Neznámý černý pták



host - 162.128 (?)
3.6.2010 22:27

oranzovej zobak ma samec, cernej - nebo spis hnedej samicka. a mladi kosi jsou hnedi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 162.128 (?), 3.6.2010 22:27

oranzovej zobak ma samec, cernej - nebo spis hnedej samicka. a mladi kosi jsou hnedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.223 (?), 29.4.2011 18:40
Zdravím všechny, kosiska mě tak naštvaly, že už je nemám ráda. Krmila jsem je celou zimu, a takhle se mi odvděčili, šmejdi! Víte co udělali? Zjara k nám přiletěla hejna drozdů a drobných ptáčků, sýkorků, které odlétají na zimu (některé u nás jsou i v zimě) a kosi naši (co to jsou za agresívní šmejdi?) všechny vyhodili, vyhnali. Prostě jsem byla svědkem, jak kosi spustili varovný a bojový pokřik, nalétali na ubohé vystrašené drozdy rezavoocasé, krčící se u naší pizzerie u zídky, a nevěděli, čí jsou. Kosi tak pištěli, lítali a křičeli, že chudáčci drozdi museli uletět. Již večer jsem je tam neviděla. Kosa každého hodlám chytit, třeba na jejich oblíbené žížaly, které furt tahají ze země, a osobně je přerazím! Už je nemám ráda, mají hnusnou povahu, a furt řvou, bili by se (i mezi sebou, viděla jsem, jak jeden kos přičapnul na druhého(ne, nešlo o soulož)a zobal ho z plné síly do krku zezadu. Přičemž ten napadený kos jen skučel) Rozehnala jsem je, ale zas se bili. Byli to oba samci. Jestli to viděla kosiková samička, ta si musela pomyslet... No takže já ted po kosiskách hážu co mi přijde pod ruce, za to co oni dělají jiným ptáčkům, si to zaslouží. A pak se divíte, že z našich strání zmizelo během posl.let 10 milionů ptáků??? Já se nedivím. Je to z velké části práce i drzých výbojných šmejdů kosů!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 29.4.2011 18:58

No když si odmyslíme ty emoce, možná máte v lecčems pravdu. Kos je opravdu nesnášenlivý pták a zjara se z něj stane opeřené monstrum, se kterým cloumají hormony tak, že útočí i na člověka. A protože jsou hlavně ve městech a okolí přemnožení, může být to o vytlačování jiných ptáků kosy docela pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 29.4.2011 20:02

A to ještě nezačalo uzrávat žádné ovoce, to se z kosů stanou ještě milejší tvorové. Co nestihnou sežrat, to aspoň zničí. Ještě že má náš kocour lovení kosů jako koníček, bez redukce počtu kosů bych na zahradě nic nevypěstoval. Za minulý rok to bylo ověřených 6ks, pokud si dobře pamatuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 29.4.2011 21:39

Kocourovi posílám virtuálního buřta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.4.2011 20:51

Já mám ptáčky rád, ale kosáky také nemusím. Na zahradě mi dělají jen nepořádek. Jací jsou to okupanti se můžete podívat tady a tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.9 (?), 29.4.2011 21:21

U nás jsou kosi teda mírumilovní! S nikým se neškorpí.

To spíše zvonci se perou mezi sebou. To si takhle zvonek sedne na krmítko jako starosta a nikoho jiného tam nechce pustit. Občas se ho jiný zvonek pokusí vyhnat, někdy je úspěšný, někdy nikoli.

Ale přece jenom na "starostu" či "starostovou" někdo platí: dlask. To je "hejtman". Když se na krmítko usadí, pak ostatní ptáci mají nějakou dobu utrum.

A občas sem jako do kantýny přiletí krahujec. Neviděl jsem však, že by byl úspěšný.

S ptáčky je prostě legrace.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika