře a stromy a doufám, že bude po sviluškách. Později sdělím. Má s tím někdo zkušenost? Olga z Prahy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pcnatko - (17) - 43.115 (?), 20.5.2015 15:20
Něco jsem si o nich na základě vašeho příspěvku načetl a vypadá to nadějně. V letním období se u bojíme větrat, protože nám ty breberky vánek hodí i do baráku a ráno se všichni škrábou :-( Škoda, že ten dravec se musí aplikovat v prosinci až únoru, kdy si na nějaké svilušky určitě ani nevzpomenu. Možná, kdyby tuto diskusi oživil někdo v zimě a náhodou bych na ní natrefil :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika