Slimáci



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?)
27.8.2010 14:07

Všichni máme slimáky v kompostu, i když je na zahradě během léta každý nějak hubíme. Napadlo mě, jestli to znamená, že si je pak s kompostem zase roznášíme po zahradě?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 27.8.2010 14:07

Všichni máme slimáky v kompostu, i když je na zahradě během léta každý nějak hubíme. Napadlo mě, jestli to znamená, že si je pak s kompostem zase roznášíme po zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 28.8.2010 9:32

Možné to je, ale vzhledem k tomu, že stejně slimáků mají i v zahradách bvez kompostu, nepovažuji to za důležité. Slimáci se umějí pohybovat a místa, kde mají potravu,  najdou sami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.229 (?), 28.8.2010 11:50
Musíte jim vnutit, že se nebudou pohybovat, protože všechno dostanou až před svůj ústní otvor. U nás jich opravdu moc není, ale to asi dělá i poloha zahrady - celý den na slunci. Absence zeleninové sadby - o to víc trvalkových záhonů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 28.8.2010 18:44

Mně se nezdá, že by šly na trvalky méně než na zeleninu... letos milují levandule a lilie (ty teď teprve dokvetly a hodně voněly, slimáci z nich šíleli). A najít slimáka houpajícího se na rhoden to jsem si nikdy nemyslela. Jinak jezdím ještě na zahradu mámy, je to jižní svah, slunce celý den, sucho... a všeobecně tam panoval názor, že tam slimáci moc nejsou, než jsem je donutila vyrazit po dešti těsně před setměním a samozřejmě byli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.171 (?), 6.7.2011 9:17

na netu jsem našel zmínku o NEJEDOVATÉM přípravku "Neudorff Ferramol..., který snad působí okamžitě a nedecimuje přírodu, jdu ho shánět a okamžitě aplikovat, podám zprávu o výsledku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 6.7.2011 14:14
Neudorf Ferramol je zde diskutovany Ferramol. Neudorf je asi vyrobce. V nasich obchodech stoji 200 gramove baleni Ferramolu 160 - 200 Kc. Neudorf Ferramol dovezeny z Nemecka, Francie, Belgie... stoji kilovka 8 - 9 Euro. Na internetu se da kilovka koupit cca za 300,- Kc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.36 (?), 5.9.2010 9:22

babička má komposty2 jeden uzavřený a 2otevřený a jelykož májí ještě teď kadibudku místo záchodu tak do toho nejvíce otevřeného kompostu ho vymedují nevoní co ale je to přírodní když chodím večer s babičkou tak kolem půl10 tak jdeme i na komposty a jeden de když sem tam spala na zahradě tak jsem pomáhala s medováním a pak to babička dala na hnůj a listmi od rebarbor přikrila nic nebylo cítit na3 metry takže pohoda a jak seme večer šli tak vidím že slimák zalízal pod lumpen tak jsem si vzala od babičky ten klací a odstranila z dír lupen a všimla sem si že slymáci nalezlý na lidských ekskrementech(vymedování z kadiboudy)zemřely stejně jako posipaní solí takže taky velmi dobrá rada 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 9.9.2010 12:32

Domníval jsem se, že se slimák nemusí pářit, ale v poslední době jsem viděl na zahradě vícekrát, jak jsou stuleni k sobě a mezi nimi je sivě modrý vak, nebo sliz? Už jsem také našel vajíčkové hnízda. V zapomenutém zatravněném rohu po přerytí 1x1m 4 hnízda s množstvím vajíček. Také nevím zda teď dospělí slimáci přežívají zimu. Musím to někde nastudovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.9 (?), 8.9.2010 18:55

A já jsem si říkal proč mám na zahradě najednou tolik ještěrek. No teď je budu mít ještě radši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.22 (?), 18.5.2015 12:52

Nám se kachně slimákem udusilo :((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika