Krtek - a je to



host - 133.46 (?)
19.4.2008 17:55

Abych tu debatu ukoncil - ano, krtek je chranen zakonem o ochrane prirody, takze muzeme rict - KRTEK JE CHRANEN ZAKONEM. Na druhou stranu je nutno rict, ze tenhle zakon chrani organismy ne jako jedince (s vyjimkou Ptaku), ale jako populace - takze hubit krtky lze, pokud tim neohrozite celou populaci

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.4.2008 17:14

No to ani raději nepokračujte.Čtete jen to co se Vám takříkajíc hodí do krámu. Tën článek je trošku delší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.4.2008 17:22

Tak taky jedna citace Ano krtek je cháněný zákonem, ale stejně tak jsou chráněni všichni (ostatní) 6ivočichové a rostliny. Tečka končím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 19.4.2008 17:32

A čo taký Kulásec borohájový český ? Ten je ako chránený? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.46 (?), 19.4.2008 17:55

Abych tu debatu ukoncil - ano, krtek je chranen zakonem o ochrane prirody, takze muzeme rict - KRTEK JE CHRANEN ZAKONEM. Na druhou stranu je nutno rict, ze tenhle zakon chrani organismy ne jako jedince (s vyjimkou Ptaku), ale jako populace - takze hubit krtky lze, pokud tim neohrozite celou populaci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 21.4.2008 10:16

Když jsem do rubriky Škůdci vkládal v srpnu 2005 svůj příspěvek nazvaný Krtek - a je to!, chtěl jsem poskytnout ostatním zahrádkářům svoji praktickou zkušenost s úspěšnou likvidací jednoho škůdce.
Podle zcela bezkonkurenční návštěvnosti příspěvku a většiny připojených reakcí se zdá, že praktické rady a zkušenosti, které řeší problém, jsou vítány.
Proto se ptám, proč někteří autoři reakcí zaplevelují tento prakticky orientovaný příspěvek názory, které nic neřeší, ničemu a nikomu nepomáhají a které nemají s úvodním příspěvkem nic společného? Konkrétně jde o reakce počínaje hostem "xxx.xxx.87.194 (?), 19.4.2008 13:22" a následné - proč si nezaložíte vlastní příspěvek, kde se budete zabývat ochranou škůdců? Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.46 (?), 24.5.2008 9:44

Připojuji se tak je to spravne tak to ma byť založte si vlastni příspěvek vy ochránci. Krtek je prevít a hotovo!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.202 (?), 28.5.2008 22:38

S tím se nedá než souhlasit. Né že by se měli zrovna zabíjet, ale je to prevít a prač s nima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.6 (?), 3.6.2008 10:49

Mě něco porád ryje v záhonech, kde mám vše - jahody, kedlubny, papriky, rajčata, okurky i česnek, ale nevím, co to může být. Ta bestie ryje většinou těsně, asi 5 cm pod povrchem a nadzvedává tak zeminu a vytváří dlouhý kopeček... ale občas také udělá klasickou krtinu... Záhon je asi 80m čtverečních a ryje zde každý den...

Může to být nejspíš krtek, nebo hryzec, ale nevím, jestli krtek ryje tesně nad zemí a hryzec naopak nedělá krtiny...

Už jsem vyzkoušel vše možné - hadříky namočené v naftě, pepo, větrníky (používám asi 2 týdny) a teď jsem koupil i 2 průlezové pastě a jedny kovové kleště na hraboše, ale zatím stále nic... teď mě dopálil, když mi rozvrtal záhonek s kedlubny - vždy rostlinku podhrabe nebo hrabe okolo ní a musím jí tak vždy zašlapávat a je jasné, že to moc na sklizni nepřidá...

Prosím poraďte, co to může být za prevíta, a dyštak i jak proti němu... díky

PS: Kořínky nejsou okousané a žádné roostliny zatím tento tvor také nesežral...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.5 (?), 10.6.2008 13:36

prosím o radu, ve skleníku máme krásné tedy dosud krásné hadovky, ale najednou /v těch vedrech/  začly vadnout a posléze zcela zhnědly a uschly u všech rostlin špičky. čím to je? je to suché a úplně hnědé a tvrdší. ostatní části rostlin jsou v pořádku až asi na dva listy, které mají žlutavé okraje. Odštípli jsme špičky a nechali vyrůst "náhradní" špičky tak snad to je jen vedrem???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.111 (?), 12.6.2008 14:37

Dobrý den, taky zápasím na své zahradě s krtky a vítám každou dobrou radu.Moc jsem se pobavila nad některými příspěvky, ale prosím, poradte,kde můžu ještě koupit přípravek zvaný Krtex.Loni jsem ho s úspěchem použila a letos ho nemůžu nikde sehnat.Ty citronové kuličky zabírají vítečně, aspoň na mé zahradě.Děkuji předem, zdraví Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika