Krtek - a je to



host - 67.111 (?)
12.6.2008 14:37

Dobrý den, taky zápasím na své zahradě s krtky a vítám každou dobrou radu.Moc jsem se pobavila nad některými příspěvky, ale prosím, poradte,kde můžu ještě koupit přípravek zvaný Krtex.Loni jsem ho s úspěchem použila a letos ho nemůžu nikde sehnat.Ty citronové kuličky zabírají vítečně, aspoň na mé zahradě.Děkuji předem, zdraví Irena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.4.2008 17:14

No to ani raději nepokračujte.Čtete jen to co se Vám takříkajíc hodí do krámu. Tën článek je trošku delší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 19.4.2008 17:22

Tak taky jedna citace Ano krtek je cháněný zákonem, ale stejně tak jsou chráněni všichni (ostatní) 6ivočichové a rostliny. Tečka končím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 19.4.2008 17:32

A čo taký Kulásec borohájový český ? Ten je ako chránený? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.46 (?), 19.4.2008 17:55

Abych tu debatu ukoncil - ano, krtek je chranen zakonem o ochrane prirody, takze muzeme rict - KRTEK JE CHRANEN ZAKONEM. Na druhou stranu je nutno rict, ze tenhle zakon chrani organismy ne jako jedince (s vyjimkou Ptaku), ale jako populace - takze hubit krtky lze, pokud tim neohrozite celou populaci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 21.4.2008 10:16

Když jsem do rubriky Škůdci vkládal v srpnu 2005 svůj příspěvek nazvaný Krtek - a je to!, chtěl jsem poskytnout ostatním zahrádkářům svoji praktickou zkušenost s úspěšnou likvidací jednoho škůdce.
Podle zcela bezkonkurenční návštěvnosti příspěvku a většiny připojených reakcí se zdá, že praktické rady a zkušenosti, které řeší problém, jsou vítány.
Proto se ptám, proč někteří autoři reakcí zaplevelují tento prakticky orientovaný příspěvek názory, které nic neřeší, ničemu a nikomu nepomáhají a které nemají s úvodním příspěvkem nic společného? Konkrétně jde o reakce počínaje hostem "xxx.xxx.87.194 (?), 19.4.2008 13:22" a následné - proč si nezaložíte vlastní příspěvek, kde se budete zabývat ochranou škůdců? Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.46 (?), 24.5.2008 9:44

Připojuji se tak je to spravne tak to ma byť založte si vlastni příspěvek vy ochránci. Krtek je prevít a hotovo!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.202 (?), 28.5.2008 22:38

S tím se nedá než souhlasit. Né že by se měli zrovna zabíjet, ale je to prevít a prač s nima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.6 (?), 3.6.2008 10:49

Mě něco porád ryje v záhonech, kde mám vše - jahody, kedlubny, papriky, rajčata, okurky i česnek, ale nevím, co to může být. Ta bestie ryje většinou těsně, asi 5 cm pod povrchem a nadzvedává tak zeminu a vytváří dlouhý kopeček... ale občas také udělá klasickou krtinu... Záhon je asi 80m čtverečních a ryje zde každý den...

Může to být nejspíš krtek, nebo hryzec, ale nevím, jestli krtek ryje tesně nad zemí a hryzec naopak nedělá krtiny...

Už jsem vyzkoušel vše možné - hadříky namočené v naftě, pepo, větrníky (používám asi 2 týdny) a teď jsem koupil i 2 průlezové pastě a jedny kovové kleště na hraboše, ale zatím stále nic... teď mě dopálil, když mi rozvrtal záhonek s kedlubny - vždy rostlinku podhrabe nebo hrabe okolo ní a musím jí tak vždy zašlapávat a je jasné, že to moc na sklizni nepřidá...

Prosím poraďte, co to může být za prevíta, a dyštak i jak proti němu... díky

PS: Kořínky nejsou okousané a žádné roostliny zatím tento tvor také nesežral...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.5 (?), 10.6.2008 13:36

prosím o radu, ve skleníku máme krásné tedy dosud krásné hadovky, ale najednou /v těch vedrech/  začly vadnout a posléze zcela zhnědly a uschly u všech rostlin špičky. čím to je? je to suché a úplně hnědé a tvrdší. ostatní části rostlin jsou v pořádku až asi na dva listy, které mají žlutavé okraje. Odštípli jsme špičky a nechali vyrůst "náhradní" špičky tak snad to je jen vedrem???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.111 (?), 12.6.2008 14:37

Dobrý den, taky zápasím na své zahradě s krtky a vítám každou dobrou radu.Moc jsem se pobavila nad některými příspěvky, ale prosím, poradte,kde můžu ještě koupit přípravek zvaný Krtex.Loni jsem ho s úspěchem použila a letos ho nemůžu nikde sehnat.Ty citronové kuličky zabírají vítečně, aspoň na mé zahradě.Děkuji předem, zdraví Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika