Slimáci



host - 121.238 (?)
13.6.2011 9:24

co je to ten modry granulat? (...poznam len vtip o ciganke, ktora hladalal v plnom autobuse svoju zelenu gulicku ale o modrom granulate nic neviem).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 12.6.2011 22:39
Přiznávám, že jsem podrobně nepřečetl předchozí příspěvky. Ve svém boji se slimáky jsem vsadil na přirozené zážitky z období totality. Začal jsem s posypem modrým granulátem po obvodu pozemku (cca 2000m2). Neprůstupná hrance - neprojdou!.(V té době byla spotřeba granulátu pochopitelně vyšší). Vzhledem ke zkušenostem vím, že slimáčí vajíčka mohou v nepříznivých podmínkách přežít několik let. Po asi čtyř až pěti letech mám na pozemku slimáků minimum. Obsyp po obvodu spotřebuje cca 1 až 1,5 nádoby granulátur ročně. Pak už jen dávkuji granulát v ohrožených místech (magnólie, bohyšky). Ježka na zahradě mám, funí každé ráno v houštině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 13.6.2011 9:24

co je to ten modry granulat? (...poznam len vtip o ciganke, ktora hladalal v plnom autobuse svoju zelenu gulicku ale o modrom granulate nic neviem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 13.6.2011 9:48
Dobrý postreh - suchý a pre nás pichľavý materiál (ihličie, piliny, hobliny, slama...) slimákom neprekáža. Btw, moja spotreba Ferramolu je cca 4 kg na 3-4 áre chránenej plochy ročne. Nákup v Rakúsku, cena cca 5 Eur za kilo. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.50 (?), 23.8.2010 21:28

Pro všechny, kteří jsou si jisti, že jestliže po Vanishi mrtví slimáci zůstanou na povrchu a jsou potravou pro své kolegy, tak po Ferramolu že zalezou a uhynou v půdě, jste pevně přesvědčeni, že je ti ostatní nesežerou...??? Myslím, že je to vůbec nerozhodí, jestli mají papkat své kolegáčky na záhonu nebo v kompostu... Já chodím večer, když padne rosa, a jelikože jsem slimákům vyhlásila válku na život a na smrt, každého, který mi přijde na oči, přeseknu vejpůl zahradní lopatkou. Je to sice hnusné a velmi nechutné, ale podle mě humánnější než nějaké solení nebo nakládání do solného láku, či cpaní do plastové lahve... Jsou mrtví hned. Mrtvolky za pár dní vyschnou, a jak už bylo řečeno, ostatní se na ně jdou přiživit, takže odpadne vyhledávání další večer, prostě projdu znova svou trasu a zlikviduji slimáky, kteří se v houfech sesypali na své méně šťastné kolegy... Takže ti plní i funkci návnady... Chtěla jsem vyzkoušet hlístice, ale zdejší reakce ukazují, že by se do toho museli zároveň pustit i všichni naši sousedi, což je nemožné... :(Sůl je dost velké zlo, myslíte si, že vám to nějak vylepší stav půdy na zahrádce...? Vanish je chemie, a hlavně velké riziko otravy i ostatních zvířat, což rozhodně nechci riskovat. Asi vyzkouším Ferramol a uvidím, podle vašich zkušeností celkem funguje, tak budu doufat :) Hodně zdaru všem spolubojovníkům proti těm zrzavým přistěhovalcům!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.77 (?), 19.8.2013 10:52

Na slimaky jsou nejlepsi kachny pyzmovky, mame jich deset a na zahrade neni jedinej slimak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.121 (?), 29.5.2014 2:09

Dobrý den, jeden z čtenářů zde doporučuje bayer bio slug & snail killer. Tento produkt jsem vyhledala na anglickém googlu a zjistila, že je také jedovatý pro zvířata. Takže nekupovat. Pisatel sice píše, že není pro zvířata jedovatý, ale četla jsem příbalový leták výrobku a jedovatý je!!! Jinak jsem zjišťovala cenu Ferramolu v Německu. Našla jsem ho za 500 Kč za 2 kg. Doporučuji nakoupit tam. Už jsem ho objednala. Tento výrobek domácím zvířatům nevadí a není pro ně jedovatý. Škoda jen, že je u nás všechno tak předražené. Je smutné, že do zahrady jsem zatím vše nakoupila v cizině. Zakládám zahradu a rozdíl v ceně mezi trvalkou v ČR a např. Holandsku, kde objednávám, je o několik set procent odlišný. Např. pivoňka, kterou jsem si našla a chci ji na zahradu je u nás pouze v 5 zahradnictví a stojí cca. 450 Kč. V Holandsku 120 Kč. Je mi z toho špatně. A pak proč nemáme tak bujné a plné zahrady. No to je jasné, protože na to skoro nikdo nemá. A to opomenu, že plat např. kuchaře v Holandsku je 2000 Euro čistého a nemusí na to pracovat 12 hodin, ale pouhých 8 hodin denně. Doporučuji všem nakupovat rostliny, stromy a keře na zahradu v zahraničí. Ušetříte desetitisíce!!! Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 23.8.2010 23:45

ted jsem četla radu jak na slimáky v časopise Moje zahrádka rozpůlit meloun a sbaštit vnitřek a půlku melounu zahrabat do záhonu nalít pivo slimáci přilezou za melounem opijí se pivem a utopí se za týden sbaštíte další meloun atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.177 (?), 24.8.2010 6:20

Dobrý den

Vždy když je meloun dojeden a nese se k slepicům slepice vyklobou vše co jde zbytek zůstane a naprší na něj nebo je v něm voda, vleze do něj mraky slimáků které se usmrtí, mnohokrát více než chemikáliema

ale po pivě jdou! a stojí to pakatel!

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.12 (?), 24.8.2010 7:05
Jenže těch melounů by byla potřeba taky spousta! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.140 (?), 1.3.2011 10:50

Slimák chcípnuvší po Vanishi není totéž jako slimák chcípnuvší po Ferramolu. Po Vanishi je slimák jedem pro ostatní, po Ferramolu ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika