Savý hmyz na rostlinách



Verana - (1) - 28.254 (?) 
16.1.2015 18:06, zobrazeno: 11288x

Ahoj všichni, posílám obrázek napadeného olivovníku. Na podzim jsem ho dvakrát stříkala prostředkem proti puklicím, jak je vidět nepomohl. Nebo možná měl nějakou účinnost, ale ty puklice, nebo co to je neodpadly, takže stromeček vypadá hrozně.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.16 (?), 16.1.2015 18:24

Zkuste použít Cadeo tyčinky, používám je proti puklicím na oleandr. Sice jsem se jich zatím úplně nezbavila, ale je to podstatně lepší. Tyčinky sice stojí cca 140,-/10ks, ale ostatní mi nezabralo vůbec.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.16 (?), 16.1.2015 18:25

překlep -  Careo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 16.1.2015 18:24

Olivovník? Není to oleandr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 16.1.2015 21:10

Ctěná Lída pravdu dí, to se jen tak nevidí-dospělce lze rychle likvidovat jen mechanicky, jednou rukou podložte každý list a druhou pomocí houbičky na nádobí nebo použitého, roztřepeného kartáčku na zuby, namočeného v alkoholu stírejte mršky savé do pryč.wink Upozornění-po aplikaci nesedejte okamžitě za volant!laugh S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.16 (?), 16.1.2015 23:40

Kdysi jsem je také takhle otírala, list po listu z obou stran. Měla jsem na to přípravek Savel (přímo určený na puklice). Otíralo se jednou, pak po dvou hodinách a pak ještě 2x s různými odstupy. Pak jsem oleandr omyla, protože byl celý ulepený. Za dva měsíce tam byly puklice zas, zbytečná práce... Teď používám ty tyčinky. Nezlikvidují úplně, ale omezí.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 17.1.2015 6:34

Zbytečné to jistě není-nebo je zbytečné uklidit koupelnu-kéž by každý úklid měl dvouměsíční efekt!winkS.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 17.1.2015 7:32

Postříkat a zalít Mospilanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.74 (?), 8.6.2015 13:14

Měla jsem puklicemi napadené kalanchoe, zkoušela jsem Careo i Mospilan, nepomohly (Careo navíc ta cena :((). Už jsem nevěděla co zkusit, rostliny už začaly být puklicemi místy osypané, tak mě ze zoufalství napadl extrakt z grepových jader. Je to naprosto ekologická varianta a hlavně - fantasticky zabral. Rostliny jsem naskládala do vany, pořádně postříkala (je nutné listy postříkat i zespodu!), nechala působit 12 hod. a pak osprchovala. Hned jsem viděla, jak puklice putují do odpadu, což bylo dobré znamení. Ty co se nepustily, zaschly a odpadly. Účinek byl stoprocentní. Extrakt koupíte v lékárně a musí se ředit vodou, už si nepamatuji jakou jsem dělala koncentraci, snad cca 40 kapek na půl litru vody. Tento postřik se hodí asi jen na tlustolisté rostliny - zkoušela jsem pomocí něj zbavit růži svraskalou mšic, a růži se sem tam nadělaly na listech fleky, asi je to trošku spálilo, takže u jemnějších rostlin buď nižší koncentraci nebo jiný prostředek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika