Likvidace krtků, hryzců aj.



host - 121.238 (?)
19.10.2012 15:34

mam take pomarancove gulicky... smrdi to ostro pomarancovou chutou, ako by ste skondenzovali nejaky spay s pomarancovou vonou. Ovonane zblizka to vyraza dych. Urobil 2 kopce. Hadicou som hlinu dostal do diery a nechal opadnut vodu. Potom som do kazdej diery, ktora zostala volna, vetrana vhodil gulicky. To krtko neznasa, aby diera bola vetrana, lebo ma prievan. Ale trvalo tyzden, aby sa tam dostal a snazil sa diery zahrabat. Uz to neboli take kopce ale len slabe kopceky. Tie som zase splachol a dal dvojnasobnu davku guliciek. Odvtedy pokoj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 108.254 (?), 23.6.2012 21:53

Na hryzce, rejsky a ostatní myši mě dobře funguje kost od pečeného vepřového kolena.

 Tu jsem neprozřetelně nabídnul před rokem polotoulavé hladové kočce, která na mě mňoukala ze střechy sousedovic kůlny. No a po podzimním následku " příjemných chvil pod rybízem" máme také kocourka a když nám neokupují postel, tak vcelku úspěšně likvidují myší populaci. I pochlubit se přijdou s úlovkem.laugh

Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.118 (?), 31.7.2012 10:09

Po několika letém zoufalství nad činností krtka na menší zahrádce, kdy jsem měla zničený trávník, který se teprve snažím postupně   regenerovat, se mi letos výtečně osvědčily plastové lahve, a to zadarmo. U každé krtiny jsem se lopatkou snažila co nejvíce zeminy nažďuchat zpět do chodbičky. Do tohoto místa jsem pak šikmo zapíchla nejlépe tenkou kovovou tyčku (lze i dřevěnou) tak, aby vyčnívala cca 0,5m nad povrch. Nejlépe se mi osvědčily hliníkové stavitelné tyčky na dolní záclonky- vitrážky. Na tyčku jsem navlékla velkou tenkostěnnou plastovou lahev od minerálky s odříznutým hrdlem, aby měla větší otvor. Krtek se sice snažil tyčku podrytím odstranit nebo se "vykrtil" přímo vedle, ale já jsem ho naprosto důsledně pronásledovala stejným způsobem. Během několika týdnů jeho činnost ustala.  Protože stejně postupovali i sousedé, asi konečně utekl. Žádná krása, ale nyní ponechávám lahve již jen po obvodě zahrady jako prevenci.Efekt je v tom, že lahve na tyčce vibrují větříkem, a to mu zřejmě vadí. Čili je třeba tyč tak zapíchnout a velikost hrdla tak vytvarovat, aby se lahve co nejsnadněji rozkývaly a tloukly do tyčky. Nejsem si jistá, zda toto působí i na hryzce a hraboše, protože jejich činnost občas ještě objevím a asi využívají původní krtkovy chodby. Na ty je snad nejlepší kočka. Ale obrovské krtiny a propadliny se již neobjevují. Před zimou však asi preventivně opět osázím zahradu "ozdobnými" lahvemi. HK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.111 (?), 19.10.2012 10:23

Zdravím všechny zoufalé likvidátory krtků!!

Taky jsem si nevěděla rady, co s nimi, nakoupila a aplikovala jsem různé přípravky na likvidaci krtků a nic nepomohlo, krtci se doslova "vyžívali" na naší zahrádce. V zoufalství co s krtky a s hlínou - krtinci, jsem dospěla k závěru, že jim musím díry do chodbiček nějak ucpat.

Takže: do každé díry jsem prudce nalila minimálně 1 konev vody, aby se chodbička dobře propláchla a z krtincové hlíny jsem rozmíchala v kyblíku řídké bláto, které jsem nalévala do díry až po vrch. Takto jsem postupovala téměř celý den u každého krtince, abych krtky v jednom dni "překvapila a zabetonovala" je.

Je potřeba mít připraveno hodně vody a víc hlíny, než jen z krtinců (je až s podivem, kolik bláta se do chodbiček vleze)!!! 

Práce jsem prováděla v červnu 2012, nyní je téměř konec října a krtince se ZATÍM od té doby na naší zahrádce nevyskytly, u sousedů bohužel nové krtince jsou, musím jim svou protikrtkovou metodu poradit.

Možná jsem byla úspěšná, ale u krtků si člověk není nikdy jistý!!!

Jiřina Kout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.38 (?), 19.10.2012 10:34

No to je s prominutím hovadina.Jak Vás to mohlo napadnout.sadJá jsem do nor vháněl vodu hadicí, pral hlínu horem dolem nepomohlo.Krtkovi nevadíani voda, ani hlína.

Letos je hold takový rok, že krtci kopečky nedělají.Jinými roky jsem jich motykou vybral živé 6-8,letos jednoho!!!

zdraví milovníkkrtků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.10.2012 12:10

Mám pro všechny nepřátele krtků, kteří si myslí, že se krtka již nějak definitivně zbavili, nepříliš potěšující informaci.  Nezbavili.  Krtek totiž v dané lokalitě nikdy nežije osamoceně. V blízkém okolí se vždy nacházejí další krtčí podzemní labyrinty s dalšími krtky.  Každý krtek obydluje svůj soukromý labyrint, který si hlídá a chrání před ostatními krky a dalšími podzemními živočichy, např. hlodavci. Je to ryze teritoriální živočich.  Jeden krtek = jeden labyrint (výjimka je pouze, když samice pečuje o mláďata, a nebo když se krtci páří). Pokud krtka z jeho labyrintu nějak vypudíme (živého), usadí se o kousek dál a vybuduje si rychle labyrint nový. Pokud krtka usmrtíme, krtek žijící ve vedlejším labyrintu to překvapivě rychle zjistí, a pokud je uvolněný labyrint lepší (tj. nabízí mu více potravy s vyvinutím menšího úsilí), krtek č. 2 jej relativně brzy obsadí. Přestože krtek tráví 99,9% svého času pod zemí, je relativně slušně mobilní, dokáže se dobře přemisťovat Jeho geniální senzorické vybavení mu dává dostatečné informace o tom, co se děje v blízkém okolí jeho labyrintu.  A nyní pozor : kam se jednou krtek sám přirozenou cestou dostane a začne žít, tam se dostane i krtek druhý, třetí... Dříve, či později. Aby nástupnický krtek uvolněnou lokalitu znovu neobsadil, museli bychom mu v tomto místě nějakým způsobem zásadně zhoršit životní podmínky. Například zlikvidovat půdní červy, zabránit mu v možnosti kutání nor, či zabránit mu v možnosti přístupu z vnějšího prostředí. Prostě, kde jednou jeden krtek byl, s největší pravděpodobností brzy bude druhý. Boj s krtkem je věčný a nelze jej definitivně vyhrát. Jedině snad, když si zahradu otrávíme, či vybetonujeme. A ještě jedna nepotěšující zpráva na závěr: pokud si nějaký vyháněč (nikoli zabíječ) krtků myslí, že když krtek přestal vytvářet krtiny, je to důkaz o tom, že byl z daného území vyhnán, nebývá to v 90% pravda. Je tam a pracuje. Pořád a neúnavně. Byl tak přírodou stvořen. Úžasný tvor! PS: tvorba krtin je vzhledem k životním podmínkám a dosažitelnosti potravy vázána převážně na chladné období roku, tedy podzim- zima - jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 19.10.2012 15:34

mam take pomarancove gulicky... smrdi to ostro pomarancovou chutou, ako by ste skondenzovali nejaky spay s pomarancovou vonou. Ovonane zblizka to vyraza dych. Urobil 2 kopce. Hadicou som hlinu dostal do diery a nechal opadnut vodu. Potom som do kazdej diery, ktora zostala volna, vetrana vhodil gulicky. To krtko neznasa, aby diera bola vetrana, lebo ma prievan. Ale trvalo tyzden, aby sa tam dostal a snazil sa diery zahrabat. Uz to neboli take kopce ale len slabe kopceky. Tie som zase splachol a dal dvojnasobnu davku guliciek. Odvtedy pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 1.11.2012 14:06

Letos mi definitivne dosla s krtky trpelivost a koupil jsem 2x klestovou 'past na polni mys'. Dymovnicim ani granulim moc neverim, resp. nevidim vysledek. Past neni uplne jednoduche spravne nalicit a na spravne misto. Cca za par tydnu pokusu jsem se to trochu naucil a chytil do pasti 2 velke. Pak byl chvili klid a pote se objevili dalsi, mladsi, jednoho jsem chytil. Takze boj nikdy nekonci, ale jsem rad ze aspon par krtku rocne chytnu, uz mne neskutecne vytaceli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.4 (?), 28.11.2012 21:44

I ja jsem dnes po prijezdu na chalupu mel v klest.pasti velkeho krtka. Dostal jsem ho asi na paty pokus:). Bylo mi ho ale lito!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.193 (?), 19.12.2012 13:10

Souhlasím, že něžnými metodami je krtek těžko vypuditelný ze svého území. Vyzkoušel jsem toho dost. Gely, psí chlupy, lahve... V době kdy na chalupě nejsme se přestěhuje o kousek dál a přeorává zahradu jinde. Teď jsem našel jkeden "nový" návod. Asi to chce odvahu to vyzkoušet. popisovat nemá cenu. Tak posílám odkaz.

Krtkobijec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 7.1.2013 13:42

Takhle se chytají krtci ve Versailles wink...        Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika