Slimáci



host - 115.36 (?)
5.9.2010 9:22

babička má komposty2 jeden uzavřený a 2otevřený a jelykož májí ještě teď kadibudku místo záchodu tak do toho nejvíce otevřeného kompostu ho vymedují nevoní co ale je to přírodní když chodím večer s babičkou tak kolem půl10 tak jdeme i na komposty a jeden de když sem tam spala na zahradě tak jsem pomáhala s medováním a pak to babička dala na hnůj a listmi od rebarbor přikrila nic nebylo cítit na3 metry takže pohoda a jak seme večer šli tak vidím že slimák zalízal pod lumpen tak jsem si vzala od babičky ten klací a odstranila z dír lupen a všimla sem si že slymáci nalezlý na lidských ekskrementech(vymedování z kadiboudy)zemřely stejně jako posipaní solí takže taky velmi dobrá rada 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 27.8.2010 14:07

Všichni máme slimáky v kompostu, i když je na zahradě během léta každý nějak hubíme. Napadlo mě, jestli to znamená, že si je pak s kompostem zase roznášíme po zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 28.8.2010 9:32

Možné to je, ale vzhledem k tomu, že stejně slimáků mají i v zahradách bvez kompostu, nepovažuji to za důležité. Slimáci se umějí pohybovat a místa, kde mají potravu,  najdou sami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.229 (?), 28.8.2010 11:50
Musíte jim vnutit, že se nebudou pohybovat, protože všechno dostanou až před svůj ústní otvor. U nás jich opravdu moc není, ale to asi dělá i poloha zahrady - celý den na slunci. Absence zeleninové sadby - o to víc trvalkových záhonů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 28.8.2010 18:44

Mně se nezdá, že by šly na trvalky méně než na zeleninu... letos milují levandule a lilie (ty teď teprve dokvetly a hodně voněly, slimáci z nich šíleli). A najít slimáka houpajícího se na rhoden to jsem si nikdy nemyslela. Jinak jezdím ještě na zahradu mámy, je to jižní svah, slunce celý den, sucho... a všeobecně tam panoval názor, že tam slimáci moc nejsou, než jsem je donutila vyrazit po dešti těsně před setměním a samozřejmě byli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.171 (?), 6.7.2011 9:17

na netu jsem našel zmínku o NEJEDOVATÉM přípravku "Neudorff Ferramol..., který snad působí okamžitě a nedecimuje přírodu, jdu ho shánět a okamžitě aplikovat, podám zprávu o výsledku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 6.7.2011 14:14
Neudorf Ferramol je zde diskutovany Ferramol. Neudorf je asi vyrobce. V nasich obchodech stoji 200 gramove baleni Ferramolu 160 - 200 Kc. Neudorf Ferramol dovezeny z Nemecka, Francie, Belgie... stoji kilovka 8 - 9 Euro. Na internetu se da kilovka koupit cca za 300,- Kc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.36 (?), 5.9.2010 9:22

babička má komposty2 jeden uzavřený a 2otevřený a jelykož májí ještě teď kadibudku místo záchodu tak do toho nejvíce otevřeného kompostu ho vymedují nevoní co ale je to přírodní když chodím večer s babičkou tak kolem půl10 tak jdeme i na komposty a jeden de když sem tam spala na zahradě tak jsem pomáhala s medováním a pak to babička dala na hnůj a listmi od rebarbor přikrila nic nebylo cítit na3 metry takže pohoda a jak seme večer šli tak vidím že slimák zalízal pod lumpen tak jsem si vzala od babičky ten klací a odstranila z dír lupen a všimla sem si že slymáci nalezlý na lidských ekskrementech(vymedování z kadiboudy)zemřely stejně jako posipaní solí takže taky velmi dobrá rada 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 9.9.2010 12:32

Domníval jsem se, že se slimák nemusí pářit, ale v poslední době jsem viděl na zahradě vícekrát, jak jsou stuleni k sobě a mezi nimi je sivě modrý vak, nebo sliz? Už jsem také našel vajíčkové hnízda. V zapomenutém zatravněném rohu po přerytí 1x1m 4 hnízda s množstvím vajíček. Také nevím zda teď dospělí slimáci přežívají zimu. Musím to někde nastudovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.9 (?), 8.9.2010 18:55

A já jsem si říkal proč mám na zahradě najednou tolik ještěrek. No teď je budu mít ještě radši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.22 (?), 18.5.2015 12:52

Nám se kachně slimákem udusilo :((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika