Slimáci



host - 92.50 (?)
23.8.2010 21:28

Pro všechny, kteří jsou si jisti, že jestliže po Vanishi mrtví slimáci zůstanou na povrchu a jsou potravou pro své kolegy, tak po Ferramolu že zalezou a uhynou v půdě, jste pevně přesvědčeni, že je ti ostatní nesežerou...??? Myslím, že je to vůbec nerozhodí, jestli mají papkat své kolegáčky na záhonu nebo v kompostu... Já chodím večer, když padne rosa, a jelikože jsem slimákům vyhlásila válku na život a na smrt, každého, který mi přijde na oči, přeseknu vejpůl zahradní lopatkou. Je to sice hnusné a velmi nechutné, ale podle mě humánnější než nějaké solení nebo nakládání do solného láku, či cpaní do plastové lahve... Jsou mrtví hned. Mrtvolky za pár dní vyschnou, a jak už bylo řečeno, ostatní se na ně jdou přiživit, takže odpadne vyhledávání další večer, prostě projdu znova svou trasu a zlikviduji slimáky, kteří se v houfech sesypali na své méně šťastné kolegy... Takže ti plní i funkci návnady... Chtěla jsem vyzkoušet hlístice, ale zdejší reakce ukazují, že by se do toho museli zároveň pustit i všichni naši sousedi, což je nemožné... :(Sůl je dost velké zlo, myslíte si, že vám to nějak vylepší stav půdy na zahrádce...? Vanish je chemie, a hlavně velké riziko otravy i ostatních zvířat, což rozhodně nechci riskovat. Asi vyzkouším Ferramol a uvidím, podle vašich zkušeností celkem funguje, tak budu doufat :) Hodně zdaru všem spolubojovníkům proti těm zrzavým přistěhovalcům!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 12.6.2011 22:39
Přiznávám, že jsem podrobně nepřečetl předchozí příspěvky. Ve svém boji se slimáky jsem vsadil na přirozené zážitky z období totality. Začal jsem s posypem modrým granulátem po obvodu pozemku (cca 2000m2). Neprůstupná hrance - neprojdou!.(V té době byla spotřeba granulátu pochopitelně vyšší). Vzhledem ke zkušenostem vím, že slimáčí vajíčka mohou v nepříznivých podmínkách přežít několik let. Po asi čtyř až pěti letech mám na pozemku slimáků minimum. Obsyp po obvodu spotřebuje cca 1 až 1,5 nádoby granulátur ročně. Pak už jen dávkuji granulát v ohrožených místech (magnólie, bohyšky). Ježka na zahradě mám, funí každé ráno v houštině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 13.6.2011 9:24

co je to ten modry granulat? (...poznam len vtip o ciganke, ktora hladalal v plnom autobuse svoju zelenu gulicku ale o modrom granulate nic neviem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 13.6.2011 9:48
Dobrý postreh - suchý a pre nás pichľavý materiál (ihličie, piliny, hobliny, slama...) slimákom neprekáža. Btw, moja spotreba Ferramolu je cca 4 kg na 3-4 áre chránenej plochy ročne. Nákup v Rakúsku, cena cca 5 Eur za kilo. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.50 (?), 23.8.2010 21:28

Pro všechny, kteří jsou si jisti, že jestliže po Vanishi mrtví slimáci zůstanou na povrchu a jsou potravou pro své kolegy, tak po Ferramolu že zalezou a uhynou v půdě, jste pevně přesvědčeni, že je ti ostatní nesežerou...??? Myslím, že je to vůbec nerozhodí, jestli mají papkat své kolegáčky na záhonu nebo v kompostu... Já chodím večer, když padne rosa, a jelikože jsem slimákům vyhlásila válku na život a na smrt, každého, který mi přijde na oči, přeseknu vejpůl zahradní lopatkou. Je to sice hnusné a velmi nechutné, ale podle mě humánnější než nějaké solení nebo nakládání do solného láku, či cpaní do plastové lahve... Jsou mrtví hned. Mrtvolky za pár dní vyschnou, a jak už bylo řečeno, ostatní se na ně jdou přiživit, takže odpadne vyhledávání další večer, prostě projdu znova svou trasu a zlikviduji slimáky, kteří se v houfech sesypali na své méně šťastné kolegy... Takže ti plní i funkci návnady... Chtěla jsem vyzkoušet hlístice, ale zdejší reakce ukazují, že by se do toho museli zároveň pustit i všichni naši sousedi, což je nemožné... :(Sůl je dost velké zlo, myslíte si, že vám to nějak vylepší stav půdy na zahrádce...? Vanish je chemie, a hlavně velké riziko otravy i ostatních zvířat, což rozhodně nechci riskovat. Asi vyzkouším Ferramol a uvidím, podle vašich zkušeností celkem funguje, tak budu doufat :) Hodně zdaru všem spolubojovníkům proti těm zrzavým přistěhovalcům!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.77 (?), 19.8.2013 10:52

Na slimaky jsou nejlepsi kachny pyzmovky, mame jich deset a na zahrade neni jedinej slimak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.121 (?), 29.5.2014 2:09

Dobrý den, jeden z čtenářů zde doporučuje bayer bio slug & snail killer. Tento produkt jsem vyhledala na anglickém googlu a zjistila, že je také jedovatý pro zvířata. Takže nekupovat. Pisatel sice píše, že není pro zvířata jedovatý, ale četla jsem příbalový leták výrobku a jedovatý je!!! Jinak jsem zjišťovala cenu Ferramolu v Německu. Našla jsem ho za 500 Kč za 2 kg. Doporučuji nakoupit tam. Už jsem ho objednala. Tento výrobek domácím zvířatům nevadí a není pro ně jedovatý. Škoda jen, že je u nás všechno tak předražené. Je smutné, že do zahrady jsem zatím vše nakoupila v cizině. Zakládám zahradu a rozdíl v ceně mezi trvalkou v ČR a např. Holandsku, kde objednávám, je o několik set procent odlišný. Např. pivoňka, kterou jsem si našla a chci ji na zahradu je u nás pouze v 5 zahradnictví a stojí cca. 450 Kč. V Holandsku 120 Kč. Je mi z toho špatně. A pak proč nemáme tak bujné a plné zahrady. No to je jasné, protože na to skoro nikdo nemá. A to opomenu, že plat např. kuchaře v Holandsku je 2000 Euro čistého a nemusí na to pracovat 12 hodin, ale pouhých 8 hodin denně. Doporučuji všem nakupovat rostliny, stromy a keře na zahradu v zahraničí. Ušetříte desetitisíce!!! Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?), 23.8.2010 23:45

ted jsem četla radu jak na slimáky v časopise Moje zahrádka rozpůlit meloun a sbaštit vnitřek a půlku melounu zahrabat do záhonu nalít pivo slimáci přilezou za melounem opijí se pivem a utopí se za týden sbaštíte další meloun atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.177 (?), 24.8.2010 6:20

Dobrý den

Vždy když je meloun dojeden a nese se k slepicům slepice vyklobou vše co jde zbytek zůstane a naprší na něj nebo je v něm voda, vleze do něj mraky slimáků které se usmrtí, mnohokrát více než chemikáliema

ale po pivě jdou! a stojí to pakatel!

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.12 (?), 24.8.2010 7:05
Jenže těch melounů by byla potřeba taky spousta! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.140 (?), 1.3.2011 10:50

Slimák chcípnuvší po Vanishi není totéž jako slimák chcípnuvší po Ferramolu. Po Vanishi je slimák jedem pro ostatní, po Ferramolu ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika