Slimáci



host - 76.122 (?)
13.5.2008 15:01

Ale pozor ať si tim neprosoíte i půdu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
            
host - 76.122 (?), 13.5.2008 15:01

Ale pozor ať si tim neprosoíte i půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.62 (?), 17.5.2008 6:24

Myslím, že by bylo dobré brát ohled na přírodu. Solení a stříhání těch potvor jsem zkusila- se zavřenýma očima a slzou na krajíčku (nad tím co způsobili, ale i nad utrpením, které jim působím...). Ad vynášení do lesa- fak se vraceli... Ad chemie- nedokážete si pravděpodobně představit, jak vypadá umírající domácí mazlíček pozřívší preparáty typu Vanish apod. Pracuji na veterině, tak mi věřte- hrůza a ani jednou s dobrým koncem. Ad měď- včera manžel rovnal měděný parapet, který se jakýsi nešťastník pokoušel ukrást... Ad Feramol- super věc, ale ta cena. Mám velkou zahradu, takže 200g tak na 1 aplikaci a týden klidu za 300,-. Ale pozor, můj kamarád, velký zahradník, mi dodal preparát bezpečný pro naše zvířátka, ale velmi účinný na slimáky. Vozí to z Anglie a balení v láhvi 1kg je za cca 250,- Kč. Název Bio Slug, Snail killer výrobce Bayer. Bez této "flašky" by se mi spalo určitě špatně... PS: jsou to taky modré krystaly a může to klidně i zmoknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.182 (?), 18.5.2008 7:49

Dobrý den,

nevíte někdo co se slimákama když jsou i v kompostu? Je vhodné i tady je nějak likvidovat?

Díky     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.31 (?), 29.5.2008 8:41

Budte rada, ze je tam mate. Z kompostu neutecou, maji tam idealni podminky pro zivot. A navic vam pomohou kompost rychleji rozlozit. Kompost mam peclive ohraniceny plechem, nedostanou se pak ven (dovnitr cesta vede) a slimaci mi nedelaji problemy. Mam koposty 2 a rozkladajici se trava a spol je tma psolehlive nalaka. Bohuzel sem na nej letos v nahlem pominuti smyslu zasadila cukety a tim o ne take prisla. Ale byli to prvni a zatim jedine rostliny, co mi ty potvory sezraly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 18.5.2008 8:51

Iba dodám, že Vanish Slug Pellets a bayerácky Slug & Snail Killer obsahujú rovnakú účinnú látku - metaldehyd. A preto zatracovať Vanish - z aspektu domácich mazlíčkov - mi pripadá neopodstatnené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.151 (?), 6.7.2008 19:47

Multiguard Snail & Slug Killer  je komplex železa s komplexonem, tedy něco podobného, jako ferramol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.35 (?), 19.5.2008 22:46

V Anglii asi můžete používat měděné bariéry, ale tady v Česku se kradou i trubky a kohoutky, letos ani nemůžeme zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.55 (?), 28.5.2008 10:50

Nemáte někdo zkušenost, jestli ti naši "hajzlíci" taky lezou hlínou? Letos zkouším pilotní projekt, kdy jsem "oplotil" část záhonů folií, kterou používáme na balení palet v práci, tu folii jsem dal tak 10 cm do země. Pokud polezou hlínou tak jsem v háji. Jinak vesele sbírám s čelovou lampičkou a bavím sousedy, když mě vidí jak v noci běhám po zahradě se světlem na čele. A pak jim dávám koupel v kyblíku, kde je voda, olej, ředidlo, to jim zvlášť "chutná", hezky si zaplavou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 28.5.2008 11:09

Kam tu směsku pak vyléváte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.55 (?), 28.5.2008 14:45

Mám na zahradě takovou vlastní skládku zahradního odpadu (pleveliště), a to tím prolévám, taková pejřavka a bodláky to maj rádi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika