Slimáci



host - 165.35 (?)
19.5.2008 22:46

V Anglii asi můžete používat měděné bariéry, ale tady v Česku se kradou i trubky a kohoutky, letos ani nemůžeme zalévat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
            
host - 76.122 (?), 13.5.2008 15:01

Ale pozor ať si tim neprosoíte i půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.62 (?), 17.5.2008 6:24

Myslím, že by bylo dobré brát ohled na přírodu. Solení a stříhání těch potvor jsem zkusila- se zavřenýma očima a slzou na krajíčku (nad tím co způsobili, ale i nad utrpením, které jim působím...). Ad vynášení do lesa- fak se vraceli... Ad chemie- nedokážete si pravděpodobně představit, jak vypadá umírající domácí mazlíček pozřívší preparáty typu Vanish apod. Pracuji na veterině, tak mi věřte- hrůza a ani jednou s dobrým koncem. Ad měď- včera manžel rovnal měděný parapet, který se jakýsi nešťastník pokoušel ukrást... Ad Feramol- super věc, ale ta cena. Mám velkou zahradu, takže 200g tak na 1 aplikaci a týden klidu za 300,-. Ale pozor, můj kamarád, velký zahradník, mi dodal preparát bezpečný pro naše zvířátka, ale velmi účinný na slimáky. Vozí to z Anglie a balení v láhvi 1kg je za cca 250,- Kč. Název Bio Slug, Snail killer výrobce Bayer. Bez této "flašky" by se mi spalo určitě špatně... PS: jsou to taky modré krystaly a může to klidně i zmoknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.182 (?), 18.5.2008 7:49

Dobrý den,

nevíte někdo co se slimákama když jsou i v kompostu? Je vhodné i tady je nějak likvidovat?

Díky     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.31 (?), 29.5.2008 8:41

Budte rada, ze je tam mate. Z kompostu neutecou, maji tam idealni podminky pro zivot. A navic vam pomohou kompost rychleji rozlozit. Kompost mam peclive ohraniceny plechem, nedostanou se pak ven (dovnitr cesta vede) a slimaci mi nedelaji problemy. Mam koposty 2 a rozkladajici se trava a spol je tma psolehlive nalaka. Bohuzel sem na nej letos v nahlem pominuti smyslu zasadila cukety a tim o ne take prisla. Ale byli to prvni a zatim jedine rostliny, co mi ty potvory sezraly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 18.5.2008 8:51

Iba dodám, že Vanish Slug Pellets a bayerácky Slug & Snail Killer obsahujú rovnakú účinnú látku - metaldehyd. A preto zatracovať Vanish - z aspektu domácich mazlíčkov - mi pripadá neopodstatnené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.151 (?), 6.7.2008 19:47

Multiguard Snail & Slug Killer  je komplex železa s komplexonem, tedy něco podobného, jako ferramol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.35 (?), 19.5.2008 22:46

V Anglii asi můžete používat měděné bariéry, ale tady v Česku se kradou i trubky a kohoutky, letos ani nemůžeme zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.55 (?), 28.5.2008 10:50

Nemáte někdo zkušenost, jestli ti naši "hajzlíci" taky lezou hlínou? Letos zkouším pilotní projekt, kdy jsem "oplotil" část záhonů folií, kterou používáme na balení palet v práci, tu folii jsem dal tak 10 cm do země. Pokud polezou hlínou tak jsem v háji. Jinak vesele sbírám s čelovou lampičkou a bavím sousedy, když mě vidí jak v noci běhám po zahradě se světlem na čele. A pak jim dávám koupel v kyblíku, kde je voda, olej, ředidlo, to jim zvlášť "chutná", hezky si zaplavou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 28.5.2008 11:09

Kam tu směsku pak vyléváte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.55 (?), 28.5.2008 14:45

Mám na zahradě takovou vlastní skládku zahradního odpadu (pleveliště), a to tím prolévám, taková pejřavka a bodláky to maj rádi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika