molice



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?)
24.12.2012 13:55

Dnes jsem šel na zahrádku pro pár listů kadeřávku a proti mě vylétla molice vlaštovičníková. Celkem slušný výkon na Štědrý den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
limetka - (38) - 182.118 (?), 25.5.2010 19:12

Postřik Mospilanem je nutné zopakovat znovu po 14 dnech, kdy se vylíhne další generace larviček. Jeden postřik zlikviduje jen dospělce a larvy, s vajíčky ale neudělá nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.20 (?), 26.5.2010 10:07

Jsou molice totéž co molovky? Např. molovku tujovou (zeravovou) jsem úspěšně zlikvidovala postřikovým přípravkem Decis - opakovat 3x po sobě ve 2-3 týdenních intervalech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 26.5.2010 12:57

Bojovala jsem taky s molicemi na ibiších a na fuchsiích. Pomohlo opakované stříkání mospilanem v kombinaci se sprchováním rostlin. Molice prý nemají rády vlhko, sprchou se jich aspoń část vždycky spláchne včetně části vajíček. Vždycky jsem kytky postříkala mospilanem (důkladně, do mokra) a za dva dny pak rostliny osprchovala. Do dvou týdnů byl pokoj.

Mám zkušenost, že na fuchsiích, které máme na chodbě v suchu, bezvětří a teplu, se molice množí silně, zatímco venku na oknech, vystavené větru dešti, s nimi problém nemám. Takže jako "první pomoc" by aspoň částečně mělo pomoci vystrčit ibišky ven, já bych je hned nevyhazovala. Razantní ostříhání zřejmě taky pomůže, ale to je taky krajní řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 26.5.2010 14:10

Nejen postříkat rostlinu, ale také zeminu v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.37 (?), 25.7.2012 22:00

Na molice a vcelku na skoro všechny škůdce se mi osvědčil Bio Oil, je běžně k sehnání v drogeriích, nebo zahradnictvích, popřípadě v Kauflandu. Jen je nutné dodržet opakování asi tak po pěti dnech, protože tento prostředek není založen na chemickém působení, ale na kontaktním, tak na poprvé zničíte ty co létají a na podruhé a potřetí ty, co byly larvami na spodku listů. Přípravek není toxický, tak je možné jej aplikovat i na rostliny, které jsou k jídlu (rajčata okurky a tak) jen nedoporučuji postříkat přímo plody, protože, ačkoli je přípravek ekologický, tak docela smrdí. Je potřeba jej aplikovat na spodní stranu listů, kde se molice zdržují!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.78 (?), 10.4.2016 11:42

Určitě bio oil??? že mi to v googlu cpe biool!!! bio oil je nějaká kosmetika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.27 (?), 1.8.2012 1:26

Acetamiprid (ucinna latka Mospilanu) ma ovicidni (vajicka skudcu usmrcujici) ucinek. Je nutne ho ale v kratkem sledu (max. 7-10 dni) prostridat s pripravkem s jinym mechanismem ucinku (na zacatku sezony kupr. Movento nebo Applaud, jinak Chess nebo Sanmite, pri okrasnych rostlinach mozno i Bi - 58 Nove).

Po redukci populace ucinnym insekticidem mozno preventivni osetreni v tydennich odstupech delat emulzi pripravku na zaklade rostlinneho oleje (kupr. Biool, Ekol nebo Spruzit Neu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 12.8.2012 18:52

Dobrý den,  ve skleníku jsem našel na některých rajčatech plno jakoby malých bílých čárek asi tak 1-1.5mm dlouhých, podobných jako molice jen s tím rozdílem, že to nelítá a nemá takový tvar podlouhlého miniaturního trojúhelníku. Pod lupou to vypadá jako bílá čárka a po straně několik nožiček. Letos se toho, myslím že začátkem června objevilo velké množství hlavně na slívách a švestkách, postupně i na dýních. Venku na stromech to nyní je v už menším množství a tak jsem to nijak neřešil. Stříkal jsem před tím stromy asi dvakrát Decisem. Potřeboval bych poradit nějaký postřik s krátkou ochrannou lhůtou, popřípadě je-li to vůbec možné pokusit se i bez fotky naznačit o jakého asi jde škůdce. Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 24.12.2012 13:55

Dnes jsem šel na zahrádku pro pár listů kadeřávku a proti mě vylétla molice vlaštovičníková. Celkem slušný výkon na Štědrý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika